Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

    Телефона стартира , светва и изписва логото , нищо повече. Опитах с ,,Хард рестарт,, от Волумето и Старт бутоните и пак същото. Май си плаче за инсталиране на нов Андроид , но никога не съм го правил макар , че чета , но все още не съм посмял щото не ми е приоритет много, много. Ако някой има желание да помогне с повечко подробности за редът на инсталацията и с коя програма , кой Андроид и линкове нека го направи, ако не така или иначе ще пробвам и сам дори да го убия. Поздрави от южното черноморие!
    Последно редактирано от traper2504; 15-10-18, 20:18. Причина: грешки
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

  • #2
    От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

    След , като стартира показва и повтаря това лого на дисплея.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

      Три дена няма никой....? Или питам глупави неща , или съм тъпанар незаслужил и неотзивчив , а може би и двете.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        Три дена няма никой....? Или питам глупави неща , или съм тъпанар незаслужил и неотзивчив , а може би и двете.
        Е не е нужно веднага да се етикираш.
        Това е офроуд форум и макар да има доста запознати с разни такива техники, те като цяло не са чак толкова много. На второ място .. в последните години сякаш нещата не са толкова активни както преди ... или поне така ми се струва.

        Вероятно ако питаш в някой форум (андроид или там подобни имаше) в раздел за алкател, има по-голяма вероятност някой да знае за какво става на въпрос.
        Може и да е нещо елементарно, може да е някакъв бъг/дефект и ако има някой сервиз наблизо може да минеш да го погледнат. Така с налучкване ще е малко трудно.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

          Ето аз например чак сега виждам темата. Телефона е със Медиятек процесор така че намери в нета флаш за него заедно с SP флашер, зареди полетата както със сигурност ще намериш някое видео и от загасено положение мушкаш ЮСБ-то след като си инсталирал драйверите и си натиснал Download на флашера. Много важно е да махнеш отметката на preloader преди това. Ако след флаша телефона не тръгне значи е приключил курса, такива са сегашните смартфони, умират си ей така по много причини.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

            Ето видео урок :

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

              Преди време борих такова на майка ми на телефона. Има мегдан да се оправи но е временно. Дали ще е 2 дни иле 2 месеца ..и пак. По непотвърдени данни е проблем някъде по дъното.
              Ако ти е интересно ще ти потърся ресурса. Нов сфот който през ПЦ то оправя работата до фабрични настройки...

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                Благодаря на всички отзовали се колеги. Ще отсея мненията ви , ще мисля бавно а и друга работа имам.Най вероятно ще предприема варианта на колегата disko04 , защото от много четене вчера си запаметих линк от форума Ан-оид с флаша , който ми е нужен , но трябва да се регистрирам там. Ще ви държа в течение , бъдете живи и здрави! Друго си е някой да те подкрепи за кураж! Поздрави от южното черноморие!
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Ето аз например чак сега виждам темата. Телефона е със Медиятек процесор така че намери в нета флаш за него заедно с SP флашер, зареди полетата както със сигурност ще намериш някое видео и от загасено положение мушкаш ЮСБ-то след като си инсталирал драйверите и си натиснал Download на флашера. Много важно е да махнеш отметката на preloader преди това. Ако след флаша телефона не тръгне значи е приключил курса, такива са сегашните смартфони, умират си ей така по много причини.
                  Четох за тия драйвери , но не ми стана ясно от къде и къде да ги инсталирам ,на компютъра ли? Също така само изключен ли трябва да е тела или преди това да вадя батерията и да я сложа? Защото четох и такъв сценарий?
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                    Драйверите да на компа. Ако може да е 7 ца windowsa още по хубаво. Изключен с извадена батерия. Като натиснеш старт на програмата за флашване слагаш батерията и включваш кабела в компютъра.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                      Четох за тия драйвери , но не ми стана ясно от къде и къде да ги инсталирам ,на компютъра ли? Също така само изключен ли трябва да е тела или преди това да вадя батерията и да я сложа? Защото четох и такъв сценарий?
                      Обикновено в зипа с фирмуера има и флашер и драйвери за МТК. Изтегли няколко зипа докато намериш пълен комплект и след като ги инсталираш включи няколко пъти телефона в компютъра от угасено положение за да се активират и да тръгне флашването от раз без грешки. Флашера ще търси V-com драйверите за операцията като докато тя тече телефона седи без външни признаци на живот.
                      Сега обаче се сещам друго нещо специфично за Алкател. Езиците в операционната система са орязани при този производител спрямо региона за който отива конкретната бройка, ако ще го ползваш на английски проблеми нямаш но за български ще е по трудно. Утре ще проверя кое ти трябва.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                        И на мен ми мина през акъла за езика , но мислех , че БГто ще го има. Ок ще чакам .....лека вечер!
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                          Значи за да има български, флаша трябва да се казва като нещо такова 7041Х-2ALBG1 тоест важното е да е с BG1 накрая. Виж си под батерията какво пише при теб, но не е сигурно че ще го намериш. Предлагам ти първо да опиташ да събудиш телефона с какъвто и да е език за да се види дали ще оживее и тогава да търсиш български. От мен толкова.

                          Да и последно, не го флашвай като 7041D (двусимов)!!!
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                            Благодаря Диско , бъди жив и здрав! След някой друг ден ще опитам.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за смартфон Аlcatel one touch 7041x

                              Все още нямам време или смелост , но е крайно време.
                              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X