Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв часовник (smartwatch)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв часовник (smartwatch)?

    Здравейте,
    Дайте малко насоки и преки впечатления в моето търсене.
    Това което тъся е:
    1. По-скоро "смарт" насоченост, отколкото "спорт".
    2. Кръгъл дизайн.
    3. Водоустойчивост.
    4. Микрофон+спийкър.
    5. Операционните системи не ги разбирам, но нека да е нещо, което е възможно най-богато откъм приложения.

    Досега пет пъти да си бях купил Galaxy Watch Active 2, ако не беше дразнещия "aqua black" цвят на корпуса.
    Засега си мисля, че нямам нужда от e-sim, защото телефона все ще е наблизо около мен, а и доколкото разбирам LTE-то консумира доста батерия.
    Благодаря предварително.
    Поздрави.
    Георги Тонев

  • #2
    В нашето семейство ползваме два различни модела на Garmin, аз - 5S plus, а жена ми - Venue sq, като първият е с кръгла форма, а вторият е квадрат.
    Докато проучвах пазара за нова покупка (ориентирана към порасналите вече деца), ми направиха впечатление две предложения в средния ценови клас от един производител, които имат доста приятен набор от функции.
    По-офроуд насоченият модел (включително има GPS) е Xiaomi Amazfit T-Rex, който се предлага в няколко разцветки (включително камуфлажен), а производителят сочи, че е направен да покрие изискваният на поредица от военни стандарти.
    Повече "градски ориентиран" и с повече смарт хункционалности, е Xiaomi Amazfit GTR 2e - лек и с тънък корпус, магнитно зареждане и куп приложения.
    Вярвам, че в многообразието на пазара има и още доста варианти, които биха могли да ти ти препоръчат, аз просто споделям резултати от собственото проучване през последния месец.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Amazfit-T-Rex-vs-Amazfit-GTR-2e-25146-25138-compare.jpg
Прегледи:652
Размер:27.7 КБ
ID:6818733
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      Дядо Коледа ми донесе един ХУАВЕЙ ГТ 2 ПРО. Не щото много го исках, ами... щото трябваше да тури и за мен нещо под елхата. По принцип обичам и ценя часовници, имам доста. Идеята за Смарт ме човъкаше, напоследък. Не знам теб какво те води към този сектор на "часовникарството", вероято те сърби главата отвътре, както беше при мен. Готов съм да ти пратя моя часовник без да ми плащаш нищо (е, куриерските разходи са за твоя сметка) да го ползваш месец- два и да си изясниш концепцията. После ми го връщаш. Това е посредствен клас часовник, отсега си казвам, че Дядо Коледа ми го донесе за 370 лв. Има смартчасовници по 15, има и по 1500 лв.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        И аз се ослушвам Добре е часовника и телефона да са от една и съща марка.

        Коментар


        • gy6ter
          gy6ter коментира
          Редактиране на коментар
          Аз имам същия като на Тропчо от година и малко ,телефона ми е сони и се разбират .

      • #5
        И аз, за да си купя НЕЩО, си купих смартчасовник! Първо взех НАМА, който така и не успях да го вържа с Андроид телефон! И го върнах!
        Взех си Amazfit T- rex, ама бързо ми мина мерака! Добър е, но и аз като колегата имам и други часовници, които не мога да нося, защото пък искам да натрупа малко данни за движението ми.
        Тирекса за мен не е смарт насочен, а по-- скоро спортен- има само нотификация за звънене, а не може да се говори от него. Има и известия, като може да избираш от кои приложения да са те. Аз държах да е с GPS. Върши си чудесно работата, батерията му е добра!
        ​​​​​
        Марин Райковски

        Коментар


        • #6
          Garmin Venu 2 Plus...

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Garmin Venu 2 Plus...
            Вече е твой или само си го набелязал?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

              Вече е твой или само си го набелязал?
              Много ми харесва, със Самсунг съм и искам да се уверя, че няма да има проблем със сдвояването... Все пак е излезе 01.22г. И тогаз...

              Коментар


              • #9
                Аз втора година съм с Garmin vivomove 3. Отговаря на изискванията ти (кръгъл, сив, водоустойчив) с изключение на микрофона. Свързването с телефона е перфектно - Samsung. Има доста полезни функции.
                Не ми харесва издържливоста на батерията - 4-5 дни.
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #10
                  Да не повдигам нова тема, търся мнения от първа ръка за този смарт часовник - SMART WATCH HUAWEI WATCH GT3 PRO 46,6 ММ, GPS, ПУЛСОМЕР, SPO2, Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.jpg Прегледи:0 Размер:106.8 КБ ID:6868809

                  Ползвам от години часовник Casio G-Shock 5444 GST W 1000, ето снимка: Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.jpg Прегледи:0 Размер:40.5 КБ ID:6868810 но искам да имам и читав смарт часовник и ми хвана окото само този модел и търся мнения?

                  p.s. Телефона ми е Samsung Note 8, ако има някакво значение?
                  Последно редактирано от Еделвайс; 17-06-22, 16:42.

                  Коментар


                  • #11
                    Аз съм с GT2, разликата не е чак толкова голяма. Супер доволен съм. Няма много екстри спрямо Гармин, Айуатч и други с по-шарени дисплеи - карти, управление на камерата и други. Те са и доста по-скъпи. За сметка на това батерията държи много, моя е на повече от година и все още си държи по над 10 дни, здрав е, кравив е по моите разбирания най-вече заради класическия дизайн.

                    Каквото и да избереш гледай батерията да държи поне седмица. Да зареждаш батерия през 2-3 дни е досада.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Мерси за инфото, ще проуча на място и тествам на живо.
                      Последно редактирано от Еделвайс; 17-06-22, 19:24.

                    • Иван Жоров
                      Иван Жоров коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това с една марка не вярвам да е вярно. Самсунга в това отношение(приложенията) е по-добре, но с тази батерия за 40 часа е пълен т*шак.

                    • bushiDO
                      bushiDO коментира
                      Редактиране на коментар
                      Иван Жоров - на Garmin Fenix 6, текстовите съобщения се визуализират достатъчно добре (Viber, Skype, SMS и т.нт.)!

                  • #12
                    Толкова голям избор има по отношение на смарт часовниците, ето защо реших да напиша отделно точно какво ми трябва и искам да има дадената марка и модел, смартфона ми е Samsung Note 8 и по-долу ще напиша подред важните за мен функции:

                    1. Вибрация при известяване ( с намален слух съм, чувам със слухов апарат и затова търся точния за мен смарт часовник )

                    2. Нотификациите при Вайбър, Месинджър, SMS, входящи обаждания, задължително трябва на смарт-часовника да се изписват целите текстове а не само част от тях, както е при повечето смарт часовници.

                    3. БГ интерфейс задължително.

                    4. Безконтакно плащане NFC

                    5. Приличен живот на батерията.

                    6. С кожена или метална каишка, силиконовите не ги харесвам, или да има опция да си сложа отделно по избор каишка.

                    7. Спортните приложения са както дойде, не са ми приоритет

                    Очаквам по-точни предложения след като знаете какво точно искам да има дадения смарт часовник?

                    Бюджета няма да го коментираме засега, нека да видим какво има според моите изисквания.
                    Последно редактирано от Еделвайс; 18-06-22, 08:39.

                    Коментар


                    • #13
                      Отидох до Технополиса, разглеждах, пробвах, тествах и накрая взех това а и се оказа на промоция: https://www.technopolis.bg/bg/Smart-...R890Z/p/574475 , SMART WATCH SAMSUNG GALAXY WATCH4, CLASSIC R890Z 46 MM, GPS, WLAN, ПУЛСОМЕР, NFC, SPO2, сега го зареждам и ще го проучвам подробно, определено Самсунг смарт часовник, си пасва най-добре със Самсунг смартфони, просто много функции с екстри са налични само от Samsung store, ще пиша повече впечатления тия дни.

                      p.s. Консултанта също ме предупреди като единствен недостатък по-слабата му батерия, два-три дни, но при положение че смартфона ми го зареждам всяка вечер от години, не ми е никакъв проблем да зареждам на 3 дни и смарт часовника, важното е другото да е Ок.

                      p.s. Видях че мога да намеря и да поръчам от 100% естествена кожа каишка, така ще разкарам силиконовата че не ме кефи нито при допир, нито като визия.

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.jpg Прегледи:0 Размер:87.5 КБ ID:6869018
                      Последно редактирано от Еделвайс; 18-06-22, 16:09.

                      Коментар


                      • Иван Жоров
                        Иван Жоров коментира
                        Редактиране на коментар
                        Откъм каишки съм пробвал всички вариант. Най-добре ми е с кожена или метална. Живота на кожените е много кратък, цапат се повече, спарват повече. Може би някоя по-скъпа ще изкара години, но евтините при мен заминават за няколко месеца. Металната също има недостатъци - по-тежка е и потенциално надира повече, примерно ако часовника ти е на дясната ръка като движиш мишката с нея металната дере и удря по масата много повече. Имам мерак да си взема титаниева и да избегна проблема с теглото, но не намирам или са на неразумна цена.

                      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                        Редактиране на коментар
                        Титаниевата също има недостатъци. Например , зимата на голо не мога да я нося . Лятото пък в коалата , трябва да изключа духалката от ляво на волана , защото часовника става неприятно студен.

                    • #14
                      Първи впечатления, много съм доволен от часовника, всичките ми изисквания са налице, известията при приложенията надминаха себе си, при вайбър например, не само че чета всичките текстове, ами показва снимки и клипове, провеждох и видеоразговори, мога и да пиша на часовника за отговор с текст при нужда.

                      БГ интерфейс се подразбира и е наличен.

                      NFC - безконтактните плащания чрез GPay на картите ми, за 5 минути ги регистрирах успешно, после отидох в Лидл на пазар и направих първата проба, плащането стана за под секунда, много съм доволен, мога да платя и без смартфона да е с мен, определено е по-удобно, отколкото докато извадя портфейла от там пластиката и обратно.

                      Купих си истински стъклен протектор на екрана срещу надрасквания, вече е сложена и прилепнала като фабрична.

                      Харесах си качествана кожена каишка от 100% естествена кожа, в сряда очаквам доставка и ще я пробвам ето на снимка:

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:123.jpg Прегледи:0 Размер:116.0 КБ ID:6869576

                      И за батерията, днес ми е 2 ри ден и сега е на 33%, като знам колко я ръчках днес и вчера, за в моя случай батерията напълно ме удовлетворява, не спя с часовника и не ми е проблем на всеки два-три дни да я зареждам като си лягам.

                      Това е засега, ще пиша отзиви за каишката при интерес.

                      Коментар


                      • Иван Жоров
                        Иван Жоров коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако не бъркам няма сим карта и всичко минава през телефона чрез блутулда. Не можеш да плащаш без телефона да е в обхват. Същото важи и за съобщенията.

                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Няма, но може да добавиш е-сим дублиране към смарт часовника на моя номер от А1, но в случая разбрах че може да платя безконтактно при офлайн режим, това ще го тествам другия път като си изключа тела и да видим какво ще стане.

                        п.с. Сега си изключих тела и на часовника ми изписва че няма връзка със смартфона ми, натиснах g pay за безконтакно плащане и ми изписва - приближете до четеца, би трябвало да става, ще пробвам в магазина.

                    • #15
                      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                      ...NFC - безконтактните плащания чрез GPay на картите ми, за 5 минути ги регистрирах успешно, после отидох в Лидл на пазар и направих първата проба, плащането стана за под секунда, много съм доволен, мога да платя и без смартфона да е с мен, определено е по-удобно, отколкото докато извадя портфейла от там пластиката и обратно...
                      Насълзиха ми се очите. То бива тежък физически труд, бива мъка и терзания, ама да те карат да извадиш дебитна карта от портфейла. Не съм вярвал че може да има такива изверги...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X