Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на данни и контакти към нов телефон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне на данни и контакти към нов телефон

    Привет,

    Ще сменям телефона и искам да прехвърля всичко от стария на новия. Под всичко имам предвид - контакти, снимки, приложения, пароли, история.
    Възможно ли е и как става ако може ?
    Стария телефон е Xiaomi, новия е Samsung.
    Чета, че има някакви приложения за тая цел, че може чрез гугъл акаунта, въпроса ми е някой който го е правил да сподели кое е работещо и с кое става най-лесно ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Скоро го гледах този филм.
    Контакти, част от настройките, приложения, пароли - през акаунта. Предварително синхронизирай контактите, другото е дребен проблем ако не е пълно. Възможно е да имаш много дублирани на новия телефон, но е по-добре от липси, после ще си ги изтриеш.
    Снимки, видео, музика и файлове - мъка. След няколко опита с различни приложения прибегнах до стария изпитан начин - с кабел от телефона на компютъра и после пак с кабел от компютъра на новия телефон.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      АндроЙдът като пуснеш новия телефон, ще ти поиска да се логнеш в Гугъл акаунта или да създадеш такъв, ти се логваш в стария акаунт и он (АндроЙдо) сам се синхронизира, като те пита, де - искаш ли да сложи контактите, искаш ли същите настройки, искаш ли същите апликациЙ и т.н.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        Samsung имат такова приложение - Samsung Smart Switch Mobile май беше.
        Прави точно копие на стария телефон върху новия.
        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
        Бахти, как се изказах...

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          да, но работи ако и двата телефона са Самсунг

      • #5
        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Привет,

        Ще сменям телефона и искам да прехвърля всичко от стария на новия. Под всичко имам предвид - контакти, снимки, приложения, пароли, история.
        Възможно ли е и как става ако може ?
        Стария телефон е Xiaomi, новия е Samsung.
        Чета, че има някакви приложения за тая цел, че може чрез гугъл акаунта, въпроса ми е някой който го е правил да сподели кое е работещо и с кое става най-лесно ?
        Приложението за Самсунг е ОК и прехвърля всичко, но само и ако другия телефон е Самсунг.
        Аз прехвърлях от Самсунг на Шиоми и не можа всичко да е прехвърли.
        Да не забравиш да направиш архив на Вайбъра непосредствено преди прехвърлянето, иначе го губиш.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #6
          Ами аз прехвърлих еднин SONY M2 на Samsung Galaxy S7 едно към едно - вярно беше през 2018-та.
          Нямам спомен нещо да е липсвало. Ап-а превърли и прилонието ми за следене на финанси барабар с паролата и данните.
          Самсунг-а стана точно копе на Сони-то.
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • #7
            Благодаря за съветите ! ​​​​​​
            Значи първо му давам чрез акаунта да синхронизира квот синхринизира и ако не е всичко, ще пробвам с приложението на Samsung.
            Това приложение предполагам и на двата телефона трябва да го инсталирам ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Има и още един вариант!
              Отиваш в първия сервиз (има ги доста) и директно си плащаш за услугата и момчето ги прехвърля всичко.
              При нас си е официална услуга и струваше 5 лв преди година и нещо...Сега не знам

            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              Идеята за професионално решение на проблема е добра . Проблема е , че сме в България и вече на никой нямам доверие за никаква услуга , та каквото мога си го върша сам . С това ще се справя...

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              не, първо си правиш архив на телефона и го спасяваш на външен носител. Естествено и качваш в гугъл акаунта. После пробваш с приложенията / Самсунгското не можах да го инсталирам на Шиомито/ и каквото не се прехвърли, го прехвърляш ръчно.

          • #8
            Вече съм с новия телефон. ​​
            Ползвах приложението Samsung Smart Switch и като цяло свърши работа.
            Контакти, пароли в сайтове, снимки, клипове и приложения се прехвърлиха успешно.
            Единствено акаунтите в приложенията (мобилно банкиране и др.) не се запазиха, та се наложи наново да влизам в тях.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              на Шиомито какво приложение инсталира? и на него ли Samsung Smart Switch?

            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              Да и на него същото. Нямаше проблеми.

          • #9
            След като пробвах няколко неуспешно, включително и на производителя, това свърши работа App: CopyMyData, после разчиствах с DuplicateContacts.
            На гуглето няма да си дам контактите.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              за марка на телефоните питах

            • maystor
              maystor коментира
              Редактиране на коментар
              Щом ти е андроиден телефон гуглето ти има контактите , пък ти ако щеш.

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Е поне не е доброволно Аз затова и вайбър нямам.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X