Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

    Преди две години през Октомври, благодарение на инфо от форума, сключих двугодишен договор с Виваком VIVACOM Net&call XL с 2000 мин безплатни към всички мрежи и 2 ГБ мобилен интернет, но без безплатни смс-и.Цента беше към 30 лв, но поради някаква промоция или Бог знае защо, даваха отстъпка 50% но с двугодишен договор, с крайна цена 14,90 лв. Сега, при изтичането на договорът, мога да кажа, че съм доволен, даже голяма част от ресурсите не съм изразходвал, може би защото отскоро използвах такъв телефон и не знаех какви ще са потребностите ми. Сега вече знам, че 100-150 мин към всички мрежи са ми достатъчни, а 1 Гб интернет ме устройва напълно, ако има някой безплатен смс - не му пречи :-). С две думи смятам да мина на друг абонамент, но не знам кой ще е най-подходящ за мен, а в добросъвестността и коректността на младите индоктринирани полу-еничарчета в офиса на Вива с които бих искал да се консултирам,предвид моите щения - дълбоко не вярвам, макар че пробвах на два пъти, уведомявайки ги 3 месеца преди крайния срок на договора, че ням да го преподписвам - римейк на М. Кришан за краставицата... аз ги питам едно, а те ми дуднат, че трябва да подпиша нов договор без обаче да ми предлагат нещо, поне близко до моите потребности. Това е причината да изложа питането си и го резюмирам в кратце:
    1. Какво е необходимо от моя страна за да не се опитат да ме измародерстват с някакви непоискани от мен задължения, но "облечени" в чиновническа и правна одежда на което те са факири?
    2. Едната мома-консултантка на предното плащане каза, че мога след изтичане на договора, да продължавам да ползвам същите условия месец за месец, докато реша какво да правя. Другата мома обаче, на която плащах вчера и нарочно попитах, ми каза, че май-не може, щото договора бил промоционален и май трябвало да се плаща вече по 30лв на месец - лошото е, че втората мома май е старшия в кочината и май май когато се възпява, че Септември ще бъде Май...знаят какво се случва, поне по-старите, които сега сме тук, а на времето в класните стаи, където учехме някакви стихотворения. Та оттук и вторият въпрос: коя от двете е права?
    3. Някой би ли споделил абонаментен план, който би ме устроил,както се получи преди две години - имам чувство, че изгодни абонаменти не се афишират много-когато питах за настоящия, ме погледнаха странно тогава и тихичко подписахме договора? Или се заблуждавам.
    С благодарност за всеки съвет или мнение.
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

  • #2
    От: Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

    Абонаментите се афишират в сайта, но отстъпките - не винаги..
    по т.2 - ял съм хурката по този параграф за домашен нет и телефон... В договора би трябвало да ти пише условията, но при мен твърдо с изтичане на договора отпаднаха отстъпките и следващият месец платих за домашен телефон и нет над 70лв
    Като ориентир за цените - преди 2-3 месеца подписах със същия оператор годишен договор, при аналогична на твоята цена получих 4х минути (практически неограничени), 12ГБ нет и т.н...

    Ако можеш да се закрепиш към някоя фирма (ако не ти е фирмен телефона) - би трябвало да получиш добри условия... Като може фактурата да ти е отделно - да не пречиш на фирмата, и да си плащаш сам тази фактура по какъвто си искаш начин...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

      След изтичане на договора ще плащаш по 30лв.Плановете покриващи твоите изисквания са доволно евтини, та отваряш брошурите, харесваш си и подписваш.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

        Прочети си договора. Там пише. Моя на Теленор беше същия, преди 2 месеца преподписах, че щях да мина и аз на двойна такса. Но има и непромоционални, изтича ти договора и си продължаваш на същите условия. Също го пише.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

          Цитирам две извадки от Договора:
          < ПРОМОЦИОНАЛНИ УСЛОВИЯ

          Споразумението се сключва по условията на "Промо Net&Call XL 2015" Промоционалната месечна такса за Net&Cal XL - 14.99 lw. с ДДС и промоционален пакет +BG&Europe L без абонамент с месечна такса 0.00лв. с ДДС за целия срок при удължаване на съществуващ договор, до чието изтичане остават 3 или по -малко месеца, с нови 24 месеца на тарифен план Net&Call XL.>
          и клауза от заключителните разпоредби на този договор:

          < След изтичане на минималния срок споразумението автоматично продължава действието си за неопределен срок. След изтичане на минималния срок/ това срокът на договора ли е ? Б.М/, абонатът може да прекрати споразумението с 30-дневно писмено предизвестие, без да дължи неустойки.>
          Нещо излиза, че и двете моми са прави, а по презумпция и както винаги, крив е клиента.

          В същност, ако заключителният текст императивно постановява, че мога да я карам, месец за месец, при сегашните условия,както каза малката мома - това ме устройва докато се ориентирам - ама не Хим вярвам, нито на писмената нито на словата на тези ми оператори, та предпочитам да питам патили хора, каквито без съмнения има тук.
          Последно редактирано от old tramp; 09-09-17, 11:12. Причина: допълнение
          ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

          Коментар


          • #6
            От: Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

            Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
            Цитирам две извадки от Договора:

            и клауза от заключителните разпоредби на този договор:



            Нещо излиза, че и двете моми са прави, а по презумпция и както винаги, крив е клиента.

            В същност, ако заключителният текст императивно постановява, че мога да я карам, месец за месец, при сегашните условия,както каза малката мома - това ме устройва докато се ориентирам - ама не Хим вярвам, нито на писмената нито на словата на тези ми оператори, та предпочитам да питам патили хора, каквито без съмнения има тук.
            може, ама ще плащаш 30лв/месец/ вместо 14.90
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Питане за мобилен оператор и абонаментен план.

              Ами аз ти писах на Български език,ама явно нещо не ме разбра.Ако ти го напиша на Иврит дали ще ме разбереш?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Ами аз ти писах на Български език,ама явно нещо не ме разбра.Ако ти го напиша на Иврит дали ще ме разбереш?
                Много надценяваш когнитивните ми способности - дори не съм разбрал, че си ми писал - но, все пак благодаря за загрижеността!

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                може, ама ще плащаш 30лв/месец/ вместо 14.90
                Благодаря! Expressum Facit Cessare Tacitum!
                Последно редактирано от Preslav Peychev; 12-09-17, 17:24.
                ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X