Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хакване на Symbian 9.x

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хакване на Symbian 9.x

    За да инсталираш signed или unsigned софтуер за Нокия или на какъвто и да е Symbian телефон трябва да го хакнеш. Ръководства бол, но винаги се стига до S603rd Cert Generator (или нещо подобно) проблема, е че ти искат IMEI на телефона, което не ми харесва. Та въпросът е какви са рисковете ако си изпратиш на китайците IMEI-я на телефона? И въобще за какво точно служи този IMEI? Само за да се индетифицира телефона в мрежата на оператора ли? Не мога да разбера и каква е далаверата на китайците да ти генерират безплатно такъв сертификат, но не мога да разбрера каква е уловката.
    Последно редактирано от incomis; 11-03-09, 14:42.
    Range Rover Sport 2.7

  • #2
    До: Хакване на Symbian 9.x

    В датата, има много подробно описание как се хаква. Аз сам си хакнах моя а съм прости потребител, иска се четене и спазване на стъпките точно.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Хакване на Symbian 9.x

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      В датата, има много подробно описание как се хаква. Аз сам си хакнах моя а съм прости потребител, иска се четене и спазване на стъпките точно.
      Как се хаква има доста описания. Въпроса е за IMEI-я ...
      Range Rover Sport 2.7

      Коментар


      • #4
        До: Хакване на Symbian 9.x

        Какво ти дреме за Имея?
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Хакване на Symbian 9.x

          Точно това е въпроса ? Има ли някакъв риск ако си дадеш IMEI на собствения телефон за да ти генерират сертификат някакъв китайски сайт? Утре може да се окаже, че с телефон с моя IMEI е взривена бомба на пример. Интересно ми е защо китайците предлагат безплатно тази услуга. Известно, е че при тях всичко се плаща. Значи имат някаква изгода. Натрупват база данни или или просто искат да печелят от интернет трафик.
          Range Rover Sport 2.7

          Коментар


          • #6
            До: Хакване на Symbian 9.x

            Е, незнам. Що си мисля че никъде не съм си пращал Имея като го хаквах моя.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              До: Хакване на Symbian 9.x

              Щото не е най-вероятно Nokia N79 След като руснаците го хачват по този начин явно няма друг
              Range Rover Sport 2.7

              Коментар


              • #8
                До: Хакване на Symbian 9.x

                Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                .......Утре може да се окаже, че с телефон с моя IMEI е взривена бомба на пример. ......
                В Гугъл, при написване на IMEI list веднага изкочи ТОВА. Което за мен означава, че ако се разтърся повече, ще намеря повече. Силно се съмнявам, че бомба ще се взривява с крадене на IMEI, а и дори да е така, уликата е косвена и добър адвокат ще те отърве лесно
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  До: Хакване на Symbian 9.x

                  Стига майтапи бе колеги, имея на телефоните от един и същ модел са с еднакви първите им осем-девет цифри, останалото е пореден номер.
                  Всеки може да си сътвори действителен имей ако му трябва.
                  Аз съм правил проби в сайта на Нокия, има раздел да си провериш коя версия софт е последна за даден имей на телефон. От 10 проби уцелих 10 имея. Това едва ли представлява някакъв интерес за някого.
                  [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X