Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    X Cover 2 и 3 на Самсунг

    Коментар


    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

      Затрил съм 3 Blackberry-та по блата и паланки.Сега имам ай фон 6,който ползвам основно като таблет в офиса в къщи и в хотела.Веднъж влязох ненадейно в болница с малкия и вечерта останах без батерия и без връзка със света.
      Затова споделям моя опит в търсене на най-обикновен здрав и водоустойчив телефон с копчета,да издържа дълго без зареждане и без никакви други екстри освен спикерфон-да мога да говоря без да го държа на ухото си.
      Започнах с:
      CAT B25.Цена около 140лв.Първо чуваемостта е лоша,най-вече от отсрещната страна.Второ,виждал сам как такъв на колега от форума се набълбуква в чаша бира и спира да работи.Затова съм го позамивал на чешмата само и толкова.Трето,изобщо не е здрав.Задния му капак се затваря посредством 2 калпави пластмасови крачета от долу и 2 болта от горе.Едногодишния ми син го дрънна в земята от височината на проходилката(60см макс) и до там-крачетата се счупиха.Четвърто,батерията му дтржи 1 седмица.
      Sonim Landrover S1-цена около 650лв.Мой приятел земеделец и ловец има такъв и е доволен,но не го е подлагал на изпитания-най-много да говори в дъжд и сняг без да се притеснява.Чуваемостта е добра.Купих си такъв втора употреба от форума и още докато го отворя и що да видя-същото затваряне като CAT и едното краче зачупено.Върнах го на добросъвестния колега безпроблемно.
      EVOLVEO ACCU-цена около 160лв и тук започна интересното.Още на първото зареждане ми даде "грешка в зареждането" и батерията остана заредена на 3/4 по индикатор.Така заредена ме изкара 3 седмици(20 дена).Всяко следващо зареждане ми даваше същата грешка и се чудех дали да правя рекламация или не,но накрая го изпратих на гаранционния сервиз "бушона.ком".Държаха го 1 месец и казаха,че са му сменили всичко освен опаковката.Грешката беше отстранена и с едно зареждане вече издържа 35 дена,не греша тридесет и пет!Рекох,ако ще е гарга да е рошава-зарових го в пясъка,на края на вълните(за да има и вода),стоя там около 1/2 час,изрових го,измих го обилно в морето и....работи-безпроблемно.Малкия вече е на почти 2 години и без да се притеснявам му го давам да си играе с него.Задния му капак е захванат с 4 болта и няма никакви пластмасови крачета-много яко!Единствения му недостатък е,че като се тресне яко в земята му се отваря гуменото капаче на сим картата.Но една капчица хелмивект опрви нещата тотално.Чуваемостта е добра-много по-добра от CAT,срвнима със Sonim,но не може да се сравни с ай фон.Много е по-здрав от CAT i Sonim.Живота на батерията е ненадминат(поне за опита,който имам).Само да кажа,че не съм нито търговец,нито свързан по някакъв начин с EVOLVEO.Просто на мен ми отне около година лутане да намеря правилния телефон и за това споделям.Дори след като върнах Сонима,се отчаях че няма да намеря това,което търся и бях подкарал 13 годишната си Нокия 6310i,която и до днес държи 1 седмица с оригиналната батерия.Лошото е,че модела EVOLVEO ACCU май вече не се предлага.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

        Колега , това еволвео , регистъра му на разговорите по колко номера помни?В смисъл колко набрани,пропуснати и приети назад, преди да започне да си ги самозатрива.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

          Не съм следил или броил,но до сега не ми се е случвало да не намеря номер.Сега погледнах и видях,че всички номера от последното рестартиране/ремонт-т.е. около месец и половина се пазят.
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

            Аз съм с Evolveo q8- помни 500 последно набрани номера.
            Peugeot 4007
            ex Nissan X-Trail 2.2 Di

            Коментар


            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

              Търся нещо такова ,като заместител на нокиа с фенерче. С голяма батерия и да помни приети,набрани и пропуснати поне по 50 номера назад.
              Смартфоните го могат, но заради изискването за батерия отпадат.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                За себе си съм открил нужното и съм вече с втори САТ, но тоя път S60. И съм много доволен. На моя непрекъснат темп на говорене и ползване на нет издържа 2 до 3 пълни дни, здрав е като тухла и почти толкова тежък. Има всички съвременни екстри и го ползвам и като бизнес телефон. Кефи ме, и стария В15 ме кефеше и още го ползва един приятел.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Някой може ли да предложи алтернатива на Sonim XP3.20 Quest, но с възможност за "хотспот" ?
                  Да се самоцитирам
                  Търся някакъв телефон с копчета, само телефон друго не ми трябва Да го зареждам максимум 2 пъти в месеца и да има опция да "пускам" интернет по "вифи". Като го изпусна в някой гьол , да си работи и като се търкулне по скалите , да не се разглабя на части
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                    И аз доста време си търся подходящ за мен телефон с копчета. Освен батерия, здравина, чуваемост имам още едно изискване - при търсене в указателя, при написване на една или две букви да излизат освен всички имена започващи с тези букви и тези записани като фамилия, прякор и подобни напомнящи. Сега съм с Nokia E51, тя е така и с прост телефон не мога да свикна. Имам много записани контакти и понякога не се сещам за името, а за фирмата в която работи търсения например. Миналата година си взех Samsung Xcover 550, но той няма тази функционалност и не можах да свикна с това. Дадох го на приятел и си върнах старата Нокия с която съм вече повече от 10 години. Само че вече няколко пъти и сменям батерията и микрофона. Изключил съм и 3G така батерията държи около 3 дни, иначе 1 ден.
                    Други функции които използвам са калкулатор, конвертор, бележки, календар, диктофон и ми се ще фенерче (Нокията няма).
                    Ако някой знае такъв телефон нека сподели. Дори да не е екстремен.

                    Коментар


                    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                      Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                      И аз доста време си търся подходящ за мен телефон с копчета. .......и ми се ще фенерче (Нокията няма).
                      Има ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1844.jpg
Прегледи:2
Размер:111.0 КБ
ID:5738517
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                        Значи, телефони с копчета и хотспот имам, здрави са, имат и добри батерии. Повече на ЛС, че не искам да излезе, че си правя реклама...

                        Коментар


                        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                          Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                          Значи, телефони с копчета и хотспот имам, здрави са, имат и добри батерии. Повече на ЛС, че не искам да излезе, че си правя реклама...
                          Аз също се интересувам,ако може лично и на мен.Благодаря.

                          Коментар


                          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Има ...[ATTACH=CONFIG]895452[/ATTACH]
                            По снимката не мога да преценя, какъв е този телефон, а и на мен не ми трябва просто телефон с копчета и фенерче. Такива знам че има доста. Най-важни за мен са логиката на търсенето в телефонния указател, чуваемостта и батерията. Чак след това са изискванията за фенерче, ударо и водо-устойчивост.

                            Коментар


                            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                              Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                              По снимката не мога да преценя, какъв е този телефон, а и на мен не ми трябва просто телефон с копчета и фенерче. Такива знам че има доста. Най-важни за мен са логиката на търсенето в телефонния указател, чуваемостта и батерията. Чак след това са изискванията за фенерче, ударо и водо-устойчивост.
                              Това е Нокия Х2 ...имам две , докато не минах на смартфон.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Това е Нокия Х2 ...имам две , докато не минах на смартфон.
                                И от къде да си я купя тази Нокия, като е модел 2011 г? И не разбрах може ли това което искам?
                                Смартфон имам отдавна, той го може търсенето по подразбиране в указателя, но не искам смартфон за основен телефон.

                                Ако EVOLVEO ACCU, който колегата спомена по-горе отговаря на изискванията по може да го намеря.
                                Пробвал съм с новите Нокии за по 60-100 лв, те нямат тази функционалност. Пробвах и един CAT с копчетета, и той не става.
                                Просто е много трудно да търсиш някой на който се сещаш как му е прякора, но не и името. Голямо търсене пада и не ми се ще да свиквам с това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X