Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Скоро ми се наложи да отворя от телефона pdf над 250МВ - никакви грижи.
    И колко време след като му цъкна да го отвори реално го отвори? Щото на това и при 100 мегабитов интернет му трябват 25 секунди. Ако на Wifi, или още по-зле на 3G - "майка плаче, грамофон свири".
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      И колко време след като му цъкна да го отвори реално го отвори? Щото на това и при 100 мегабитов интернет му трябват 25 секунди. Ако на Wifi, или още по-зле на 3G - "майка плаче, грамофон свири".
      По спомен - около минута през 3G. Аз бая се поколебах, ама реших да пробвам. И сега проверих - 145 MB е файла...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        Мъча се да намеря читав телефон под 500 лева, който да има добър екран (поне 720p) и добра батерия (колкото повече, толкова повече - М.П.), но това май прозвуча, като оксиморон... За сега имам два варианта - Moto G 16Gb и Zopo.

        Ако някой се сеща за подобен да драсне ред...
        Sony Xperia Z в момента е около 500 лева, и си залужава, за тази цена е перфектен.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          За около 600 лева си заслужава да се вземе г2 или нексус 5. За около 350-400 лева говоря от България си заслужава мото Г може и от англия, ако ви се чака за около 300 лева 16 гб версия. За топ флагман според мен з2 си заслужава за сега
          П.П имам два телефона allview v1 viper и htc hd 2, като първия е за 300 лева, а втория го взех за 45 втора ръка. И двата телефона лагваха. Инсалирах къстъм ромове и лаг няма. Имам впредвид, че не са важни толкова много процесора и видеокартата за добър мултитаскинг. Затова например стокови софтуери, като на мото Г или на нексусите са много бързи и без лаг
          Последно редактирано от rdlegy; 15-05-14, 14:40.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Аз пък да си кажа за Сони...

            - Xperia Acro S: Купен с мерак и кеф. Споменатото ухо за ремъче - голям плюс за мен. Много красив - лично мнение. Първите дни. После като се драсне, и заприличва на задник. Всичко зад капаци. Слушалки да включиш - капаче трябва да отвориш. Пъхнеш ли ги при дъжд - датчика за вода (който умно е сложен горе до буксата) се оцветява и става беля с гаранцията. Софт - не ща да го споменавам. Ама наистина не ща. Капачетата - красиви, действат си, но изглеждат супер афиф.

            Плюса - идва си с док за зареждане. Капачето за зареждане през микро usb отваряш само в екстремни случаи. Дока - удобен. Вечер пипнешком с една ръка до леглото наместваш лелефона без проблем.

            Два такива в семейството, и двата ги върнах гаранционно. За бъгове, иначе си работеха. На жената не можаха да намерят друг - смениха и го със ZR. Моя а-ха да ми го сменят със ZR и взеха че го оправиха. В момента в който го получих обратно го продадох.

            - На жената ZR-a (чисто нов, не ремонтиран): Много по-читав. За съжаление с по-малко памет (4гб). А на мен 8 не ми стигаха на S-ката. Но като цяло по-премислен, с по-здрави капачета, по-тънък май, въобще - става. Но идва без док. Трябва да го купиш отделно. Разбира се - различен от предишните на S-ката.
            Порадва му се месец, после екрана изгуби половината цветове. Оправиха го под гаранция, от тогава не сме го пипали.

            - Аз като се ядосах като продавах S-ката - круто се заканих на марката. Така и така ме вбесяват по други линии. Тръгнах да търся нещо читаво и водозащитено - е няма. Само самсунг, а самсунг - много съм сигурен че са адски хубави, но за мен просто са невероятно грозни. Въпрос на вкус. И в един момент нещо операторски промоции - осъмнах със Z1.

            Z1: Ядва се. Капачетата са мислени, джака за слушалките е открит, бърз е, всичко точно. Великолепна идея е че съществува във вариант Compact, пак със същата електроника но с по-малък екран. За момента се държи, забележки особени нямам.

            Черни точки, специфични на американския пазар:

            - Флагмана на Сони - продава се без слушалки. Може би за да изтрият срама от слушалките на S-ката, които звучаха като тенеке. Естествено айфонски слушалки не поддържат нито микрофон, нито усилване. Майтап.
            - Флагмана на Сони - продава се без док за зареждане, и дори без магнитния кабел за зареждане който може да се лепне на буксата на дока. Ползвай си микро усб порта брато. Нищо че трябва да отваряш капачето всеки път. Това е абсолютно непростимо.

            За лепенката - да, и на S-ката беше така, но в интерес на истината човек вземе ли си телефон - или се примирява с драскотини, или му слага веднага лепенка. Средно положение няма. Фабричната лепенка не е проблем да и лепнеш протектор отгоре и да си го сменяш по желание. На S ката не знаех, оставих оригиналната да се надраска и я отлепих, но логото не беше на нея тъй че нямаше проблем.

            За Note 2 - интересно че се споменава. Един приятел периодично ни идва на гости, той е с такъв. На последното идване му умря в самолета - тухла. Само диодчето светка. Някакъв софтуерен бъг, който за да го предотвратиш трябва да си ъпдейтнат на последната версия на софта. Дефектния софт е версията от преди горе долу две години. Пропуснеш ли, и реши ли да изпържи - после само сервиз го оправя. Тези с оригинален софт необновяван от доста време - имайте едно на ум.

            И като говорим пак за случката: за престоя му тук му взех китайски телефон марка "Блу". Като дизайн - копие на HTC One. Честно - впечатлих се. Три основни недостатъка: екрана погледнеш ли го малко по под страничен ъгъл - тъмнее като на банкомат. Няма вграден гпс чип. И боята не беше от най-здравите. Но иначе - за 80$ - супер телефон. Кристално чист звук, кадърно имплементиране на двоен сим, сд слот, обхвата му - лови като военна станция. Направо се отвратих като сравнявах някои неща при скъпите телефони. И андроида му беше относително пресен. Версията с гпс и читав екран се оказа че е къде двойно. Но пак си струва.
            Последно редактирано от Goblin; 15-05-14, 16:43.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • Re: Какъв телефон (смартфон).

              Е тука Сони много се излагат. Док станция луди пари. Почти инкакви аксесоари. И за капак всички много скъпи. Андрото е гадно защото фреймуърка е на Сони. Но съм сигурен че на з1 нямаш лаг и работи мазно. Я само кажи колко кара на батерия. По добре ли е от акро с и зр а.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                От акрото няма как да е по-зле - то онова беше като калорифер на батерийки.

                Сутрин го взимам зареден, вечер като лягам го слагам да се зарежда някъде с 40-45% батерия. Това е без филми, но с поне час четене на книги и нормална друга работа.

                Вчера освен останалото в края на деня гледах точно един час филм на стриминг през оператора със звук към блутут в колата - вечерта като лягах беше на пет процента. Всичко винаги му е включено - безжични, блутути гпси и прочее.

                ZR-a го ползвахме на програма минимум, та държеше вечно. Няма как да ги сравним. Но със сигурност държи много повече от S-а.

                ZR-а всъщност е може би най-читавия лелефон на марката в момента. Изключая липсата на магнитна букса за зареждане през доковия порт и джака на слушалките под капаче - всичко друго му е шест. Освен паметта де. Но пак си е непромокаем, батерията за разлика от другите е сменяема...
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • Re: Какъв телефон (смартфон).

                  Благодарско, Ники. Значи все пак малко са оптимизирали и софта и харда.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Ако искаш нещо, което да те държи като софтуер по-дълго нексус 5. Сонитата вече ги пооправиха с флагманите з1 и з2, като з2 е много добър

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Какъв телефон (смартфон)
                      Възможно най-евтиния който да ви свърши работа.
                      Трябва ти повече памет- евтинките имат слотове.
                      Супер добра камера- никакъв смисъл. Ако са нужни качествени снимки то най-малката сапунерка ги прави по-добри.
                      Екран с максимална резолюция- каквото и да гледаш на размер от 4-5,5 инча все тая. Еле пък за филми- само си убиваш удоволствието.
                      Процесора и видеото също са под въпрос. За Autocad ли ще се използва тоя телефон, совалки в космоса ли ще праща???
                      За безумните приложения - рулетка,компас,електронен нивел... Само дъщеря ми може да се радва на тия неща. Никой няма да разчита на такива инструменти ако са нужни наистина,а се предполага че има някакъв хардуер вътре за да работят всичките,което пък оскъпява ненужно.
                      ГПС- тук с две ръце "за".
                      Едва ли има някой на който наистина му е нужен така наречения"флагман" от дадена марка? И да има колко хора могат пълноценно да си вършат всичката работа през телефона?
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        По спомен - около минута през 3G. Аз бая се поколебах, ама реших да пробвам. И сега проверих - 145 MB е файла...
                        Тъй де. Ако на всичко, дето отварям трябва да чакам минута, на третата минута телефона ще е на парчета . Това ако разчитам често да чета документи от телефона де.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Някой не се ли е прежалил за смартфон на Панасоник, за да сподели впечатления?
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            То ако се придържаме към въпроса, зададен преди около 6 години, и придържайки се към заданието, отговора сега е много по лесен и няма нищо общо с флагманите.
                            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Някой не се ли е прежалил за смартфон на Панасоник, за да сподели впечатления?
                              Имам приятелка, която имаше и Panasonic, и Phillips... казвам имаше, защото ги смени. И двата са си напълно работещи и ужасно морално остарели. По спомен Phillips-а май е на около 4-5-6 години... може би дори повече - не помня дали беше с андроид или с тяхната си ОС, но което и да е няма да ти заприлича на нещо познато със сигурност, защото ако е андроид то е един от първите..

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

                                За Note 2 - интересно че се споменава. Един приятел периодично ни идва на гости, той е с такъв. На последното идване му умря в самолета - тухла. Само диодчето светка.
                                Note 2 е повече, отколкото може да си мечтае човек.
                                По цяла седмица ми издържа батерията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X