Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

    Аз говорех за обикновени потребители А дали ще модваш "китаец" или Самсунг няма никаква разлика, освен че в единия случай ще имаш доста по-скъпа "тухла"

    Коментар


    • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

      Аз си поръчах преди шест месеца Леново А 660 от фирма която ги руутва,маха всички ненужни китайски приложения и слагат техен ром.Има си мулти ленгуич меню което включва и български език и на всичко отгоре е и водоустойчив с горила глас.Единственият минус за мен е липсата на светкавица.
      LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
      Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

      Коментар


      • Re: Какъв телефон (смартфон).

        Аз си поръчах преди шест месеца Леново А 660 от фирма която ги руутва,маха всички ненужни китайски приложения и слагат техен ром.
        Точно това бих направил и аз след покупката на такъв телефон, просто няма как да го оставя с оригиналния китайски ром и да нямам никаква идея какво се случва с телефона ми.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Даи я тая фирма на лични, ако може...
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            И аз ако може на лични да получа
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Хубавото на това Леново е ,че му е лека обвивката която лапа памет и 512 рам си му стигат (за разлика от марковите) и с тоя двуядрен процесор МТК6577 прави 6267 точки с AnTuTu бенч.Китайците предлагат преди покупката избор на доста приложения но голяма част от тях можеш да си ги свалиш сам.
              LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
              Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Тъкмо се похвалих, че съм взел евтино Huawei G600 и Мтел са пуснали промоция на -30%:

                "След намалението Huawei Ascend G600 струва 174.30 лв., ZTE Blade III може да бъде закупен за 76.30 лв., ZTE Grand X Pro за 153.30 лв., а Alcatel Idol за 223.30 лв."


                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  То намалението е супер,ама 2 год договор не е ..:-)!
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Ще си позволя да изкажа несъгласието с някой от горните постове.
                    "Аз обаче съм на мнение, че човек си купува телефона за да му върши работа, не по цял ден да се рови из интернет как да го "модне"."

                    Това добре, но лично аз не мога да си използвам пълноценно телефона преди да съм го "моднал". Под моднал разбирайте руутване и най-добрия къстъм, който се предлага за съответния телефон. Имам Нексус и пак съм с къстъм ром, това говори достатъчно. Всеки според нуждите, но след като не мога да му използвам пълния капацитет, защо съм си го купил?
                    Вчера ходих да си плащам сметката и се заиграх с един Huawei. Защо ми се стори, че това оригинално си идва с олекотено
                    MIUI и си вървеше прилично? За по-незапознатите, това е къстъм РОМ, който се предлага за доста модели телефони и е съчетание между iOS и Android.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • Re: Какъв телефон (смартфон).

                      По принцип всеки марков телефон идва с дописан андроид от производителя, в много случаи доста неграмотно, например 512 рам е достатъчно за андроид 4.2.2 с гугъл андроид АОСП, но ако да речем на него се добави фреймуърка на сони няма как да работи, обикновенно телефон с 2гб рам, ще е запълнена от софтуера добавен от производителя, за това на марков телефон къстъм версия работи много по бързо и много по добре - е вярно губиш екстрите но ... телефона започва да държи много повече на батерия, работи в пъти по бързо, не загрява - жив опит имам с хтц дезаер - вярно стар е но с оригиналния ром, малко интернет и малко разговори караше по един ден - след като го моднах кара по 5 дни и не ми изпържва ухото.

                      Никога не съм харесвал интерфейса на самсунг - ей много е грозен, ако си купя такъв телефон 100% веднага ще бъде рутнат и със сменен софтуер. На всеки марков телефон има какво да се нарита като приложения, най-добрия вариант са телефоните гугъл едишън - заради чистия андроид с който идват. Предполагам и китайците идват с него или с някой къстъм ром, на дали дават пари на екип да разработва нещо, но поради недоверието ми в китайските джажди пак веднага бих го рутнал и подменил софтуера.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Абе гледам има доста хора дето са в час на Андроида... Един от София по желание да ми оптимизира S3-ката! Плащам в бутилки (може и в кеш, при желание)..?!!

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Специално на Леново моделите (имам А820) идват с доста грозен и неприятен шел, който е супер досаден - но това си е мое мнение. Като се вземе предвид, че идват рутнати и с CWM направо си е детска игра слагането на ром по избор
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • Re: Какъв телефон (смартфон).

                            Марто, всеки телефон си се рутва индивидуално, не съм имал никога самсунг. Не, че не мога да ти го счупя но не бих рискувал на чужд телефон . Най добре е сам да си го рутнеш и да си инсталираш ром по твой избор.

                            Специално на Леново моделите (имам А820) идват с доста грозен и неприятен шел
                            Какво имаш в предвид под шел - лънчера ли ??? Можеш само него да смениш. ADW лънчера на мен ми харесва, има го моднат и на сони хпериа з.
                            Последно редактирано от Daniel; 21-08-13, 07:42.

                            Коментар


                            • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Марто, всеки телефон си се рутва индивидуално, не съм имал никога самсунг. Не, че не мога да ти го счупя но не бих рискувал на чужд телефон . Най добре е сам да си го рутнеш и да си инсталираш ром по твой избор.


                              Какво имаш в предвид под шел - лънчера ли ??? Можеш само него да смениш. ADW лънчера на мен ми харесва, има го моднат и на сони хпериа з.
                              Аз така или иначе съм на РъБъ да го ударя в стената! Ако даде фира - Айфона ми си седи и си ме чака...

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                                Това не е вярно, моя телефон си е добре и без да е руутван и модван, нямаше нищо "вредно" по него и мисля така да си остане. На колегата също. По гореописаните сайтове има много информация по въпроса, не само за китайските, но и за "марковите" телефони: Samsung, HTC и т.н. са много на почит сред модърите и имат десетки ромове, модове, шелове и т.н.
                                Обвиняваш ме, че лъжа? Грубо от твоя страна...
                                Както казах всеки китаец (а според мен и всеки андройд по принцип) следва да мине руут - така и така гаранцията няма да му я ползваш, пък и все по често срещам случаи при които гаранционния сервиз е приел апарат за ремонт без оглед на това, че е рутнат-пример -аз със Самсунг s5300.
                                Не знам какво имаш предвид като казваш, че телефона ти си е добре и така, все пак това е субективно усещане. Аз ползвам един китайски таблет с 1г рам и двуядрен А9 процесор на 1,5. И преди руута си вървеше добре но след него, след като разкарах всичката излишна паплач и от китайците и от гугъл(за второто ми трябваше реално руут) поведението му се промени осезаемо, живота на батерията също, и няма как да е по друг начин след като махаш програми, които ти работят във фонов режим и ти лапат от рам-а.
                                Руут си заслужава дори и само заради Titanium Backup програмката, която ми е спасявала задника неведнъж, да не говорим за тези за овърклок и т.н. лигавщини.
                                42

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X