Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Xiaomi A2 e 5.8 инча. А1 е 5.5 инча. В края на пролетта обзаведох жената с такъв и според мен е много добър избор. Хубав дисплей, добра изработка, не се мотае.

    И всичко ти е в изискванията - 5.5 инча хубав дисплей, алуминиев корпус, пръстов отпечатък, 4/64.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Колеги, големината на батерията не е основен фактор, не се лъжете по китайски телефони с огромни батерии, най-важно е операционната система колко е оптимизирана от там идва разхода на батерия. Напълно възножно е телефон с малка батерия да кара повече от такъв с голяма при еднакъв хардуер.

      Андройда е безплатен, но всеки производител слага свойте боклуци вътре. От там идва и разход на батерия и бързодействие нс телефона. Казвам го да не останете изменадани от телефон с по малък процесор работещ по бързо от такъв с по голям.
      Така е. Но Xiaomi A2 и A2 Lite съответно са с 3000 и 4000mah батерии. И двата са с чист Андроид. Модела с по-малкия капацитет е със значително по-мощен процесор. Хубаво нещо си е батерията

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Xiaomi A2 e 5.8 инча. А1 е 5.5 инча. В края на пролетта обзаведох жената с такъв и според мен е много добър избор. Хубав дисплей, добра изработка, не се мотае.

      И всичко ти е в изискванията - 5.5 инча хубав дисплей, алуминиев корпус, пръстов отпечатък, 4/64.
      Мдам. До скоро го заглеждах, докато не се появи А2, който е със Снапдрагон 660, докато A2 Lite и А1 са с 625. Дори в ютубе ревютата се усеща осезаема разлика само в менютата.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hqdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:21.9 КБ
ID:5801664
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • Re: Какъв телефон (смартфон).

        Това не го твърдя за всички китайци. Чист андроид е ама друг път. Свали го от гугъл и го компилирай да видиш колко е чист [emoji1787]. Да хубаво нещо е батерията но при мен всички телефини до сега карат от сутрин до вечер, разлика не виждам. Имам бегъл опит с цифрите на китайците. Никога не са верни.
        Последно редактирано от Daniel; 01-11-18, 18:57.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Доколкото чета масово хората са по-доволни от MIUI отколко от чистия Андроид. Аз съм с Редми Ноте 4 с MIUI 9,6 на базата на андроид 7 и съм доста доволен точно от операционната система, ако случайно вземе да бави нещо знам, че след ъпдейт ще се оправи. Често има ъпдейти и ако се усети някакво забавяне след ъпдейта се оправя.
          Батерията ми е 4100мач. и определено държи повече от други телефони, а не е като да не си играя.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Доколкото чета масово хората са по-доволни от MIUI отколко от чистия Андроид. Аз съм с Редми Ноте 4 с MIUI 9,6 на базата на андроид 7 и съм доста доволен точно от операционната система, ако случайно вземе да бави нещо знам, че след ъпдейт ще се оправи. Често има ъпдейти и ако се усети някакво забавяне след ъпдейта се оправя.
            Батерията ми е 4100мач. и определено държе повече от други телефони, а не е като да не си играя.
            Колко повече, пусни му всичко, блу тут, гпс, уарелес, мобиле дата, да си синква мейли, файлове, ръчкай го цял ден и виж колко кара.

            Служебния е самасунг с9 плюс с 2 сима 3500 батерия и кара точно от сутрин до вечет, както и всичките ми други смърт фони.

            Коментар


            • От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Колко повече, пусни му всичко, блу тут, гпс, уарелес, мобиле дата, да си синква мейли, файлове, ръчкай го цял ден и виж колко кара.
              С моето позлване между 1 и 3 дни. Както казах доста си играя. Рекорда ми е за 10часа да му свърша батерията, но 8 от тях съм човъркал и играл нещо при лош обхват. Мобилния нет не се спира, блутут, гпс и уайърлес рядко, мейли на ден получава по 10-а и дава известия общо взето за всичко. Спрямо някой Самсунг примерно определено държи и едни 40-50% по-дълго.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • Re: От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                С моето позлване между 1 и 3 дни. Както казах доста си играя. Рекорда ми е за 10часа да му свърша батерията, но 8 от тях съм човъркал и играл нещо при лош обхват. Мобилния нет не се спира, блутут, гпс и уайърлес рядко, мейли на ден получава по 10-а и дава известия общо взето за всичко. Спрямо някой Самсунг примерно определено държи и едни 40-50% по-дълго.
                Ванка не вярвам да искара и 2 дни при мен. Непрекъснато съм или на впн, или ссх, пощи понад 100 нс ден, обикновенно говоря почти целия ден. От опит го казвам не за лошо, нямам нищо против китай, ако трябва аз да си купя телефон на дали ще дам 1600 лева за самсунг [emoji16][emoji16][emoji16]

                Бих си взеле един хухавей 20 лайт и толкова.

                Коментар


                • От: Re: От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Ванка не вярвам да искара и 2 дни при мен. Непрекъснато съм или на впн, или ссх, пощи понад 100 нс ден, обикновенно говоря почти целия ден. От опит го казвам не за лошо, нямам нищо против китай, ако трябва аз да си купя телефон на дали ще дам 1600 лева за самсунг [emoji16][emoji16][emoji16]

                  Бих си взеле един хухавей 20 лайт и толкова.
                  Аз за това писах, че държи повече, а не в дни. Конкретно Редми 4 доколкото знам го пускат първоначално с друг процесор който е доста лаком и му слагат голяма батерия, после му слагат 625 и в резултат имаме телефон с нормалка консумация и батерия 4100мач, от което е и следствието да държи повече.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Да питам аз някой дали се оборудва с Хуавей п20,че скоро ми изтича договора и трябва да сменям п10ката.И въпроса е п20 мейт или п20 про.
                    Ама само от пробвали,не от чували моля за мнение.Като важното в случая е дисплея да не е 6 инча,че не ми е удобен.По малък,по-добре.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • Re: От: Re: От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Конкретно Редми 4 доколкото знам го пускат първоначално с друг процесор който е доста лаком и му слагат голяма батерия, после му слагат 625 и в резултат имаме телефон с нормалка консумация и батерия 4100мач, от което е и следствието да държи повече.
                      Проблема не е само в процесора, а в управлението му. Тези cpu та са с ултра ниско напрежение, отделно се управлява и тактовата им честота, проблема е в ОСа, прост не е оптимизирана за него, тоест не го управлява правилно, от там и високата консумация - чисто китайско решение е просто да сложиш по бавно цпу. Не всичко се решава с голяма батерия. Както и да е, за момента андроид телефина топ оф дъ топ е самсунг, в момента подменям фирмено всички китайски майтапи със самсунг j7. Не е като да не пробвах леново и хухавей. Като от леново съм най недоволен.

                      Коментар


                      • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Това не го твърдя за всички китайци. Чист андроид е ама друг път. Свали го от гугъл и го компилирай да видиш колко е чист [emoji1787]. Да хубаво нещо е батерията но при мен всички телефини до сега карат от сутрин до вечер, разлика не виждам. Имам бегъл опит с цифрите на китайците. Никога не са верни.
                        Не всички, от скоро имам Ulefone Power 3 с 6 050 mAh, 6 инча, 6 рам и др. Този ми е трети телефон от този модел, изкарва 4 дни с ровене в телефона вечер, говоря много. Чист Android без нищо, сложил съм launcher и 12 - 15 приложения, които ползвам, Bluetooth, Data и Wi-Fi и местоположение са пуснати непрекъснато. Даже си мислех да взема Power 5 с 13 000 mAh, но е като тухла и не бях много сигурен, че ми е нужен. Телефона е от моделите с много малка рамка и въпреки 6-те инча изглежда като 5,5, доста тъничък е въпреки батерията, върви мазно и не се запъва на нищо, струва 205 долара от Алито. Аз ги ползвам година и нещо и отиват в OLX, стария Power 2 го продавам. Това ми е пети или шести телефон от Китай и честно казано не се виждам(вече) да давам по 1 000 лв за Самсунг и разни познати марки. Телефона прави 74 000 точки на AnTuTu Benchmark и не се усеща да грее.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Да питам аз някой дали се оборудва с Хуавей п20,че скоро ми изтича договора и трябва да сменям п10ката.И въпроса е п20 мейт или п20 про.
                          Ама само от пробвали,не от чували моля за мнение.Като важното в случая е дисплея да не е 6 инча,че не ми е удобен.По малък,по-добре.
                          Аз съм с П20 (чистата версия, не про или лайт) вече няколко месеца. Питай 😀
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Казвай всичко.Пробвал ли си п10 преди него. Разлики в камера бързина и меню.
                            След 3 месеца ми изтича договора и смятам да се метна или на п20 про или на мейт п20.
                            И двата в малкият вариант като размери.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                              Казвай всичко.Пробвал ли си п10 преди него. Разлики в камера бързина и меню.
                              След 3 месеца ми изтича договора и смятам да се метна или на п20 про или на мейт п20.
                              И двата в малкият вариант като размери.
                              С п10 нямам пряко сравнение, предишния ми телефон беше п9. Спрямо него виждам следните разлики:

                              Обективни разлики (т.е. видими с просто око и/или ясно измерими)

                              - батерията държи с около 20% повече при същото ползване
                              - fast charg-a e уникален - с оригиналното зарядно зарежда от 10 до 100% в рамките на час
                              - п20 е една идея (мисля половин инч) по голям, което за мен е предимство - п9 малко ми малееше в ръката
                              - п20 е дуал-сим - отново, за мен е предимство, имам втора карта от друг оператор, ако основния ми оператор има авария или няма покритие там където съм. Втората карта я държа изключена, пускам я само при нужда
                              - п20 няма слот за външна памет, но вградената памет е 128 ГБ, което на мен ми е предостатъчно



                              Субективни разлики - не мога да ги измеря обективно, просто така ги виждам аз

                              - задна камера (камери) - не виждам някаква значителна разлика с п9, но не съм и профи във фотографията. За моите стандарти - снимките са си прекрасни. Май фокусира една идея по-бързо, особенно при ниска осветеност. Видеото май също е с по-добро качество. Но отново - аз имам чистия п20, на п20про камерата била по-супер дупер, ама ми искаха 200-250 кинта отгоре, което за мен не си заслужаваше
                              - предна камера - отново на око - значително по добра
                              - бързина - не мога да преценя. Явно за моите цели и тази на п9 и тази на п20 е предостатъчна. Игри, клипове, стрийминг видео - вървят гладко и не насичат.
                              - меню - телефона идва с доста изчистено меню, нещо от сорта на 7-8 вградени основни апликации, от които 2-3 "паразитни" - лично за мен това е плюс.
                              - няма 3.5 мм жак за слушалки. Ползва се порта за зареждане (USB C), в комплекта си има преходник, ама е неудобно да си го носиш постоянно с теб. Също така - не можеш да зареждаш и да ползваш слушалките едновременно

                              Основния минус за мен - телефона е прахо- но не е водоустойчив, въпреки вградената батерия и липсата на слот за мемори карта и жак за слушалки. При п20про май този проблем е решен.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Мдам.Както и предполагах с нищо не е по-добър от П10ката.Явно ще трябва да се мятам на 20про.
                                Лошото е че е голям,а аз такъв не искам.В 90% от времето карам и говоря та трябва да ми е удобно с една ръка.
                                Освен това не съм фен на манията таблет да се ползва за телефон.Неудобно е.Сегашният е с перфектните почти за мен размери ама явно няма да го бъде.
                                За мен липсата на стерео жак е кофти решение и оставам на вариант п20 ако се реша.Но в предвид,че за почти 2 години не съм намерил кусур на п10ката явно ще трябва
                                да се следва каналният ред.
                                Благодаря все пак за инфото.Беше много полезно.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X