Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забравена парола на Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забравена парола на Андроид

    Привет,
    Щерката си забравила паролата за отключване на телефона.
    Има опция за отключване но само след хард ресет.
    Съществува ли начин за премахване на паролата но без да се губят данните в телефона (снимки, контакти, приложения и акаунти)?

    П. П. Питах в един сервиз и казаха, че е невъзможно.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Лист хартия, написват се всички комбинации и се задраскват, след като са отхвърлени.
    Предполагам вече е направено, но май няма друг начин.
    Предвид bruteforce защитата, може да отнеме време. Не знам има ли автоматично ресетване или само се удължава времето.
    Отпечатък, лицево разпознаване, шаблон, блутуут устройство за отключване... няма ли други варианти?

    Коментар


    • large
      large коментира
      Редактиране на коментар
      Блутуут бутончетата, за правене на снимки или БТ устройствата изобщо питат дали искат да бъдат използвани за отключване, ако са в близост "Trusted Bluetooth device".
      Ако някога е ползвано такова и е дадена опцията, може да го отключи.

  • #3
    Няма ли опция телефонът да се върже с USB към компютър и да се източи, каквото има? Също и в профила в "Гугъл" да се види от друго устройство какво има - може почти всичко да е дублирано в него и ако другото може да се извади от телефона, тогава му се прави "хард ресет" и после се налива обратно.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • large
      large коментира
      Редактиране на коментар
      При новите андроиди, след включване на кабел, телефона пита какво искаш да правиш:
      -само зареждане (стандартна опция)
      -обмяна на файлове
      -3то нещо, което забравих, ама а беше за снимки (може да е с цел печатане)

      Та, все пак трябва да го отключиш и смениш на "обмяна на файлове", за да се покаже на компютъра

  • #4
    Няма ли опция за забравена парола ?
    Има разни програми , които могат да отключат , но са платени.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #5
      Има други опции за отключване, но за съжаление не са активирани.
      Паролата е с 5 цифри и с всички комбинации няма да стане. Даже уж знаела първите 3 цифри, та си играх да вкарам 100 пароли - еми не са били тия трите първите.
      То не, че кой знае колко важни неща има вътре...,но дете все пак - иска си ги.
      А относно опцията за забравена парола - има такава, но те прехвърля към хард ресет, т. е. това е опцията.

      П. П. Отделно вече за да вкарам нова парола трябва да го рестартирам, че времето което дава е около ден при грешен опит.

      ​​​​​
      ​​​​​
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #6
        Ако е толкова важно , виж това .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря Ванка !
          Но май само за Айфон може или аз не доглеждам хубаво?
          Според мен няма нищо важно..., ама детска му работа. И за това и пуснах темата, ако случайно има някакви лесни начини за които не знам, да ги пробвам.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Има и за андроид : https://www.tenorshare.net/products/...eset-tool.html
          Не знам , това пробното , дали ще стане за едно устройстево , ама не губиш нищо.
          Аз съм ползвал техен платен продук и твърдя , че работи.
          Най-евтиния ти варианта е 30 долара за месец , ама ако ще плащаш , по-добре дай 45 за доживотния лиценз.
          Децата да са щастливи е най-важното, за тези, които са благословени с тях .

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Интересно... ще го разгледам.
          Но пък се чудя тия в сервизите защо не ги ползват тия програми, защото отговорът им беше, че категорично по никакъв начин не може да се отключи ?

      • #7
        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Ако е толкова важно , виж това .
        Виждам че има демо версия, но с малки букви и написано на китайски англиски:

        -Remove Android password, pattern, PIN & fingerprint lock(data loss)

        -Tenorshare Android unlocker is capable of removing any formats of screen lock on your Android device. One can easily handle it without professional knowledge. Easy and quick. And curently it is unable to remove Android lock screen without data loss.

        Тоест, прави това, което се опитваш да избегнеш при ресета.

        Буквално пише че не работи... sales-ки трик, пишат нещо, за което се надяваш че е грешка

        Коментар


        • #8
          Марка и модел на телефона?

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от Kokolay Преглед на мнение
            Марка и модел на телефона?
            Xiaomi Redmi Note 9
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #10
              Това опитва ли ?
              https://unlockpassword99.com/android-multi-tools/

              А през Xiaomi Cloud опита ли ?
              Последно редактирано от Kokolay; 23-02-21, 16:19.

              Коментар


              • #11

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от Kokolay Преглед на мнение
                  Не съм, ще го пробвам довечера като се прибера.
                  Има ли шанс да свърши работа ?

                  През Xiaomi Cloud не трябва ли да имаш акаунт там ?
                  Последно редактирано от cnc82; 23-02-21, 16:27.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • large
                    large коментира
                    Редактиране на коментар
                    По принцип трябва, ако вече е създаден акаунт, има вероятност снимки и др файлове да са там.
                    Ако има бекъп копие, може да се възстановят, но с това и незнайната парола, евентуално.
                    Същото важи и за Андроид фотос.

                    Смущаващото на предложената програма е че трябва да се активира Дебъг мода на телефона, което както и файловия трансфер се разрешава на отключен телефон, ама не пречи да се опита.
                    "-Afterward, Enable USB debugging on your Mobile."

                    Явно вече има и защита от ресет на устройството ако не знаеш паролата за Gmail акаунта, но там трябва да е лесно.

                    Ако не стане, най-добре питай в друг GSM магазин


                    Не знам на колко години е щерката и от кога ползва телефона ама да забрави кода току-така... Или е бил настроен скоро.
                    Все пак варианта с уцелването на кода може да се практикува и от нея.
                    Идеално занимание за свободното време, с образоватлен елемент- ще разбере как работи "proof of work" алгоритъма на крипто валутите
                    ->единствения начин да докажеш че много си се трудил е да покажеш резултата - налучкания код, за което ще получи голямата награда
                    Tова май работи само с "деца" на средна възраст, в двете крайности, няма как да се случи.

                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    До преди това е бил с парола (тип фигура) и случайно решава да пробва с цифри и го забравя...
                    Все пак е на 11 год.

                • #13
                  Шаомитата имат опция да отключване чрез получаване на смс код
                  Аз бях купил на майка ми на старо телефон и беше заключен , продавача не можеше да си спомни кода , писах на супорта , избрах варианта със смс, после продавача ми каза кода и така Успех !


                  А по-горе са ти дали същия съвет и вече е доста по0лесно явно
                  Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 23-02-21, 17:13. Причина: Недоскив...
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря !
                    Ще пробвам препоръчаните варианти, та дано някъде ми излезе късмета...

                • #14
                  Няма, ако му е включен бекъпа след ресет ведната пита искате ли да възстановите архив и готово. Ако има ксиоми акаунт е 1000 % включено архивирането и при влизане си идва всичко на мястото.

                  Коментар


                  • #15
                    Аз се чудя как на модерен телефон може да пробваш хиляда пъти да въвеждаш кода и още не се е самоблокирал?

                    Явно съм се сбъгАл с тея Айфони

                    Изгубен Айфон ми го върнаха щото не се отключва и блокирА....

                    И Айфона няма хапсолютно никакви нужди от разни "теношеъри" и подобни буклуци
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Я ми кажи при колко гешни опита блокира телефона Ябълката ?

                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      5 пъти грешна парола и се блокира.

                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Току що го нправих и ми каза , че е блокиран за 1 минута
                      Та не виждам нещо различно от андроида.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X