Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

    Привет на всички.
    Понеже мобилните оператори започнаха вече да ни заливат с рекламни послания да си сменим доставчика като си запазим номера, искам да ви попитам: Вие бихте ли направили подобна стъпка, какво е отношението ви към тази услуга и как считате, че ще се отрази на вас и на мобилните комуникации въобще това нововъведение?

    ПП. Май вече ще се казва и пише: GSM - 08хх 123456 ("този" или "онзи" оператор), все пак няма да им правим реклама тук, нали?
    Иначе докато си уеднаквят цените яко ще "набутат" клиентите си с неочаквани сметки.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

  • #2
    До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

    На настоящия етап бих се въздържал да сменям оператора. Причина - не вярвам , че новия ще е по-добър.

    Коментар


    • #3
      До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

      В тази връзка, мога да споделя опит (Горчив) от опит да си преместя телефона от едно място на друго (БТК) и да си запазя номера - поискаха ми 240лв. НА МЕСЕЦ?????? За наета линия???? Закрих го този телефон (Също УЖАСНО Трудна процедура), а ми е жал, това беше един от 3 те номера които помня наизуст

      Коментар


      • #4
        До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        В тази връзка, мога да споделя опит (Горчив) от опит да си преместя телефона от едно място на друго (БТК) и да си запазя номера - поискаха ми 240лв. НА МЕСЕЦ?????? За наета линия???? Закрих го този телефон (Също УЖАСНО Трудна процедура), а ми е жал, това беше един от 3 те номера които помня наизуст
        С БТК не поддържам никакви отношения, откакто ме осъдиха да им платя едни грешни 1300 лева, в знак на неприкрита омраза ликвидирах всичките си постове към тях, дори тези,които помнех най-лесно.

        Коментар


        • #5
          До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

          Тъй като имам близък достъп до процеса мога да кажа,че очакваното "велико преселение на народите" което се очакваше от някои така и не се състои до този момент.Мен лично не ме изненадва този факт.
          А лично за мен-не бих се възползвал ако трябва да съм честен.
          Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

          Коментар


          • #6
            До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

            Хубавото е, че благодарение на тази възможност операторите са по-притеснени, вече не гледат на бизнес групите като на даденост, което ги прави по-сговорчиви при преподписване на договор и предоговаряне на условията по него.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Хубавото е, че благодарение на тази възможност операторите са по-притеснени, вече не гледат на бизнес групите като на даденост, което ги прави по-сговорчиви при преподписване на договор и предоговаряне на условията по него.
              Не с всички е така. Ако има бизнес група с 1000 потребители примерно, които помежду си говорят "безплатно" (така де, такова животно "безплатно" няма, но е със 100 % отстъпка) по около 400 - 2000 минути всеки от тях на месец, това си е чиста проба даденост. И представете си как, ако някой си запази номера, но напусне оператора (т.е и групата), съвсем скоро ще установи, че вече колегите "не искат да си говорят" с него. И тогава какъв е смисъла на мобилния телефон - да ти "тежи" в джоба и да му ползваш аксесоарите. Като да имаш автомобил, за да ходиш да ти го мият на автомивка, да си слушаш музика в него, след което пак да си го прибираш в гаража.

              Снощи обсъждахме вариант за тотално ограничаване на нежеланите разговори. Примерно си абонат и на трите оператора. Правиш тотална смяна - всеки номер е с различен от оригиналния си оператор и тогава ще те търсят само хора от най-близкото ти обкръжение, които са в течение на рокадите, а другите - за по 15-20 сек. (после - и хич )
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • #8
                До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

                Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                Не с всички е така...
                Друго имах предвид. Обикновено конкретните условия при които говори бизнес групата се определят от "шефа". Утре шефа решава да смени оператора и го прави, вече с ясното съзнание, че не губи клиенти от смяната на телефонните номера. Така че, вече не са даденост. Дилърите на операторите да бъдат така добри да си закупят наколенки и лубриканти...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

                  Ще дам един пример от живота. Офис на фирмата за която работя в Скалистите Планини (САЩ) си сменяше доставчика на телефония всеки 3 месеца (естествено си запазваха номерата), на въпроса защо, отговори един колега "ми всеки иска да има за клиент голям потребител какъвто сме ние и ни предлагат много добри стартови условия за първите 3 месеца...". Струва ми се малко пресилено, но и такива случаи ще има, естествено това надали ще се случи с "Кака Гицка", но една фирма със сметки над 1000лв. на месец е перфектна "Таргет Група" за подобни оферти от конкурентите и така докато на "Закупчика" не му писне да се мести (или някой не намери път към сърцето му).

                  Коментар


                  • #10
                    До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

                    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                    Снощи обсъждахме вариант за тотално ограничаване на нежеланите разговори. Примерно си абонат и на трите оператора. Правиш тотална смяна - всеки номер е с различен от оригиналния си оператор и тогава ще те търсят само хора от най-близкото ти обкръжение, които са в течение на рокадите, а другите - за по 15-20 сек. (после - и хич )
                    Всъщност преносимостта върви в комплект с безплатен сигнал указващ това когато звъннеш на пренесен номер Така,че не е необходимо всичките ти познати да са в течение на рокадите
                    Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                    Коментар


                    • #11
                      До: Запазване на номера при смяна на мобилния оператор

                      Ами не знам дали знаете но когато звъннеш на някой който си е сменил оператора и всеки път чуваш едно около 15 секундно съобщение от сорта на " Уведомяваме ви че абоната който търсите си е взел х*я под мишница и вече не е при нас..." и това е всеки един път. Ако ти писне и затвориш докато слушаш съобщението, търсения така и няма да разбере че е търсен. Е бихте ли си сменили номера ако знаете че всеки който Ви търси ще чува това съобщение. Така го направиха че пак да не си смениш номера.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X