Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си ?

    От няколко седмици ползувам нов телефон Sony Xperia M4 Aqua и докато повечето
    приложения в телефона ми искат разрешение за актуализация,
    Facebook само ме уведомява че се е актуализирал . . . !?
    Той не се води системно приложение, но е бил предварително фабрично инсталиран на новия ми телефон !
    Прави ми впечатление че за 2 седмици големината му нарасна 3 пъти /от 104 до 317 MB/
    Не съм следил останалите приложения натрапени ми от фирмата Sony /които са системни
    и не мога да ги премахна/ но явно е че повечето от тях вършат същото, а те са:
    1./ What is New
    2./ Hangouts
    3./ Play Музика
    4./ Lounge
    5./ Office Suite
    6./ Movie Creator
    7./ Диск
    8./ Скициране
    9./ AR забавление
    10./AR ефект
    Аз съм човек на възраст и виждам че повечето от тях въобще няма да ги ползувам никога,
    защото са предназначени предимно за тинейджъри които да си играят с тях в градския транспорт.
    Как да ги накарам за в бъдеще да не гълтат РЕСУРСИТЕ НА БАТЕРИЯТА ми и да минат на "фонов режим на работа",
    след като не мога да ги премахна от телефона си /поне докато тече 24 месечния му гаранционен срок/?
    Забележка:
    В опцията ПРИЛОЖЕНИЯ дори в момента ако я сортирам ПО РАЗМЕР второто "набъбнало приложение" след Facebook,
    излиза че е УСЛУГИ ЗА GOOGLE PLAY /236 МВ / !
    Ако го отворим ще видим че БУТОНИТЕ му за <ДЕИНСТАЛИРАНЕ НА АКТУАЛИЗАЦИИ>
    и <ПРИНУДИТЕЛНО СПИРАНЕ> не са активни !

    Активен е само бутона за ДЕАКТИВИРАНЕ който не смея да го пипам,
    защото ще блокирам работата на всички приложения в телефона си !

    Остава само този за <УПРАВЛЕНИЕ НА СВОБОДНОТО МЯСТО> с който мога да боравя!
    Когато го отворя виждам че има две секции които могат да се почистват:
    1./ Данни от търсенето
    2./ Управление на ХРАНИЛИЩЕТО за носими аксесоари
    При това положение да натисна ли бутона ИЗЧИСТВАНЕ НА ВСИЧКИ ДАННИ,
    без да ме е страх че ще направя някоя беля . . .!?
    Последно редактирано от Boa; 08-09-17, 11:26.

  • #2
    Re: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

    В менаджера на приложенията, след като избереш самото приложение има опция disable, така ше го забраниш и ще деинсталираш ъпдейтите. Виж дали има и опция uninstall.

    Коментар


    • #3
      От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

      И от Гугъл плей забраняваш автоматичните актуализации на всички приложения.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

        Вашето предложение ми се струва по-рационално,
        защото с него няма да си разреша само проблема с Facebook,
        а и с всички подобни НАТРАПНИЦИ инсталирани на новия ми телефон !
        Ще ви помоля да ми посочите как да направя това . . .

        Коментар


        • #5
          От: Re: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефон

          Когато отида в НАСТРОЙКИ > ПРИЛОЖЕНИЯ > ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕ ми излизат следните бутони:
          1./ Принудително спиране
          2./ Преместване в телефона/SD card
          3./ Изчистване на данните
          4./ Изчистване на кеша
          5./ Деинсталиране
          Ако натисна ИЗЧИСТВАНЕ НА ДАННИТЕ приложението Facebook ще се върне ли
          в изходна позиция /104 MB/, така както беше когато си взех телефона от магазина !?

          Коментар


          • #6
            От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

            1 Отваряш Гугъл плей
            2 В горния ляв ъгъл има три чертички
            3 Натискаш ги и се отваря меню
            4 Избираш НАСТРОЙКИ
            5 Отваря се друго меню,от което избираш забраната за автоматична актуализация.

            1 От меюто на телефона избираш НАСТРОЙКИ.
            2 От меюто което ще се отвори избираш ПРИЛОЖЕНИЯ.
            3 Цъкаш върху всяко приожение.
            4 При вградените има опция ДЕИНСТАЛИРАНЕ НА АКТУАЛИЗАЦИЯ.
            5 След деинсталиране на акуализациите се появява опция ДЕАКТИВИРАНЕ.
            6 Телефона ще те плаши,че ако деактивираш някое приожение,нещо друго може да спре да работи.Не му се връзвай.Ако някога телефона изпита нужда от някое от деактивираните от теб приложения,той ще поиска да го активираш отново.
            Последно редактирано от kameno karp; 08-09-17, 10:59.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

              Пробвах с Google Play музика и след ДЕАКТИВИРАНЕ НА АКТУАЛИЗАЦИИТЕ се активираха три бутона:
              1./ Принудително спиране
              2./ Деактивиране
              3./ Изчистване на данните
              Кой от тях да натисна, за да го замразя за да не ползува ресурсите на батерията ми !?
              Горе в темата ми съм посочил допълнително проблема и с друго едно нахално приложение ,
              а именно . . .Услуги за Google Play !
              Как да процедирам с него !?

              Коментар


              • #8
                От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

                Четирите в този ред.Някой приложения може да нямат натрупан кеш.Съответно бутона за изчистване на кеша се проуска.
                Принудително спиране
                Изчистване на кеша
                Изчистване на данни
                Деактивиране

                Повечето Гугълски приложения мърморят,че искат УСЛУГИ ЗА ГУГЪЛ ПЛЕЙ.На негугълските приложения,въобще не им дреме за тия услуги.Спокойни ги деактивирай тия услуги.Ако на някое приложение което смяташ да ползваш много му затрябват тия услуги,просто ще ги активираш.Бутона ДЕАКТИВИРАНЕ след натискане се превръща в бутон АКТИВИРАНЕ.
                Другия вариянт е:връщане на фабричните настройки и веднага(по най-бързия начин)забраняване на актуализациите,защото те по подразбиране са настроени на автомат.
                Последно редактирано от kameno karp; 08-09-17, 17:01.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  Re: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

                  Давай им деактивиране и не го мисли. Това им забранява и ъпдейтите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

                    Благодаря ви много !
                    Започнах по-етапно изключване на приложенията /които не смятам да
                    използувам/, но гълтат от ресурсите на батерията !
                    Виждам че в опцията ПРИЛОЖЕНИЯ се отвори "нова колонка" в която започнаха
                    да се вписват и ДЕАКТИВИРАНИТЕ ПРИЛОЖЕНИЯ.
                    Единственият проблем ще ми бъде с "Услуги за Google Play" което смятам че ако го деактивирам
                    НАПЪЛНО /имам лоши спомени от предишния ми телефон SAMSUNG/, може да влоши работата на всички
                    приложения изтеглени от Google Play в телефона ми !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да прекъсна многобройните актуализации на приложението Facebook в телефона си

                      Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                      ...Единственият проблем ще ми бъде с "Услуги за Google Play" което смятам че ако го деактивирам НАПЪЛНО /имам лоши спомени от предишния ми телефон SAMSUNG/, може да влоши работата на всички приложения изтеглени от Google Play в телефона ми !
                      Процесът е обратим. Всички деактивирани приложения, могат да се активират при необходимост.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X