Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това лято при опит за използване на български телефон в чужбина или няма интернет, или не може да се говори, а има интернет. Мтел/А1 отговарят че проблемът е в Ориндж, Водафон, ..., ... - в местната компания, естествено. Да, но - май проблем имат всички компании по света с нашия роуминг. Въпрос на гледна точка кой е проблема.
    Днес се появи ей това:
    В момента имаме технически затруднения, поради което някои клиенти могат да изпитват смущения в работата на мобилния интернет и гласовите услуги, когато се намират извън страната и ползват роуминг услуги. Работим за отстраняването им и се надяваме, че нормалната работа на услугите ще бъде възстановена своевременно. Моля да ни извините за причиненото неудобство.
    Също днес (за точност - вчера) операторите си избърсват ръцете с тукашния Водафон. Лъжат.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Гърция - цял месец никакви проблеми.

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Лъжат всички.

      Водафоун в България се осира редовно, по вина на родните телекоми според мен.

      Виваком обаче в Англия се държи перфектно до момента, вече втора година.

      Минавай на Виваком

    • vasil lazarov
      vasil lazarov коментира
      Редактиране на коментар
      При мен в Германия също са без грешка, вече в продължение на 11г. За Виваком става на въпрос.

  • Преди две години си се оплакал от качеството на услугите на ем-тел ем-жица.
    Продължаваш да ги използваш и сега се оплакваш от същото? Какво очакваш? Съчувствие?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Stbd
      Stbd коментира
      Редактиране на коментар
      Забавлявам да им провалям жалките опити да лъжат за всичко. И на тази цена (нестандартен договор) е доста удобно. Няколко евро на месец е.

  • От същото? ....ли трябва да е човек за да зададе такъв въпрос...?
    ​​​​​
    Последно редактирано от Stbd; 01-09-21, 10:51.

    Коментар


    • Мтел имат няколко вида проблеми. Неразбиране на договора си с други компании,
      неспособност да накарат контрагентите си да изпълняват договорите си, много ограничена лоялност към клиентите си, склонност да лъжат нагло и често и глупаво.
      Останалите компании не са много различни и затова се налага даде ползват различни. Също затова е добре да се практикува активна взискателност. Част от последното е да се разкриват дребничките им лъжи.
      Разбира се, в някаква степен това (взискателността) не си струва. Разбираем е изборът на значителен брой хора да си затворят очите, докато компанията им тура проблеми между предоставяните услуги. Ей така докато мижат.

      ​​​​​Старите проблеми из темата са разкрити, МТел не са способни да ги решат, само им се наложи да спрат да лъжат по съответните въпроси.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        Мтел имат няколко вида проблеми. ...

        ​​​​​Старите проблеми из темата са разкрити, МТел не са способни да ги решат, само им се наложи да спрат да лъжат по съответните въпроси.
        Аз пък за първи път чувам МТел да имат проблеми.
        Виж, за клиентите им съм чувал, ма не съм чувал да са ги набирали на сила.

        Коментар


        • Проблеми или не е въпрос на изказ. Проблеми или работа - намират им се. Има(ше) един-двама техника в София, които разбираха от това, което правят и изглежда не им е скучно. Дали обаче става проблем на клиента или работа за Мтел зависи дали клиента си избира да си мижи. Това вече е въпрос на избор.
          А Мтел пък не се чувало да имат избор при избирането на клиентите. Задължени са да ги обслужват.

          Коментар


          • Има още предостатъчно ,,задължени" да им бъдат клиенти, дреме му на ментела. Вива поне го има и работи където ти трябва
            ​​​​​
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Вива ми е служебния и установих, че на доста места никакъв го няма. И не е вдън гори.

            • Stbd
              Stbd коментира
              Редактиране на коментар
              Виваком обслужването при проблем (в чужбина) клони към нула. На теория съществува, вярно е.

          • За протокола- американски телефон на AT&T си работи безгрижно в БГ /е, интернвта малко бавен май беше, ама колкото- толкова/.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • Обратното е. Американски телефон тук ще работи. Също английските нямат проблеми. Може би се отнася само за ЕС държави.
              Техническият проблем в момента - някои бг телефони не може да бъде набран или не може да набира или няма интернет, като опитът за набиране просто се прекратява и дава заето или никакъв сигнал. Това до снощи и вече не се отрича официално, на страницата им, поддръжката и служители в офис.
              До преди два дни се отричаше да има такова нещо - проблем имали всичките други по съответните държави - Ориндж във Франция и из Европа, Водафон и тн по страни.

              Поводът за темата преди години беше същия проблем във Франция. Тогава (и досега си е така) заради неизяснени договорни отношения и четене на европейските правила като дявол евангелието. Това лято същото явно се разпространява по повече места.

              Коментар


              • Ако ви се налага дълъг престой във Франция си вземете карта Reglo. Предплатена е и ползва мрежата на SFR
                Иначе вземане-даване с мтел съм имал само със служебен телефон. Отврат
                Последно редактирано от Dilyan Zagorchev; 16-09-21, 20:51. Причина: Допълване
                "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                Коментар


                • На 01,09 и аз имах подобен проблем с А1 в Норвегия, мислех си че нямам обхват понеже съм в планината. По-късно разбрах , че телефонът на жена ми ( в същата група , пак там ) си работи , получих и СМС от А1 с извинение и обезщетение от 1000 МВ в роуминг ( май за всички телефони от групата , ама за това не съм сигурен) .

                  Коментар


                  • А1 - веднъж на договор, цял живот на договор! Освен това, по никакъв начин не можеш да минеш на по-нисък план. "Няма "не искам""
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • Това важи само за слабите духом...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        А, аз приключих. Обаче е интересно - вълкът няколко пъти си смени кожата, а нравът не се е променил изобщо.

                      • piron45
                        piron45 коментира
                        Редактиране на коментар
                        когато ми излязоха с тоя номер, че следващия договор задължително ще е по висок им заявих, или ми дават това което искам или да ми прекратят договора и отивам при друг оператор.Оказа се че можело.

                    • Глупости. При всяко преподписване сменям оператора, че другите предлагат по-добри условия (явно за "нови" абонати). С никой не съм имал проблеми при прехвърлянията. А1 действително прилъгвали бащата, че не може да спре един стационарен телефон, опитаха се и мен да мотаят, но не им се получи.

                      Коментар


                      • Да измрънкам срещу виваком, ама не са само те държавна политика.
                        Незнам защо въпреки всички еЕУ директиви нашата държава е разрешила за роуминг да вкарат ограничения, Ти да видиш с някакво красиво звучащо и още по мъгливо наименование стправедливо ползване...
                        Имам мограничение от 10 или 20г на месец роуминг, който н е съм ползвал. Картата не я ползвам, извадил съм я , но на връщане на летището пуснах - изненадата въпреки че за 3 месеца , многото ми разрешени Гиги , аз съм ползвал само 25мб ( на летището на прибиране) съм бил нарушил справедливот ползване.
                        4 месеца по 30лв такса неограничено и трябваше да платя 25мб интернет , нищо справедливо не видях , прекратих договора с тях

                        Някой знае ли за бг територия някоя предплатена eSIM да работи.

                        Веселине, два три месеца преди края ако пренасяш номера дават най добри условия, ако ти се занимава

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X