Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NFC-Технология,приложения и др.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NFC-Технология,приложения и др.

    Последните ми няколко телефона поддържат NFC,но никога не съм го ползвал.Днес се сетих че в магазина , вместо да ми падат късите гащи от портфейла и телефона,мога да нося само телефона.
    Та кое приложение е надежно,сигурно и т.н
    Всички ли пос терминали поддържат NFC.
    И не на последно място,до колко е сигурно,че разработчиците на софта нвма да имат достъп до данните на картата/тите.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15994004841133472037533556126049.jpg
Прегледи:310
Размер:200.2 КБ
ID:6642047 Картата от газпром я чете
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Колега го ползва, банката му е дала приложението и пароли/идентификатори за да тръгне.

  • #3
    С всяка карта е различно, особено с банковите.

    Добре е да включиш NFC-то преди употреба, след което да го изключиш.
    Това е важно за хората които ползват градски транспорт или са често в някаква гъчканица, щото има схема някой да се разхожда с ПОС терминал със сметки по 50лв, щото това е лимита на безконтактното, който май направиха 100лв заради Коронката.
    Това е схемата с доближаване, като картите не могат да се изключват за разлика от NFC-то, но пък и теб не те виждам на споменатите от мен по-горе места.

    Не съм си играл с мойто, ама и Unicredit май нямат Wallet, но ще следя темата с интерес, че нещата май отиват и към чип в ръката, който пък въобще нямам идея как ще може да се спира.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #4
      В Брюксел много го ползват за разплащане - с телефон или часовник. Обаче гледам, че все нещо се мотаят.
      Изобщо забави ли се опашката, някой нещо се мъчи с телефона или часовника.
      Малко като тия със самолетните билети с QR-код от телефона. Все нещо не става.
      Май е рано още за масовка.

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        след второ плащане иска парола и ако не си с пръстов отпечатк - почва вкарване.

    • #5
      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ...Добре е да включиш NFC-то преди употреба, след което да го изключиш.
      Това е важно за хората които ползват градски транспорт или са често в някаква гъчканица, щото има схема някой да се разхожда с ПОС терминал със сметки по 50лв, щото това е лимита на безконтактното, който май направиха 100лв заради Коронката.
      Това е схемата с доближаване, като картите не могат да се изключват за разлика от NFC-то, но пък и теб не те виждам на споменатите от мен по-горе места...
      Затова от двете страни на картите се слага по една ламинирана алуминиева или медна тенекийка, да кажем 0.3 - 0.5 мм, които служат като екран. С това въпросът приключва завинаги.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #6
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

        Затова от двете страни на картите се слага по една ламинирана алуминиева или медна тенекийка, да кажем 0.3 - 0.5 мм, които служат като екран. С това въпросът приключва завинаги.
        И като ще плащаш трябва да вадиш картата от там където е, което обезсмисля улеснението, като ти спестява само вкарването на ПИН-а.
        Изключително ми е удобно да доближа портфейла с всичко до ПОС-а, което при мен се случва относително рядко.

        Ако някой често ползва карта за дреболии е много удобно, но ако всеки път трябва да си вади картата заради екранитеее ...
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • artefekt
          artefekt коментира
          Редактиране на коментар
          Да пробвам...ама едната е фирмената и счетоводителите ще ми се карат

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Плаща която захапе първа,пробвал съм

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Еее, да ти се карат, да ти се карат, колко пък да ти се карат, но ще разбереш коя захапва първа.

      • #7
        Тоя проблем не съществува ако в портфейла има повече от една карта. Така или иначе трябва да извадиш тая с която ще плащаш...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

          Затова от двете страни на картите се слага по една ламинирана алуминиева или медна тенекийка, да кажем 0.3 - 0.5 мм, които служат като екран. С това въпросът приключва завинаги.
          продават се готови калъфчета за карти, стотинки са в али-то, от доста време има и екранирани портфейли

          Иначе един познат беше демонстрирал как се жъне спирайки се небрежно на входа на метрото където е събран овцепотока

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Тоя проблем не съществува ако в портфейла има повече от една карта. Така или иначе трябва да извадиш тая с която ще плащаш...
            Абе не е лошо да имам две-три платинени и безотчетни, ама като нямам късмет !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              Ако намериш кой да ги зарежда може и да не са платинени.

            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Абе друго си е да имаш сто еврака в джоба.

          • #10
            Аз пък, да споделя, купих си така наречените NFC "тагове" и им намерих интересни приложения.
            Мога да му вкарам блутуут адрес, с който да се свърже телефона при контакт. Край на чакането за свързване с устройства като слушалки, хендсфрийта и т.н. мисля че по-скъпите колонки имат тая функция. Отделно може да се запише парола за wifi, може ютюб клип, гугъл мапс адрес с навигация, телефонен номер, имейл, да стартира програма, профил ма телефона... Сигурно забравям 20 неща още. Дерта е да запомня кой таг какво правеше... Аа, може да им се слага парола, да не мине някой хакер да ги презапише

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Това е много интересно!
              Може ли още "смляна на готово" информация за програмиране и приложение на тези тагове?
              Благодаря!

            • large
              large коментира
              Редактиране на коментар
              Ами, смляно... всеки таг (чип) има памет.
              Като го програмираш, запълваш паметта с инструкции.
              Инструкциите, не знам дали може да се направи изчерпателен списък, но най-общо зависят от програмата, която се ползва.
              Аз ползвам една, дето се казва "NFC Tools" *, за Андроид.
              Може да се запише текст, интернет адрес, линк за видео в ютюб, линк до файл, да речем в локалната мрежа. Може да накара телефона да създаде нов имейл с получател и съдържание, може да вкараш биткоин адрес....
              Свали си разни програми и разгледай възможностите.

              Интересни сценарии:
              - Имаш мрежа за гости - настройваш името и паролата и после конфигурацията е песен.
              - Бабите пенсионерки по центровете на курортните села може да бъдат ъпгрейднати с навигация. Вече не трябва да знаеш къде живее родата им, за да се ориентираш, като ти кажат: "кат стигнеш до нас, че преди моста в ляво" . Дваш им тага с адреса, настроен да пусне навигацията и толкоз. Телефона отваря, изчислява и вика Старт.
              - Може да линкнеш файл с плейлиста, ако имаш локален стрийминг сървър. Лична ИП телевизия, ако трафика е лимитиран.
              -Слагаш един таг в поставката за телефон и като сложиш тела в колата пуска правилните режими, навигации, връзва хендсфрийто. * може да трябва допълнителна програмка в телефона.
              -Има тагове, които са като лепенки, може да се лепят където падне.
              -Има и опция за custom , която предполагам може да прави доста неща, стига да знаеш какво прави.
              -Някои програми могат да сканират тагове и да ги емулират. Тоест, ако вратата на входа се отваря с 14 МХц чип, можеш да си отваряш с телефона. Ама повечето са на 125 КХц


              Единственото лощо е че тия чипове ми ги засича скенера в Лидъл и писка

          • #11
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ........
            ама и Unicredit май нямат Wallet, ....
            Имат ама още нямам впечатления.
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Сигурно е от съвсем скоро. Ще проверя.

            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Проверих, верно и Уникредит вече имат !

          • #12
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            С всяка карта е различно, особено с банковите.

            Добре е да включиш NFC-то преди употреба, след което да го изключиш.
            Това е важно за хората които ползват градски транспорт или са често в някаква гъчканица, щото има схема някой да се разхожда с ПОС терминал със сметки по 50лв, щото това е лимита на безконтактното, който май направиха 100лв заради Коронката.
            Това е схемата с доближаване, като картите не могат да се изключват за разлика от NFC-то, но пък и теб не те виждам на споменатите от мен по-горе места.

            Не съм си играл с мойто, ама и Unicredit май нямат Wallet, но ще следя темата с интерес, че нещата май отиват и към чип в ръката, който пък въобще нямам идея как ще може да се спира.
            Абсолютно безсмислено е да се изключва NFC-то, при положение, че когато плащаш с телефон, нужно е да пуснеш приложението на банката си (то да е активно), а после да посочиш, че искаш да платиш безконтакто с телефона. Още повече, че след втора транзакция (поне при мен) ми иска парола за приложението и не иска да плаща, докато не вкараш.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #13
              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение

              Абсолютно безсмислено е да се изключва NFC-то, при положение, че когато плащаш с телефон, нужно е да пуснеш приложението на банката си (то да е активно), а после да посочиш, че искаш да платиш безконтакто с телефона. Още повече, че след втора транзакция (поне при мен) ми иска парола за приложението и не иска да плаща, докато не вкараш.
              Четох за Wallet-а на Райфайзен, та, примерно, там казват, че прочиташ и записваш картата в телефона и после нищо друго не ти трябва.

              ... абе при всички които предлагат опцията е различно, а и вече има виртуални кредитни карти при които си само с телефон покрай ПОС-а.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X