Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Панасоник имат и актуални модели с андроид. Интересът ми е по-скоро към тях, а не към ретро продукцията им. Не че имам нещо против последните, но дискусията не е за тях...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Тъй де. Ако на всичко, дето отварям трябва да чакам минута, на третата минута телефона ще е на парчета . Това ако разчитам често да чета документи от телефона де.
      Туй няма да е от телефоня баш... Пък и за толкова време само веднъж ми се наложи. На ден отварям по десетина-двайсе документа и сичко е ток и жици!
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Note 2 е повече, отколкото може да си мечтае човек.
        По цяла седмица ми издържа батерията.
        Ти си един щастлив човек.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Ти си един щастлив човек.
          Тайната се крие в това, да го ползваш най-много 2 пъти седмично

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Тайната се крие в това, да го ползваш най-много 2 пъти седмично
            Смартфон 2 пъти седмично? Ти си свръхщастлив човек.

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Възможно най-евтиния който да ви свърши работа.
              Трябва ти повече памет- евтинките имат слотове.
              Супер добра камера- никакъв смисъл. Ако са нужни качествени снимки то най-малката сапунерка ги прави по-добри.
              Екран с максимална резолюция- каквото и да гледаш на размер от 4-5,5 инча все тая. Еле пък за филми- само си убиваш удоволствието.
              Процесора и видеото също са под въпрос. За Autocad ли ще се използва тоя телефон, совалки в космоса ли ще праща???
              За безумните приложения - рулетка,компас,електронен нивел... Само дъщеря ми може да се радва на тия неща. Никой няма да разчита на такива инструменти ако са нужни наистина,а се предполага че има някакъв хардуер вътре за да работят всичките,което пък оскъпява ненужно.
              ГПС- тук с две ръце "за".
              Едва ли има някой на който наистина му е нужен така наречения"флагман" от дадена марка? И да има колко хора могат пълноценно да си вършат всичката работа през телефона?
              А моята гледна точка е точно наобратно.

              Супер добра камера - да, искам да има. И най-добрия фотоапарат като седи в къщи, останал е в колата и т.н. не ми върши работа. 99.9% от времето телефона е в мен. Предпочитам да си нося само него и да мога да направя сносни снимки, вместо да мисля за 15 джаджи и да съм накачулен като коледна елха.

              Екран с максимална резолюция - колкото е по-голям екрана физически, токова по-голяма резолюция ти трябва. И не става въпрос за филми. Отвори например форума без зумиране на телефон с добра резолюция и на такъв със същите размери и кофти резолюция и опитай да разчетеш ситния шрифт.

              Процесора и видеото също са под въпрос - ами не са. Самия Андроид за съжаление не е достатъчно добър да върви гладко на слаби телефони. Производителите ги наблъскват с ненужни и тежки добавки. Приложенията се развиват, усложняват и изискват все повече ресурси. Както Даниел писа по-назад в темата, с времето Андроида се задръства и няма нищо общо с това, което си видял при първото включване. Отделно нали този телефон не искаш да го смениш след 6 месеца. Колкото по-добър е към момента на покупката, толкова по-вероятно е да отложиш във времето необходимостта от смяна.

              Безумните приложения - едва ли някой мисли да ги ползва професионално. Но и това да го имаш не ти пречи. Конкретен пример - вчера монтирам ново кормило на мотора. Понеже балансирам със старото в едната ръка, все още накачено с жила и маркучи, с другата опитвам да позиционирам и стегна новото. Обаче с мотора килнат на пачия крак трудно се преценява "на око" на къде да го завъртя...Просто със свободната ръка извадих телефона, пуснах нивелира и си го нагласих, вместо да провесвам всичко и да ходя в нас да търся "аналогов" нивелир или да викам някой да ми помага.

              ГПС - тук освен самия чип пак опираме до процесора и паметта. Само сравни бързодействието и гладкостта на работа на Гармин например на телефон за 2-300 лева и на такъв с добър хардуер. Защото и тук във времето имаме само утежняване - през годините се появиха 3Д релеф, 3Д сгради, картите растат, постоянно се добавят нови и разннобразни данни из които да се търси. Само прегледай промените по ОФРМ през годините. Как очакваш на устройсто на което примерно версия 4.30 е вървяла "на ръба", сега да ти работи с последната каквато там се пада?

              И накрая според мен пак се връщаме в началото - като ще е смартфон, а щом пишем в тази тема, очевидно не се търси Соним или Нокия 3310, то той според мен е по-добре да се справя с каквото се очаква от него и то за максимално дълъг период.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Просто със свободната ръка извадих телефона, пуснах нивелира и си го нагласих, вместо да провесвам всичко и да ходя в нас да търся "аналогов" нивелир или да викам някой да ми помага.
                Аз пък всяка сутрин си меря кръвното с мобила и така разбирам, че съм жив

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  На въпроса "Трябва ли ни флагман?" моят отовор е "Да!" особено ако алтернативата е да мъкнеш на гръб почти шест килограмов лаптоп с 18,4 инча монитор, само за да си водиш бизнес кореспонденцията. Спрях да разнасям разни щайги напред-назад с изключение на случаите в които трябва да монтирам видео или да пиша някой проект. Вечер се прибирам по-малко уморен и така имам повече време и желание за много други неща! С потребителите на телефоните нещата стоят както с потребителите на останалата електроника. Делят се на два типа - едните знаят какво и защо си купуват (най-често да работят с него), а останалите - просто от гъзария...

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Разни хора, разни идеали (в случая начини за употреба)... Лично аз освен за контактите си, e-mail клиента и RDP-то не поглеждам телефона. На 3GS-а бях наблъскал всичките си ангажименти в календара и честно казано наистина помага, но за Андроид календарите нещо не ме радват особено. Или не са много удобни за попълване (на практика трябва да ги пълня през компютъра си), или предупрежденията са куцо направени... пък може би и аз от доста време не съм работил с актуален Андроид. В момента (след като си подарих Моторолата "Defy+" на Даниел - по-големият ми син) карам с една стара xperia mini pro 10, която е с андроид 2.1.1.ххххх

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Жалко че не можем да изберем телефон-смартфон според нашите нужди, ето аз търся апарат който да има като размер и резолюция на ябълката S4, също и добрия им бърз интернет, батерията на самсунга S5, с камерата на нокия лумия 1535, HD глас , с покритието от USA "военната" Моторола, и никакви други приложения ама никакви не искам да имам. За съжаление няма такъв апарат с точно това от което имам нужда...

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Жалко че не можем да изберем телефон-смартфон според нашите нужди, ето аз търся апарат който да има като размер и резолюция на ябълката S4, също и добрия им бърз интернет, батерията на самсунга S5, с камерата на нокия лумия 1535, HD глас , с покритието от USA "военната" Моторола, и никакви други приложения ама никакви не искам да имам. За съжаление няма такъв апарат с точно това от което имам нужда...
                        Ако се разтърсиш - 100% ще има фирми които могат да ти произведат къстъм телефон - точно според изискванията ти, но цената няма да ти хареса със сигурност...
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 16-05-14, 12:50.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          ... но за Андроид календарите нещо не ме радват особено. Или не са много удобни за попълване (на практика трябва да ги пълня през компютъра си), или предупрежденията са куцо направени...
                          Има, има хубави календари, даже и task-ове. Много ги ползвам и алармите им са ОК, и попълването е лесно, особено след като ги пооптимизираш чрез настройките.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                            - да, искам да има.
                            Аз това прочетох в целия пост.
                            -Всеки иска да замести фотоапарата с телефон, ама телефон със изкачаща бленда още не съм виждал. Следователно 4-5 или 13 мега все тая.
                            -Екран според кефа и комфорта. Ако четеш повечко форума на нещо 5" без да зумваш ще са ти нужни очила скоро.
                            -Преките ми продължителни наблюдения са в/у Самсунг S4, айфон 5S, LG optimus l5, experia tipo 3,2 " Смея да твърдя предимството на самсунга и айфона ги различава щерка ми като играе на игри. Всичко друго се държи на всички подобаващо. Обаче от самсунга и айфона се чуствах набутан, защото ги взех на едни пари и ги освободих на други.
                            -Нямам идея какво си нивелирал по мотор,но ако е искало нивел и ти попадне нормален, такъв няма да провериш отново и да коригираш, така ли?
                            -За ГПС - не споря-нужен е, но не съм забелязал проблем даже и със двугодишното малко сони.

                            Никой не е казал че темата е за обикновенна слушалка(даже ми е доста интересна и си я чета редовно), но прехласването по флагманите ми се струва ненужно докато не заместят пълноценно нещото с което си вършиш работата. Все още не са.
                            Твърдо против скъпите телефони(флагмани). Безкраен филм с кофти финансов резултат(ако ти пука естествено) и постоянно си универсален като патката.

                            Конкретно по темата : От последното LG съм много доволен(на жената е, а тя щом е доволна значи и аз) На примоцийка 4" едно SD допълнително и си върши работата за каквото е направено. Нищо не липсва, а го взех нещо от порядъка на 200лв.
                            Последно редактирано от //Радо//; 16-05-14, 18:27.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Аз това прочетох в целия пост.
                              -Всеки иска да замести фотоапарата с телефон, ама телефон със изкачаща бленда още не съм виждал. Следователно 4-5 или 13 мега все тая.
                              -Екран според кефа и комфорта. Ако четеш повечко форума на нещо 5" без да зумваш ще са ти нужни очила скоро.
                              -Преките ми продължителни наблюдения са в/у Самсунг S4, айфон 5S, LG optimus l5, experia tipo 3,2 " Смея да твърдя предимството на самсунга и айфона ги различава щерка ми като играе на игри. Всичко друго се държи на всички подобаващо. Обаче от самсунга и айфона се чуствах набутан, защото ги взех на едни пари и ги освободих на други.
                              -Нямам идея какво си нивелирал по мотор,но ако е искало нивел и ти попадне нормален, такъв няма да провериш отново и да коригираш, така ли?
                              -За ГПС - не споря-нужен е, но не съм забелязал проблем даже и със двугодишното малко сони.

                              Никой не е казал че темата е за обикновенна слушалка(даже ми е доста интересна и си я чета редовно), но прехласването по флагманите ми се струва ненужно докато не заместят пълноценно нещото с което си вършиш работата. Все още не са.
                              Твърдо против скъпите телефони(флагмани). Безкраен филм с кофти финансов резултат(ако ти пука естествено) и постоянно си универсален като патката.

                              Конкретно по темата : От последното LG съм много доволен(на жената е, а тя щом е доволна значи и аз) На примоцийка 4" едно SD допълнително и си върши работата за каквото е направено. Нищо не липсва, а го взех нещо от порядъка на 200лв.
                              Ползваш устройства според нуждите си - това е правирният начин. От моя чисто професионална гледна точка - би ли обяснил за тази "изкачаща бленда", че ми стана интересно?! Да не би, да имаш предвид "обектив", защото аз за друго дето "искача" от фотоапарата (професионалните не "изкачат" и им викат "твърди" обективи...) не се сещам?! Що се касае до качеството на снимката - основно зависи от обектива - колкото по-големи лещи има той, толкова повече светлина (информация) стига до филма или матрицата при дигиталните устройства - тя е втора по важност. Колкото по-голама е тя (като площ) - толкова повече фотони (светлина/информация) успява да улови така, че не е все тая дали е 4-5 или 13 мегапиксела. Блендата представлява една "клапа", която дозира количеството светлина (като зеницата на окото ти) достигащо до филма/матрицата. Ако светлината е повече от необходимото, блендата се отваря по-малко и за по-кратко време от нормалното - за да не прегори изображението, ако е по-малко - обратното. Това е в общи линии цялата работа на общодостъпен език - специално за теб (да не се излагаш друг път...).

                              Поздрави
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-05-14, 01:36.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Откакто си взех един Оптимус е-440 ,не ползвам лаптопа ,а той е доста добър,но андроида към който бях с резерви се оказа железен, за сега, има си всичко от -до,даже вече е тестван при дъждовете!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X