Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Skype и ICQ през GPRS и 3G

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Skype и ICQ през GPRS и 3G

    Интересна програмка за комуникация през ГПРС и 3Г-позволява разговори през Скайп-входящи и изходящи ICQ чат и др.Заплащаш единствено трафика през мобилния оператор(не е ясно как се държи през мобилен телефон с Wi Fi възможности).Изпробвано засега на Нокия със Симбиан през мрежата на Глобул.
    www.fring.com
    0+

  • #2
    До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

    А, цената на Кb включваш ли? Щото ако излиза по евтино, то операторите нямаше да го предлагат изобщо. Те са майстори на законното изнудване, пък и не само те. Всички които се изживяват за монополисти са един дол дренки.
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #3
      До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
      А, цената на Кb включваш ли? Щото ако излиза по евтино, то операторите нямаше да го предлагат изобщо. Те са майстори на законното изнудване, пък и не само те. Всички които се изживяват за монополисти са един дол дренки.
      Програмата не се предлага от операторите-те си взимат парите за трафик,а ако я ползваш само за чат обмена не е голям-с СМС е чувствитено по скъпо,a през WiFi може и безплатно
      0+

      Коментар


      • #4
        До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

        Точно за трафика става въпрос. Ако е само за чат става, макар че скайпа непрекъснато генерира някъв трафик за проверка кой е он лайн и кой не.
        Истината е Wi-Fi, да го хванеш там където е безплатен достъпа и като се почнат едни международни разговори, жална им майка на операторите. Ама кой им е крив че свалят по 9 кожи за един телефонен разговор. Аз поне така действам с мойто PDA. Като ходя извън БГ си правя списък с безплатните точки за достъп по маршрута, и само търся в съответния район подходящо място за паркиране, с добро ниво на сигнала. Хем си мобилен, хем си фрииии.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

          Пробвана е програмката. С SE P1i съм, работи коректно, особено удобна за разговори, когато съм в WiFi покритие, инак прекалено скъпо излизат разговорите, но за чат, когато се наложи по спешност, е идеална.

          Коментар


          • #6
            До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

            Има много голям избор от такива комуникаторски програми за различните версий на Симбиян и за Уиндолс. За симбиян 60 предпочитам IM, stICQ. За Симбиян 9.1 най добре си е fring или IM. За Уиндолс мобайл предпочитам Mchat. Генерирания трафик когато става въпрос за чат не е голям. Хубаво е да се знае че се генерира и входящия трафик. Просто да не ви пращят фаилове през програмата. Много са полезни по време на конференция или в среща където не е удобно да ти звъни телефона. Аз ползвам точно това когато искам да остана във връзка с колегите и да внимавам едновременно.

            Коментар


            • #7
              До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

              Аз лично ползвам fring за сомбиан на телефон N95 и съм много доволен. Трафика който генерира при чат наистина не е голям. А когато имам достъп до WiFi си го ползвам и на телефония. Наистина е много удобно.

              Коментар


              • #8
                До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

                Fring я тествах преди година. Трафика за 1 минута излизаше около 100 - 150 KB/мин. Ако не говориш с чужбина или не си на изгодна тарифа за данни - няма смисъл.
                В зона на WiFi е друга работа.
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #9
                  До: Skype и ICQ през GPRS и 3G

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  А, цената на Кb включваш ли? Щото ако излиза по евтино, то операторите нямаше да го предлагат изобщо. Те са майстори на законното изнудване, пък и не само те. Всички които се изживяват за монополисти са един дол дренки.
                  Цената през voip@gprs е съизмерима с цената на бизнес-тарифите, а в зависимост от плана - и доста по-евтино. Така че има смисъл в някои случаи. Особено към чужбина, или просто когато имаш само voip на разположение.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X