Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телефоните не приемат сим-картата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телефоните не приемат сим-картата.

    Буклукът е Вивател. Къде и как може да се спаси указателят от нея?

  • #2
    До: Телефоните не приемат сим-картата.

    Това е много често срещано при Вивател, в групата имаме около 50карти, през последната година 2/3 от тях блокираха по една и друга причина. След смяната работи добре, явно скапана партида чипове. Ако не може да я прочете, пробвай на друг апарат, но ако е блокирала нищо май не става (винаги ги копирай и в телефона). Имаше случаи, в който от време на време блокира, но след рестарт на тел-а се оправя, но временно, ако тръгне копирай в апарата. Мини утре през кой да е център на БКТ и поискай да ти дадат друг чип, после по телефона на 123 се обади да ти го активират. Ако докато пуснеш новата карта на извадиш телефоните от старата, след това е невъзможно-терминира се.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      До: Телефоните не приемат сим-картата.

      Как и на колко мога да ги осъдя?

      Коментар


      • #4
        До: Телефоните не приемат сим-картата.

        Във всеки магазин би трябвало да ти я сменят, да ти прехвърлят всички номера на новата карта и да ти кажат едно "пардон". Отнема 10 минути. Поне с МТел е така.
        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

        Коментар


        • #5
          До: Телефоните не приемат сим-картата.

          Стефане, мога да направя един опит за тебе. Имам някакви стари и тъпи телефони, а също и карточетец.

          ---

          Телефони (важни) се държат на хартия. Авантюристи като мен ги държат в телефона, а не в картата, и ги преточват през месец-два на дискетка. Девойките (преспективните) така или иначе, сами ще се обадят.

          Преди 2 седмици ми блокира вивателска карта. Смениха я за 1 час без коментари.

          ---

          Номера от картата могат да се измъкнат и след блокирането и от оператора. Ако изобщо е останала в състояние да приема и предава. Моята, например, беше. Не че имаше вътре телефони, но от любопитство проверих. Можеха и да се пишат, и четат. Но връзка с мрежата - грънци.

          Коментар


          • #6
            До: Телефоните не приемат сим-картата.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Номера от картата могат да се измъкнат и след блокирането и от оператора. Ако изобщо е останала в състояние да приема и предава. Моята, например, беше. Не че имаше вътре телефони, но от любопитство проверих. Можеха и да се пишат, и четат. Но връзка с мрежата - грънци.
            При мен това не стана (добре, че имах всичко и на апарата), попитах защо, а те ми отговориха, че след спирането на картата от оператора, тя се терминирала и телефона дори и неиска да я чете. Не знам, може да има изключения, но по-добре човек да е подготвен за по-гадното, т.е. да не си мисли, че след като активира новата, може да си извади инфото от старата.
            LZ1PER

            Коментар


            • #7
              До: Телефоните не приемат сим-картата.

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              При мен това не стана (добре, че имах всичко и на апарата), попитах защо, а те ми отговориха, че след спирането на картата от оператора, тя се терминирала и телефона дори и неиска да я чете. Не знам, може да има изключения, но по-добре човек да е подготвен за по-гадното, т.е. да не си мисли, че след като активира новата, може да си извади инфото от старата.
              ааа... това, ако картата изобщо се свърже с мрежата. Иначе няма да знае да се терминира. А тя ако може, няма да ходиш да я сменяш.

              Коментар


              • #8
                До: Телефоните не приемат сим-картата.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                А тя ако може, няма да ходиш да я сменяш.
                Уффф, горе вече веднъж го написах! Като си извадиш телефона от джоба и видиш надпис "невалидна сим", рестартираш и тя тръгва. Това е знак, че скоро изобщо няма да тръгне. Това имах впредвид, при него може да е станало от раз, може да тръгне (както писах - временно), а може и да не тръгне изобщо.
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  До: Телефоните не приемат сим-картата.

                  Казва че била неприета и rejected.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Телефоните не приемат сим-картата.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Казва че била неприета и rejected.
                    Носи я на Ясен да ти извади телефоните
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      До: Телефоните не приемат сим-картата.

                      Да, ама не знам къде и кога.
                      В стар тъп телефон също не тръгва. Лошо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Телефоните не приемат сим-картата.

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Буклукът е Вивател. Къде и как може да се спаси указателят от нея?
                        А аз си мислех, че Вива ти е гадже опълномощено да ти вдига телефона докато си в банята.
                        Щото много често се чуваме с нея като ти звъня.
                        Ма накрая те заряза, а!

                        С тия архивни телефони незнам к'во ше праим.
                        И моя е на 8-години и още деяни. Докога ли?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Телефоните не приемат сим-картата.

                          А защо не си ги синхронизирате чат-пат с компютъра?

                          Така ще ги имате на телефона и в компютъра. Да не говорим колко по-удобно е да си редактираш информацията в компютъра и да я върнеш после пак в телефона.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: Телефоните не приемат сим-картата.

                            Странно . И моята Вивател-ската вчера показваше "сложи сим" демек няма карта. Извадих я , "окъсих" с 10 стотинки всички изводи на чипа , сложих я и тръгна. Досега не се е случвало.
                            Уморените коне не ги убиват , нали ??

                            Коментар


                            • #15
                              До: Телефоните не приемат сим-картата.

                              Не е крив телефона, картата е. Затова и не ви намерих днеска. Обиколих около магазина, па си тръгнах. Като не можех да се обадя ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X