Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Blackberry

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Всичко за Blackberry

    То и тука е така като услуга. Има си отделно 3 вида абонамент към ББ. Хм... Не знаех, че е толкоз дебела работата (откъм възможности) при Блекбърито. Все повече ми харесва идеята за придобиване. Интересно дали работи ефективно с няколко пощи. Аз ползвам 5 или 6, като половината са по публични сървъри, а останалите са си на мои... Предполагам IMAP-а още не са го отменили...

    PS... Интересно ми е и как се синхронизират контактите и календара на Outlook, което го ползвам интензивно...
    Последно редактирано от CAESAR; 08-12-12, 08:35.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Всичко за Blackberry

      За да имаш ентерпрайз сървър трябва да имаш exchange или lotus notes в съжителство със същия. Office 365 поддъжат enterprise свъзаност посредством интегриран БЕС в облака на RIM. Google са зае..али blackberry напълно и поддръжка за същия на практика няма.

      С цялото ми уважение към chipset и инициативата му, моите наблюдения са че в сегашния си вариант Research In Motion и най-известният им продукт са с един крак в трапа.

      Коментар


      • #18
        От: Всичко за Blackberry

        От това, което попрочетох проблемите на RIM идват главно от факта, че предоставяйки по-голяма сигурност на клиентите си затрудняват местните ченгета(където и да са по света) да събират информация за ползвателите и оттам рестрикции за ползването и разпространението на продукта, оттам и намаляване на приходите... Ето - в Европейската комисия е забранено да се ползва Блекбъри, Арабски държави, Индия се натиска за забрана, Аржентина, големи корпорации в Щатите, напр Yahoo също ги забрани за служителите си, Майкрософт също, Гугъл също... Нокиа пък чрез разни финтове иска съдът да забрани продажбата им в Щатите и на други места... И изобщо...

        Това обаче не ги прави лош продукт в моите очи. Дори напротив...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: Всичко за Blackberry

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          От това, което попрочетох проблемите на RIM идват главно от факта, че предоставяйки по-голяма сигурност на клиентите си затрудняват местните ченгета(където и да са по света) да събират информация за ползвателите и оттам рестрикции за ползването и разпространението на продукта, оттам и намаляване на приходите... Ето - в Европейската комисия е забранено да се ползва Блекбъри, Арабски държави, Индия се натиска за забрана, Аржентина, големи корпорации в Щатите, напр Yahoo също ги забрани за служителите си, Майкрософт също, Гугъл също... Нокиа пък чрез разни финтове иска съдът да забрани продажбата им в Щатите и на други места... И изобщо...

          Това обаче не ги прави лош продукт в моите очи. Дори напротив...
          С изключение на някои арабски държави където са си забранени - в другите случаи мисля че просто цитираните фирми ги махат като избор от списъка служебни телефони които служителя може да си избере. Което не е забрана, но определено им реже бизнеса. Индийците не са ги забранили, но именно те бяха сред първите които щяха да ги забранят ако ББ не бяха отстъпили. Там си бяха ултиматуми в стил "Ако не се разберем до довечра в полунощ - забраняваме ви и ви спираме услугата в Индия". Мисля че от тогава за Индия въпросните "главни" ББ сървъри са в Индия а не в Канада

          За синхронизирането - ти си избираш какво и как да синхронизира. Контакти, календар, срещи, при конфликт - кое да е с превес - системата или блакберито...

          Добавянето на допълнителни пощи не е проблем, но имаше един гаден навик, поне последния път когато го гледах, да мята всичко в една кутия на ББ устройството. Трябва ти да си изкараш допълнителните пощи на препратки на екрана. Иначе всичко отива в "Съобщения".

          Проблемът на ББ е иронично това което направи силата му: истинска клавиатура, сменяема батерия, липса на финтифлюшки.

          Естествено вече имат и изцяло тактилни устройства.

          Отделно - слабо известен факт е че в миналото имаше и други устройства които поддържаха ББ режим. Разни нокии, ала бала.

          Но така или иначе - за пълноценна употреба е желателно да имаш собствен мейл сървър. Както писах по-горе - самия ББ сървър вече има безплатен вариант, трябва ти само машина да го върти. Което си е благинка, преди почваше на два-три бона зелени, с 15 потребителя максимум, за ниската версия. За повече потребители - трябваше ентърпрайз версията, която пък идваше без потребители - трябваше отделно да ги купуваш на пакети по десет май бяха.

          Отделно - ако случайно си домейн или ексчейндж администратор на собствената ти уиндоусова инфраструктура - ниц блакбери. Уиндоус реже правата "изпрати като" за дебелите админи, а ББ се нуждае от тях за да борави адекватно. Тъй че ако си такъв админ имейла ти просто няма да работи с ББ, като ограничението е от уиндоусова страна.

          Същото е и с всякакви мейл приложения от мобилни устройства ползващи ексчейндж мобайл интерфейса, но при тях проверката се прави само веднъж, при първоначалното нагласяне на мейл клиента. Демек вадиш се от админ групата за час, нагласяш си мейла на лелефона и после се връщаш при админите. Системата проверява само веднъж. При ББ обаче проверката е всеки път и съответно гърмиш ако си админ.
          Последно редактирано от Goblin; 09-12-12, 17:03.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Всичко за Blackberry

            И кво - има ли още живи фенове, или аз съм последния?? Вече 6 години...

            Коментар


            • #21
              От: Всичко за Blackberry

              Здравейте. Насочил съм се към Блекбери Z3. Трабва ми за меил, браузване, отвреме навреме, малко ФБ и понякога за навигация. Интересува ме стабилна ли е операционата система, забива ли и т.н. Понеже тези 1.5 гб рам и двуядрен процесор знам че за андлоид са нищо, но на блекбери как са?...
              Някой може ли да каже има ли вариант за БГ клавиатура, понеже в интернет няма сигурно инфо. Благодаря. Ще съм доволен на информация от първа ръка.

              Sent from my PAP5400DUO using Tapatalk
              Кольо Динев

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X