Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метео станция с изход към ДВР рекордер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метео станция с изход към ДВР рекордер

    Здравейте колеги,
    Имам ДВР за 16 АВ камери с 9 инсталирани мисля подържа и поне една ИП камера.
    Липсва ми метеорологична информация.
    Има ли подходяща станция директно даваща екран с такава информация било то АВ сигнал или като ИП мрежово устройство?


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

    Видео стрийм с добавена метеодата не съм чувал да има.
    Има обратното-към данните от станцията да добавиш видео...обикновено с доста рошаво качество.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

      Има станции с приложение за телефон които предават данните през интернет.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

        Пускай web към интернет.
        Обмислям го същото 1:1 т.е. какво е времето по данни на станцията и какво е на камерата.
        До сега най-лесният начин е да стриймваш метеоданни през веб. Ако ти трябва обработка, вече търсиш станция.

        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

          Каква е целта, да вкараш метро-данни към видеопотока, който се записва от NVR/DVR, който няма предвидена възможност да събира такива данни ли?
          Дори не зная дали има такъв.
          Няма как да стане без допълнителен сервитьор (сървър), който да прави допълнителна обработка на вече наличният сърийм от DVR-a.
          Както вече казаха масовата идея е към метео данните да се добави някакъв видео стрийм.
          Обратното не е акцент на технологията, не е невъзможно обаче е екзотично изискване свързано с писане на решение и ресурс.



          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

            Целта е запис и възпроизвеждане на метео данни.
            Поради наличие на 3 свободни канала за запис би било най лесния вариант.
            Камера със стрининг към интернет ОК но ще иска друга програма/браусър за отваряне и се усложнява.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

              Иска стандартен браузър, което е изключително човешко и в същото време технологично решение ако изобщо ще го предлагаш на външен потребител. Не, че няма и други, ама никой няма да тръгне да си сваля приложение, за да гледа метеоданни, когато го има през уеб. BGWN си работи така от...нямам спомен кога точно...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                Имах такова запитване преди време,летище на което освен видео през уеб ,върху видеото да се наслагва данните от станцията ,посока на вятъра,влажност, скорост на вятъра и други техни данни интересуващи ги.

                Има решение,но не на съществуващия двр
                А и цената няма да ти хареса
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Целта е запис и възпроизвеждане на метео данни.
                  Поради наличие на 3 свободни канала за запис би било най лесния вариант.
                  Камера със стрининг към интернет ОК но ще иска друга програма/браусър за отваряне и се усложнява.
                  Метео данните данните не са видео стрийм че да ги записваш чрез двр.
                  Ако целта е да събираш такива данни няма нужда да ги докарваш изобщо във видео формат.
                  Weewx е свободен лайнукс софтуер, който събира такива данни, записва ги в база данни и после ги визуализира.
                  Работи с доста от фабричните ламерски и професионални метео станции на пазара.
                  Също така има купища проекти в нета за домашно направени такива, използващи голямото разнообразие на I2C модули - барометри, термометри, влагомери, UV и т.н.
                  Та с едно Raspberry Pi, няколко сензора и WeeWx може да се направи PWS с Data Logger за метео данни.
                  Ако това е целта.

                  Ако обаче искаш просто да допълниш съществуващо видео с тези данни работата става дебела.
                  И нито свободните канали, нито наличието на ДВР изобщо правят решението по-лесно.
                  Както спомена Ronin явно има и такова решение но струва пари.

                  И просто любопитство но от какво идват метео данните, които искаш да записваш?
                  Тоест имаш ли някакъв хардуер вече от който да ги четеш?





                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                    Нямам хардуер а искам да си купя цяла станция и да си записвам и гледам данните онлайн.


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                      Оказа се, че май го има, ама честно казано не ми се рови как е реализирано:

                      http://www.nwclimate.org/reviews/out...eather-ip-cam/
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                        Видеострийм с интегрирана метео дата /поне си мисля, че е точно това за което става дума/ има от поне 7-8 години по камерите на планините.
                        http://www.weather-webcam.eu/kamera-...-stara-planina

                        Коментар


                        • #13
                          От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                          Въх, тя тая задачка се оказала с космическа сложност...

                          Какъвто и да е компютър, таблет, умнофон, малинка, калинка или друга ххх_инка, с видео изход, настроена да показва някаква веб страница със синоптична прогноза. Изход видео (copmosite) и директно към свободен вход на DVR. Ако джаджата няма такъв изход, конвертор HDMI to composite video, и по горната схема.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                            Имам един NVR, за IP камера, който отстрани има порт. Предполагам за аларми, датчици и разни входноизходни устройства, които да стартират записа. (да се разчита на промяна в изображението е истински ужас, при нощен режим.)

                            Та, може да има разни записвачки, които да визуализират определени данни, върху някой от каналите.

                            Виж това, визуализира информацията от касовия апарат върху видеото. "POS Overlay"


                            Предполахам няма да е евтино решение, но ако се изкопира протокола, с едно ESP8266 може да се съберат всякакви сигнали от датчици и да се изпращят в подходящия формат.


                            ... Сега като се замисля, ако не ползваш IP камера входа, по-достъпен вариант е да се използва нещо такова:

                            Това е ESP32 със закачена камера.
                            Закачат се сензори по платката и остава някой хакер да измисли как да се overlay-нат стойностите върху видеото.
                            NVRа ти просто записва видеото, което тая джаджа изплюва по WiFi.



                            3ти вариант, за аналогова камера (може би най реалиститчен)- Хакера, от горния параграф сглобява едно Adruino със подходящите сензори и свързва такава (или подобна платка) към кабела на някоя от аналоговите ти камери.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09168-1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:5820503
                            https://www.sparkfun.com/products/retired/9168
                            Предполагам китайските копия са по няколко лева.

                            Та, това би трябвало да инжектира данните върху видео сигнала, преди записвачката да ги запечата на хард диска.

                            Излиза че най-сложиния вариант е да се намери подходящ "хакер"

                            *Между другото и аз имам анемометър, който отлежава от 5-6 години вече. Чака да ми дойде музата за метео станция, но аз искам да слагам данните в база данни, по удобно ми се струва, за моя сценарий, но определено метео данни във видеото не е лош аидея.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Метео станция с изход към ДВР рекордер

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Въх, тя тая задачка се оказала с космическа сложност...

                              Какъвто и да е компютър, таблет, умнофон, малинка, калинка или друга ххх_инка, с видео изход, настроена да показва някаква веб страница със синоптична прогноза. Изход видео (copmosite) и директно към свободен вход на DVR. Ако джаджата няма такъв изход, конвертор HDMI to composite video, и по горната схема.
                              Не вярвам идеята да е просто съхранение на метео данни в DVR без полезно видео под тях!
                              Демек да се записват там като в касетофон вместо да си стоят в DB на xxx_инката и да се визуализират при поискване с някой шарен WEB интерфейс.
                              Така има търсене, справки, стъкмистика, шарении...
                              Такива решения има и не е необходимо да се дописва нищо - например софтуера за който писах по-горе.
                              Интерфейса на метео станцията е сериен (USB или RS232), малинката чете данните през него и го показва в някакъв вид.
                              Обикновено през WEB, може и дисплей, ако има такъв.

                              Моето предположение е, че иска върху съществуващ видео стрийм да сложи данните като овърлей върху него.
                              Както в примера по-горе с данни от POS устройството.
                              Или както при камерите по планините.

                              Първото съм сигурен, че не е реализирано с подръчни средства и струва куп пари.
                              Вторият пример с камерите по върховете... Те, както и така наречените метео камери стриймват по няколко кадъра в секунда и то на ниска резолюция.

                              За да се направи подобен overlay върху нормално видео към настоящият момент си трябва доста повече желязо отколкото има в скапаната малинка.
                              Враг усраине

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X