Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard file !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard file !

    Тази тема я пускам за всички тези от нас на които ще им предстои за в бъдеще тази досадна
    и трудоемка задача по прехвърлянето на телефоните номера от СТАРИЯ към НОВИЯ телефон или
    пък ако ти се наложи телефона ти да отиде за ремонт в сервиз.
    Аз трябваше да се "кьора" /още ме болят очите/ няколко дни, докато успея ръчно да ги прехвърля
    от единия телефон . . .на другия !
    Опитах се да ползувам програми /но те не ми помогнаха много/, тъй като разликата между версиите
    на телефоните андроиди е голяма - от 2.6 > на 5.
    Тъй като телефоните номера за прехвърляне бяха над 300 /около 100 от тях успешно инсталирах от DVD disk/,
    където една моя позната от офис на VIVACOM предвидливо ми ги бе записала и събрала във vCard file
    още преди няколко години !
    За това сега искам тези 386 телефонни номера които съм събрал в "контактите на новия ми телефон" с толкова много труд
    да ги прехвърля на компютъра си и да ги трансформирам във vCard file , след което да ги запиша на нов DVD disk.
    Така вече ще бъда спокоен за в бъдеще че ако пак ми се наложи да прехвърлям контакти, тази процедура
    ще мога да я направя бързо и леко, без губене на време и излишни главоболия !
    Забележка:
    При направената от мен проверка преди малко в Google Contacts установих че там има в наличност
    единствено 16 записани контакта /което ме радва/ че все още благодарение на това че съм изключил
    навсякъде синхронизациите, те не са успели да се "отпечатат и ползуват" в архивите им от тях неправомерно
    и без мое знание !
    Така че ще трябва да свърша внимателно всичко по прехвърлянето им НА РЪКА, така както съм го описал по-горе !
    Последно редактирано от Boa; 10-09-17, 13:45.

  • #2
    От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

    На стария тел. има ли вързан профил в Google?
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

      Просто се поразрових в Интернет и успях да намеря подобна тема на моята, така че се
      захванах веднага сам да си оправя нещата и без да правя опити да подарявам безплатна информация
      на тези шпиони от Google !
      До сега съм си имал работа предимно със стари версии на андроид, но явно техниката върви
      със сериозни стъпки напред / така че който е ял е добре, а този който не е - ще си остане гладен /
      От КОНТАКТИ - ЕКСПОРТИРАНЕ НА КОНТАКТИ телефона ме запита къде ще искам да изпратя телефонните
      си номера:
      1./ Sim card
      2./ Вътрешна памет
      3./ SD card
      Посочих SD card за да се опитам да ги сваля от там и преместя на компютъра ми с една платена програма
      на телефона ми - Wifi Transfer Pro.
      Най-голямо бе учудването ми когато телефона ми подсказа и мястото където ще ми бъдат инсталирани контактите
      ми във вид на файл, и то не какъв и да е . . . ами vCard file :

      storage/sdcard1/system/PIM/PIM00001.vcf


      Сега помощта която очаквам от форума ще ми бъде как този vcf.file да го
      преобразувам във vcf list file /за да може телефонните номера да се подредят в списък/.

      Коментар


      • #4
        От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

        Как си усложняваш живота не можеш и да си представиш.
        Изтегли си my contacts backup от маркета, после директно си ги прехвърляш на другия телефон с блутут и готово. Какви dvd дискове, какви wifi трансфери.

        Аз и тоя метод спрях да ползвам де, всичко ми е в акаунта и изобщо не ме вълнува. Половината номера, които имам си ги има в интернет на познати на обществото хора, какво да крия.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        08седем9010З60
        MAKE RALLY NOT WAR
        Confidence in Motion

        Коментар


        • #5
          От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

          Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
          и без да правя опити да подарявам безплатна информация
          на тези шпиони от Google !
          Дано не те разочаровам, но ако искаш да се скриеш тази информация от google категорично (e) трябва(ло) да смениш платформата.

          Посочих SD card за да се опитам да ги сваля от там и преместя на компютъра ми с една платена програма
          на телефона ми - Wifi Transfer Pro.
          Най-голямо бе учудването ми когато телефона ми подсказа и мястото където ще ми бъдат инсталирани контактите
          ми във вид на файл, и то не какъв и да е . . . ами vCard file :

          storage/sdcard1/system/PIM/PIM00001.vcf


          Сега помощта която очаквам от форума ще ми бъде как този vcf.file да го
          преобразувам във vcf list file /за да може телефонните номера да се подредят в списък/.
          PIM00001.vcf като го отвориш има ли вътре всичките ти контакти или е само 1?

          Коментар


          • #6
            От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

            Не съжалявам че съм си усложнил живота, защото най-сетне го имам този PIM 00001.vcf на компютъра.
            От тоновете информация която погълнах тези дни по-този въпрос разбрах че файловете за да се съберат в един
            списък, трябва да се обработят допълнително като се използува Kомандния прозорец:
            cmd > cd C: /вмъква се директорията където ти се намира .vcf file на компютъра/ > copy*.vcf list.vcf /за да се съберат
            телефоните вътре в един списък /.
            Има ли някои понятие от тази описана в Интернет манипулация ?
            И може ли също някои да ми предложи програма подобна на VCF View която да отваря този тип файлове,
            /но да е предназначена за андроиди версия над 4.4/ където телефоните номера да излизат с повече опции...освен името на абоната ?

            Коментар


            • #7
              От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

              Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
              ...и без да правя опити да подарявам безплатна информация
              на тези шпиони от Google !
              Само така! Даже се чудя как си доверяваш информацията на разработчиците на разни програми за синхронизиране, при това безплатни. Ми то е ясно, че са безплатни защото правят нещо "неправомерно" с информацията. Аз лично бих си ги преписал на ръка!
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                Когато човек иска да си направи живота труден, никой не може да му помогне. Решението е Нокиа с фенрче или нейния еквивалент!
                Subaru Legacy 2.5
                Suzuki GS500 E

                Коментар


                • #9
                  От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                  Посочете ми някоя подходяща програма за отваряне на vcf.file, която освен името на абоната на
                  телефонния номер да има и други опции...
                  Забележка:
                  Отворих го с Universal Viewer Free която не е пригодена за целта и ги видях вътре /телефонните номера/
                  разхвърляни и неподредени !
                  Последно редактирано от Boa; 10-09-17, 17:51.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                    Outlook

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                      Да, ама иска от мен да я направя програма по ПОДРАЗБИРАНЕ за отварянето на контакти, имейли и календари.
                      Заслужава ли си след като за толкова години не съм я ползувал . . . никога !
                      Последно редактирано от Boa; 10-09-17, 18:42.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                        Тук вече съвсем ти загубих идеята. Кое ти е досегашното приложение за тези дейности и какво общо има приложението по подразбиране със защитата на данните ти, която целиш? Ако outlook ти върши работа - изключи интернета, направи си там работите и после деинсталирай outlook. Ако съвсем те гони параноята дали няма да ги пази някъде и после да ги ъплоудне - пални една виртуалка, свърши си работата и после я изтрий (виртуалката).

                        Въпреки всичко, аз продължавам да си мисля, че да криеш така информация от производител на съвременна OS е все едно да си скриеш ЕГН-то от МВР като си държиш личната карта в непрозрачна калъфка (обаче, когато ти трябва копие - пращаш първото цигане от улицата да отиде до копирен център да ти я снима)=
                        Последно редактирано от bokomo; 10-09-17, 19:10.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                          Ето това ми бе нужно и го открих, пак благодарение на руснаците !
                          Програма която публикува и снимките на отделните записани телефонни абонати
                          съвместима да работи с версии на андроид над 4.4 !
                          Далеч превъзхождаща това старо и изсъхнало дърво на Microsof, наречено Outlook:

                          http://www.micro-progs.com/vcardorganizer/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                            Пак да попитам правилно ли разбирам, че за едно прехвърляне на контакти от андроид на андроид изпозлваш команди в командния прозорец на компютъра си??
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прехвърляне контактите от телефона в компютъра и преобразуването им във vCard fil

                              Питане към Boa: от чисто любопитство - ползваш ли нещо от рода на skype/viber/telegram/facebook?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X