Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ми инфо за каст устройствата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ми инфо за каст устройствата

    Както се разбира искам от андроид телефон да си пускам на телевизор. Примерно клипове,филми... .кои устройства са по-добри. Телевизора какъв трябва да е. Абе тънкости които да знам.
    Има някакви хромкаст,еникаст,миракаст...
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    Телевизора незнам какво точно трябва да поддържа,но инсталирам миракаст на телефона и пускам всичко от телефона директно на телевизора.

    Ако ползваш само ютууб,не ти трябва нищо освен телевизора да има ютууб,моя телевизор няма андроид и въпреки това,работи със всичко и всички устройства,някакво 42 инча сони KDL 42 BRAVIA


    п.п ще трябва да смениш нокията с фенерчето!
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Нокията е бъзик.
      Имам два по стари тв, които си имат хдми и си работят. Няма смарт,няма андро. А директно с туба май кълвеш текст през дистанционно,което не е хуманно.
      Ясен ми е принципа,ама да не е да взема и да се окаже че другото е в пъти по-добро.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        Трябва ти "смарт бокс" - включва се към HDMI и прави телевизора "смарт". Гледай като купуваш да е с клавиатурка а не да ковеш текст по дистанционното.
        По продавалника има колкото искаш, ама не давай повече от 100 лева .

        Коментар


        • #5
          Щом имаш hdmi слагай смарт бокс с wifi същото е ,че и в някои случаи и по добре.

          Когато екстрите са вградени в тв има две предимства при мен.
          1.Ползваш едно дистанционно
          2.Имаш достъп до дистанционното освен през инфраред,така и през wifi мрежата.

          Второто давам пример,легнали сме си,децата надули телевизора към един през ноща...не е нужно да ставам и да ходя срещу телевизора да хване дистанционното.

          От спалнята цъкам през локалната мрежа и заспивам.А те разбират,защото на телевизора им изписва кой го управлява и се сещат че са прекалили
          Последно редактирано от Roninn; 24-08-20, 08:24.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            Ето това

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200824_164820858~2.jpg Прегледи:0 Размер:191.3 КБ ID:6638346

            ми пристигна преди няколко дни, но не знам защо го бяха спряли от Митницата, та в петък се разправях с тях.

            Телевизора ми е дърт и, понеже не знам кога ще отделя 1000лв за нов, си взех тази джаджа, като специално търсих да е и/или 5GHz, защото пък миналата година едно от нещата заради които си избрах точно този телефон с който съм е, че има и Wifi Direct, което пък ме устройва перфектно за директна визуализация на голям екран ако нещо ми е интересно на момента и е подходящо за това.
            Трябваше ми точно такава, без връзка с интернет, за да показва само това което пускам през телефона, въпреки че в упътването пише, че май има и директна връзка с интернет, а и некъв кабел в комплекта, който не знам за какво е.
            Преди доста време един приятел имаше такава, поиграхме си, и ми хареса, но беше прост Miracast без кабели, само с директна връзка с устройството което предава.

            Нямам време да се занимавам с джаджата, та още не съм я пробвал.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Аз май това съм го пробвал,внимавай да не го огънеш и счупиш,лесно е!Аз го натроших и после управях

            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Мисля да го забия в единият HDMI и да не го барам докато не махна телевизора, но първо ще трябва да видя дали и как бачка.
              Така или иначе мен ме интересува само Miracast, а ако има друго ще е бонус.

          • #7
            Ползвам chrome cast на три различни телевизора. Необходим е HDMI и WIFI. Каст-ва от аднроид, РС и МАС, филми, клипове, музика или като втори екран на РС.
            It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
            Mark Twain
            https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

            Коментар


            • #8
              Как се справят вашите кастващи джаджи като им дадете да кастват от телефона 4К? Язе ползвам распбери с либреелек и честно казано се замотва. Ако пусна каст директно от телефона към телевизора, има едно забавяне около 0.25 секунди, което си е достатъчно да осере усещането, особено при realdrift или подобна игра.
              42

              Коментар


              • #9
                Не съм ползвала от телефон 4К. Hо-новите устройства го поддържат. Kато слушам геймърите младежи около мен, каст за игри не е геймърско
                Последно редактирано от Primrouse; 29-08-20, 08:24.
                It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                Mark Twain
                https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                Коментар


                • #10
                  Имам подобен казус.
                  Телевизора е Smart, Full HD, има перфектна мрежова връзка по кабел към рутер, но няма WiFi функция. В спецификациите пише че има, но всъщност няма. Телефона е на Android, последна версия.
                  От това, което научих до момента опциите ми за свързване на телефона по WIFI към телевизора са две - WiFi HDMI адаптер или USB WiFI адаптер. Опцията WiFi HDMI ми се струва по-безболезнена. В Aliexpress е пълно с такива адаптери, но кой от тях работи свястно? В отзивите има най-различни коментари, напр. изобщо не работи, предава само звук, има голям лаг на картината или не предава Full HD и други подобни силно разколебаващи.
                  Моля за вашите съвети/коментари. Благодаря!

                  Харесъл съм си ето това:
                  https://www.aliexpress.com/item/1005...8dabylfXB&mp=1

                  Има опция и за кабелна връзка от устройството към телефона по USB, освен това се твърди, че за Samsung телефон се използва вградената в телефона функция Smart View (каквото и да значи това).

                  Всъщност и кабелен конвертор USB-to-HDMI ще ми свърши работа, но тук, пак четейки отзивите, разбирам че този вид конвертори са съвместими само с определени марки и модели телефони. Не ми се инвестира време и пари в проба-грешка. ...
                  Последно редактирано от aig; 04-02-23, 18:42.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #11
                    Един Распбъри Пай или МиниПиСи или стар лаптоп зад телевизора ако са налични няма ли да свършат по-добра работа, готиното на Линукса (и трите опции изброени от мен) е, че маха на 100% всякакви реклами и проследявания с бисквити и тн.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #12
                      Аз ползвам за каст AppleTV, моите ТВ не са смарт.
                      Само че за мен кастването е основно през Plex - музика, видео.
                      От туба също но по-рядко пък и мога директно към телевизора вместо през AppleTV.
                      Забелязах обаче, че YouTube клиента в телевизора спами с повече реклами отколкото само в телефона или телефона с каст към AppleTV.
                      Вероятно клиента в телевизора, също Бравиа но 32 цола е по-стар и това е причината.
                      Акаунта е един и същи.

                      Същата схема на теория би трябвало да мога да я приложа и от хемороид базиран телефон но на практика не се получи точно така.
                      А не се поличи понеже не намерих FREE версия на плекс клиент за андроид.
                      Пък и не ми е важно - само сл. ми телефон е такъв и опитах от любопитство.

                      Предполагам ако се "клати" основно и само от андроид ще има по-подходящи каст у-ва от AppleTV.
                      Иначе го намирам за страхотно работещо и сравнително не-скъпо решение.
                      Естествено оптимизирано от перфектно интегрирано с техните джаджи!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #13
                        В селската къща имам два телевизора които не са смрЪт и мисля за такива джаджи и аз. Конкретна Марка има ли някаква която да търся или кой да е китаец?





                        Я кажете плеър дето може да каства със субтитри на телевизора? Тук говоря за смрът тв и смрът телефон. И двата с андроид.
                        Vlc, Kmp и още два-три дето пробвах не поддържат субтитри.

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Имаш предвид че след каст от VLC към смърф ТВ пристига видело но без титри ли?

                          Не съм сигурен кое може да го прави освен Plex.
                          Щото и той прави вид каст и си работи със субтитри нормално.

                          През DLNA също се губеше по спомен точно това.

                          Изобщо откакто преди години минах на Plex и отказах ползването на разни бутикови плеъри се родих!

                          Много комплексна услуга е, почти не знам как точно работи ма след като го прави и ме устройва хич не ми е през чепа как

                        • Никола
                          Никола коментира
                          Редактиране на коментар
                          Да след каст няма субтитри.
                          Plex викаш да пробвам, довечера изпитания.

                      • #14
                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        Имам подобен казус.
                        Телевизора е Smart, Full HD, има перфектна мрежова връзка по кабел към рутер, но няма WiFi функция. В спецификациите пише че има, но всъщност няма. Телефона е на Android, последна версия.
                        От това, което научих до момента опциите ми за свързване на телефона по WIFI към телевизора са две - WiFi HDMI адаптер или USB WiFI адаптер. Опцията WiFi HDMI ми се струва по-безболезнена. В Aliexpress е пълно с такива адаптери, но кой от тях работи свястно? В отзивите има най-различни коментари, напр. изобщо не работи, предава само звук, има голям лаг на картината или не предава Full HD и други подобни силно разколебаващи.
                        Моля за вашите съвети/коментари. Благодаря!

                        Харесъл съм си ето това:
                        https://www.aliexpress.com/item/1005...8dabylfXB&mp=1

                        Има опция и за кабелна връзка от устройството към телефона по USB, освен това се твърди, че за Samsung телефон се използва вградената в телефона функция Smart View (каквото и да значи това).

                        Всъщност и кабелен конвертор USB-to-HDMI ще ми свърши работа, но тук, пак четейки отзивите, разбирам че този вид конвертори са съвместими само с определени марки и модели телефони. Не ми се инвестира време и пари в проба-грешка. ...

                        Привет,

                        Нарочно цитирам по-горния постинг, защото това, което ще питам има връзка.

                        Отпадна ми необходимостта да свързвам телевизора и телефона, т.е. да изкарам изображението от дисплея на телефона на екрана на телевизора и съответно нищо не съм правил по въпроса.

                        Преди няколко дни на телефона (Samsung) раглеждах снимка от галерията и натиснах бутона "Smart View". Стартира се апликацията "Smart View", сканира за налични телевизори, намери телевизора (LG), свързах ги и снимката от дисплея излезна на телевизора! Преди това десетина пъти съм пробвал през нормално стартиран "Smart View" да намери телевизора, но уви, не го намира. В случая стартиран от разглеждане на снимка "Smart View" намери телевизора и се свърза с него. Значи принципно може! Защо не ми се получава при нормално стартиране на "Smart View", а само през раглеждане на снимка? Има ли настройка, която да пипна така щото телевизора да се открива и при нормално стартиран "Smart View"?
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X