Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за смартфон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за смартфон

    Да попитам знаещите тук....
    Взех за жена ми Black Wiev 7000 - който работи първите няколко месеца добре.Но от месец насам непрекъснато се нерви с него.Оплакванията са че като вдигне да говори(натисне зелената слушалка и прилепи телефона до ухото) започват различни проблеми - примерно се изключва или включва високоговорител абе буквално с ухото си или косата влючва различни неща.Оправям ги след разговора --- до следващия разговор.Просто дисплея е станал свръх чувствителен и не може да се ползва в това състояние.
    Огледах внимателно менюто - няма регулиране на чуствителност - на няколко пъти го рестартирах.
    След рестарта провеждам няколко разговора добре и пак същото се започва...
    Телефона е гаранционен но силно се съмнявам да ми решат проблема...
    Какво е Вашето мнение - може ли аз да бъркам някъде?!
    Като изключим този проблем - всичко останало си работи без проблеми и сме доволни от него но с този проблем телефона е просто неизполвзаем за разговори!

  • #2
    Калъф с капак е решението!
    Марин Райковски

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
      Калъф с капак е решението!
      Защо калъф? Така или иначе екрана пак се докосва с лице/ухо/коса - би трябвало да се реши проблема а не да го замаскираме...Как пък досега другите телефони не правят един път така? Блокирва се тъча като говориш ли как!?
      Подчертавам че няколко месеца телефона работеше добре - очевидно нещо се промени - въпроса е какво?!

      Коментар


      • #4
        Сензора за близост не му работи. Работата на тоя сензор е да изключи тъча по време на разговор. Това при определена близост на сензора от предмет. В случая ухото.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Сензора за близост не му работи. Работата на тоя сензор е да изключи тъча по време на разговор. Това при определена близост на сензора от предмет. В случая ухото.
          Де е тоя сензор и как мога да съм сигурен че е точно това?! Оправя ли се или как?
          И на мен ми се струва че е точно това..

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            трябва да има приложение в сторето, с което да се пробва сензора. При мен имаше такъв проблем, но на Самсунг, тествах, не работеше и ми го смениха гаранционо

        • #6
          Някъде горе е,около предната камера.Пък може да си сигурен от случващото се. Правилно ти е писал колегата, калъф с преден капак. Говориш при затворен капак.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #7
            Първо лепен ли е скоро протектор на дисплея, ако да може да е от него. Второ виж за замърсявания горе около слушалката, огледай и фугата в горната част между стъклото и рамката. При някой модели там е прозорчето на сензора. И трето ако няма тези проблеми ще трябва сервиза да го отвори и огледа от вътрешната страна. Гаранцията във всички случай трябва да покрие проблема, не се връзвай ако се опитат да ти обяснат че не признават (разбира се ако не е влизала влага в телефона но за това изискай снимки).
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #8
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-01-01-20-47-59-787_com.android.chrome.png
Прегледи:415
Размер:185.2 КБ
ID:6542313
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #9
                След обновяване на Редми 7 друга марка телефон този сензор се беше изключил, просто го пуснах наново и всичко си дойде на мястото.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                  След обновяване на Редми 7 друга марка телефон този сензор се беше изключил, просто го пуснах наново и всичко си дойде на мястото.
                  От къде се включва въпросния сензор ?
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #11
                    В настройките за входящи обаждания е при мен. Даже съм си записал оригинала на английски - "Go to call setup and received calls, turn off sensor, reboot and turn it back on"

                    Коментар


                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Благодаря за инфото !

                  • #12
                    Аз не бих пипал нищо. Щом е в гаранция направо в магазина.
                    Те са длъжни да опишат проблема и да го дадат в сервиза за проверка.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X