Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение на Pocket PC - HP iPAQ 214 и Fujitsu Siemens Pocket LOOX N560

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сравнение на Pocket PC - HP iPAQ 214 и Fujitsu Siemens Pocket LOOX N560

    От доста време мисля да си взема покет и от всичко което разгледах в Интернет се спрях на тези две устойства:

    Процесор
    Marvell PXA310Памет (RAM/ROM)
    128 MB SDRAM, 256 MB flash ROMПроцесор скорост
    624 MHzТип Дисплей
    VGA TFT with touch screen, portrait orientedРазмер на пикселите
    127.5umРазмер на Дисплей
    4.0"Разделителна способност
    640 x 480Безжичен LAN
    802.11 b/gBluetooth
    Bluetooth 2.0 with EDRInfrared порт
    noGPS
    noGSM
    noСлотове
    SDIO and CF card slotsБатерия
    Removable/rechargeable 2200 mAh Lithium Ion batteryОперационна система
    Windows Mobile® 6 Classic EditionСофтуер в комплекта
    Windows Mobile Office Outlook, Windows Mobile Office, Internet Explorer Mobile, Windows Media Player Mobile, iPAQ Wireless Manager, HP Photosmart Mobile, Bluetooth phone connection manager (BVRP)Аксесоари в комплекта
    sync/charge cable, multi-prong AC charger with appropriate plug adapter for shipping countries, battery, stylus, slip case, documentation kit, and HP iPAQ Companion CDДруги особености
    Input: touch, stylus; Speakers: 2Портове
    24-pin connector, Mini USB, 3.5mm 4 pin jack with support for stereo or VoIP headsetТегло
    192 gРазмери
    126 x 76 x 16 mmГаранционен срок
    1 година


    Процесор: Intel® PXA270 624 MHz
    RAM: System memory 64 MB
    ROM: Flash memory 128 MB
    Дисплей: 3.5-inch VGA 480 x 640 color transflective TFT Touchscreen 65.536 цвята, LED backlight
    Свързаност: Wireless LAN, Вграден GPS, Bluetooth V1.2
    Подържани карти: SD card, MM card (SD I/O)
    Други: Docking station
    Тегло: 160g
    Размери: 116 x 71x 14 mm
    Операционна система: Microsoft Windows MobileTM 5.0 Premium Edition

    И сега пада голямото чудене. Принципно GPS си имам така, че не ме блазни. Сименса повече ми харесва, но HP-то е с по-сериозна конфигурация, по-голяма батерия, повече памет, по-голям "телевизор" та ако щете е и по-ефтин.
    Дайте ми съвет

  • #2
    До: Сравнение на Pocket PC - HP iPAQ 214 и Fujitsu Siemens Pocket LOOX N560

    GPS-а в такова устройство може да се ползва за доста повече неща, например да ти показва позицията върху сателитни снимки, качени предварително или свалени от ГугълМапс или калкулиране на площа заградена от трака(обикаляш например някоя нива и ти казва колко е голяма) и много други.

    Липсата на GSM пък означава носене на още едно устройство... и може да ти писне да го носиш и да си седи предимно вкъщи...

    Така че помисли пак за това какво да има и какво не. Иначе за конкретните модели не знам, но вече съм сменил три IPAQ и като цяло съм доволен от качеството им.
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 25-04-08, 15:30.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Сравнение на Pocket PC - HP iPAQ 214 и Fujitsu Siemens Pocket LOOX N560

      Основно ще му ползвам Ексел-а.
      GSM добре, но всички които гледах с GSM-ми процесорите са им по-бавни и разделителната им способнос е почти на половина.

      Коментар


      • #4
        До: Сравнение на Pocket PC - HP iPAQ 214 и Fujitsu Siemens Pocket LOOX N560

        Фуджицото има още една екстра има USB не се зачетох много в данните на HP-то дали и то няма а както каза и Zaarin наличието на GPS си е предимство в един покет не съм убеден за това дали ако има GSM е по добре от опит знам че по бързо ти свършва батерията и по лесно се зацапва дисплея.
        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
        тел.088четири 9едно9 4нула4
        -------------------------------------------------------

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X