Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Таблет с Уиндос 10 въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Таблет с Уиндос 10 въпрос

    Здравейте,
    имам нужда от практически съвет за таблет, а именно:

    1. Таблет 8"
    /7 ми е малко 10 и нагоре по добре да взема малак лаптоп/
    2. Уиндоус 10
    /да могат се инсталират приложения работещи на стандартен Уиндоус 10 на стандартна десктоп машина или лаптоп/
    3. Ако има GSM,3G модул е добре, но не е задължително.

    Простете невежеството ми, гледам да бягам от Уиндоус-а, еле пък мобилния, но в случая няма как та:
    нужна ми евтина машинка за ползване периодично при пътувания. Приложенията са сравнително леки и нямам претенции
    за "тежки" процесори и рам.

    молбата ми е както за конкретни модели така и за информация по какви критерии мога да разпозная нужната ми машина.

    Благодаря предварително.

    МОЛЯ, ДА КОМЕНТИРАМЕ САМО УИНДОУС
    Андроиди си има, но не стават за конкретния случаи.

  • #2
    От: Таблет с Уиндос 10 въпрос

    2. Уиндоус 10
    /да могат се инсталират приложения работещи на стандартен Уиндоус 10 на стандартна десктоп машина или лаптоп/
    И аз тъй си мислех, ама мобилните приложения за Win 10 phone не са съвместими с тия за decktop Win 10. Операционните системи нямат грам общо. И аз направих твоята грешка, и после много много псувах туй недоразумение.
    Имат някакви бегли планове да ги правят съвместими, ама на живо не съм виждал.

    Коментар


    • #3
      От: Таблет с Уиндос 10 въпрос

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      И аз тъй си мислех, ама мобилните приложения за Win 10 phone не са съвместими с тия за decktop Win 10. Операционните системи нямат грам общо.
      Има таблети, които работят със стандартния Windows. Тези които съм виждал са невероятно дрво.

      Съветът ми е бай Петко да си реши въпроса по друг начин. Windows 10 не е решение за нищо.

      Коментар


      • #4
        От: Таблет с Уиндос 10 въпрос

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Има таблети, които работят със стандартния Windows. Тези които съм виждал са невероятно дрво.

        Съветът ми е бай Петко да си реши въпроса по друг начин. Windows 10 не е решение за нищо.
        За безклавиатурен лаптоп с тъчскрийн ли говориш? Суб-ноутбук ли им викаха...

        Коментар


        • #5
          От: Таблет с Уиндос 10 въпрос

          Повечето производители ги наричат X2 (или детачабъл), но тези които работят със стандартен Win и чест0 имат и хардуер на PC са от 8" нагоре...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Таблет с Уиндос 10 въпрос

            Мобилния Windows 10 (Windows 10 Mobile) e нещото, от което трябва да се бяга на всяка цена.

            Аз съм си играл известно време с нещо от рода на:

            http://www.ebay.co.uk/itm/322434736525


            - Стартира стандартни windows приложения
            - Тъча е що-годе приемлив.
            - Грее
            - Вследствие от горното - батерията държи малко - час, час и половина макс.
            - Общо впечатление като го хванеш е за дървена работа.
            - Екрана на слънце е трагедия

            Но за 100 лева толкова. За инцидентна употреба в движение - става.
            Последно редактирано от bokomo; 10-09-17, 10:47.

            Коментар


            • #7
              От: Таблет с Уиндос 10 въпрос

              Има предостатъчно евтини китайски таблети с Windows 10. Щом не ти трябва за нещо особено, то всеки с Атом процесор и 2 до 4GB RAM ще свърши работа. Гледай дисплея да е с резолюция поне 1280х800, за да има някакъв комфорт. Не че и 1024x600 няма да ти свърши работа, но не е много продуктивно. Скоро не съм виждал с Windows RT, но гледай да не вземеш такъв. На теб ти трябва с нормален Windows 8/10. Ако към него има и докинг клавиатура - още по-добре, но не е болка за умиране. Всяка друга по-компактна ти върши работа. За финал гледай на самия таблет да има поне един нормален USB порт.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X