Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предплатените карти за GSM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предплатените карти за GSM

    Във вестници и телевизии поредната дандания за SMS , изпратен анонимно!

    Не може ли картите без договор да се закупуват само срещу лична карта? Да е регистриран номерът на определено лице. После нека си зарежда изчерпания лимит!

    Технически е, сигурно, възможно. А ако КРС задължи Мобилните оператори за горното, отпадат много грижи на полицията.

    Въпросът има технически аспект (решим) и, което е по-важно - ще секнат издевателствата над хората

  • #2
    До: Предплатените карти за GSM

    Да, ама тогава ще трябва да спрат да ги продават по бензиностанции, магазинчета за телефони и бутки за вестници... Няма как всички да се регистрират по закона за личните данни. Нито пък някой би си ги дал. Секва далаверата, защото сега всеки минава отнякъде и си взима една със швейцарско ножче примерно. Пък и е но с две остриета. То хубаво държавата да те пази от престъпниците... ама реши да те "пази" и от самия теб? Не бива да се дава съвсем всичката свобода в името на общото благо... По-добре да има възможност за такива неща, отколкото да живеем в Биг Брадър...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Предплатените карти за GSM

      Полицията все едно може да събере всички данни, които и трябват за която и да е карта. Само че обикновено я мързи. С тази глупост, искат да постигнат възможност за data mining. Това са предварителни претърсвания с цел откриване и проследяване на възможни престъпления, но също и неизгодни за текущото правителство политически и социални процеси.

      Коментар


      • #4
        До: Предплатените карти за GSM

        Полицията не може да събере данни за настоящия притежател на произволна карта,закупена от анонимно място,могат да проследят обажданията,но няма да знаят кой я използва,а относно режима за закупуване на карти без никакви данни за притежателя...нямам нито обяснение...нито думи...сами си ги стимулира(държавата) за телефонния рекет!

        Коментар


        • #5
          До: Предплатените карти за GSM

          Тодоре, не ти разбрах позицията. Виж jashi1 е абсолютно точен. Правилата ги определя държавата. Инак може да тъгуваме, че с швейцарска чекийка не ни продават анонимно блокче хероин, например.

          Коментар


          • #6
            До: Предплатените карти за GSM

            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            ...Пък и е но с две остриета. То хубаво държавата да те пази от престъпниците... ама реши да те "пази" и от самия теб? Не бива да се дава съвсем всичката свобода в името на общото благо... По-добре да има възможност за такива неща, отколкото да живеем в Биг Брадър...
            Така е. Освен това сме им купили достатъчно техника за могат да си вършат работата, ако искат и имат свободно време де.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              До: Предплатените карти за GSM

              Забравяте за тел.апарати.За да останеш анонимен трябва и да не е използван телефона.И да хвърлиш предплатената карта ,при добро желание и мотивация съотвенте служби могат да те открият ,ако продължиш да използваш същия телефон,или си го използвал преди това.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                До: Предплатените карти за GSM

                Сериозните хора не ползват предплатени карти. Като ми каже някой "ще ти клипна, за да ме набереш" , вече ми е ясно що за човек е. Не съм им фен , но в Б-я както обикновено трябва да има "скрито-покрито". Иначе как ще щъкат диларите
                [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                Коментар


                • #9
                  До: Предплатените карти за GSM

                  Симеоне, не си глупав човек. Засрами се веднага.

                  Бъркаш причина и следствие.

                  Цялата шумотевица около телефонните измами я организира държавата, за да има после аргументи да иска безотчетно подслушване. За сметка на отчетност от страна на гражданите си (не-анонимни карти и т.н.). Държавата иска да е с една обиколка пред гражданите си. Това, че някои от тях са престъпници, не я оправдава.

                  Ако е въпросът за телефонните измамници, те и сега могат да ги заловят - имат си и техниката, и нормативната уредба, и хората, и всичко. Не им трябват имената срещу картите, след като имат тракове. Трябва само да си направят домашното. Същото се отнася и за дилърите на монополни вещества.

                  Е, някой, вместо да си върши работата, иска още права. Аз не искам да му ги дам. Правото на анонимност и правото на лична тайна са решаващи както за личната сигурност, така и за гражданското общество. Ако някой не е наясно защо, имам богат набор от четива по въпроса.

                  Синтез чрез перефраза:
                  Ако ти се предлага да размениш свобода за сигурност, значи нямаш и двете.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предплатените карти за GSM

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Симеоне, не си глупав човек. Засрами се веднага.

                    Бъркаш причина и следствие.
                    Синтез чрез перефраза:
                    Ако ти се предлага да размениш свобода за сигурност, значи нямаш и двете.

                    Засрамих се веднага.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предплатените карти за GSM

                      Добре, де. Даже и аз дето съм никой, мога да си набавя без никакви проблеми разпечатка на произволен номер. Или направо по името на човек да му разбера и номерата, и адреса, и всички други лични данни. Закона за защита на личните данни не работи и няма как и да проработи. Девойки бачкащи в мобилните оператори колкото искаш . Следователно всеки, който ми знае името може да направи същото за моите телефони. Ми може пък да не искам разни конкуренти да получават такава информация и без да съм престъпник. Или разни хора да ми знаят всичките номера, без да съм им ги давал.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предплатените карти за GSM

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        Добре, де. Даже и аз дето съм никой, мога да си набавя без никакви проблеми разпечатка на произволен номер. Или направо по името на човек да му разбера и номерата, и адреса, и всички други лични данни. Закона за защита на личните данни не работи и няма как и да проработи. Девойки бачкащи в мобилните оператори колкото искаш . Следователно всеки, който ми знае името може да направи същото за моите телефони. Ми може пък да не искам разни конкуренти да получават такава информация и без да съм престъпник. Или разни хора да ми знаят всичките номера, без да съм им ги давал.
                        Тошко,по-лесен начин:всеки месец всички получаваме всякакви сметки:за ток,за парно,за телефон-минаваш през произволен вход,прибираш ги и ето получаваш информация за много хора.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предплатените карти за GSM

                          Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                          Тошко,по-лесен начин:всеки месец всички получаваме всякакви сметки:за ток,за парно,за телефон-минаваш през произволен вход,прибираш ги и ето получаваш информация за много хора.
                          А, тук не си прав. За ток ще я вземат, за телефон - не. Поне на хората, които се грижат за тези неща.

                          Аз например не получавам по пощата фактури за телефонните си абонаменти. Нарочно.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предплатените карти за GSM

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            А, тук не си прав. За ток ще я вземат, за телефон - не. Поне на хората, които се грижат за тези неща.

                            Аз например не получавам по пощата фактури за телефонните си абонаменти. Нарочно.
                            Ти си го обмислил,но колко хора не са,в нашия вход пристигат по 20-30 два пъти в месеца.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предплатените карти за GSM

                              Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                              Ти си го обмислил,но колко хора не са,в нашия вход пристигат по 20-30 два пъти в месеца.
                              Колкото им е необходимо.

                              Абе, за лични данни винаги ще се намери начин да ги намериш. Обаче разпечатка на телефон, за който никъде няма информация, че е твой, по-трудно. Стига да внимаваш. От друга страна службите, ако се нуждаят от поименни СИМ карти, за да разкрият нещо... то значи не са никакви служби и това им е най-малкия проблем.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X