Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хакнат акаунт в гугъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хакнат акаунт в гугъл

    Тая сутрин на големия син телефона redmi 3S го намира ресетнат.Идва провесил носа и се чудим какво става.Това с уговорката че не сме вчерашни,особенно с марката Xiaomi,имаме десетина телефона от тая марка и при тях няма лабаво....

    За 10 мин разбрах че гоогле акаунта е хакнат.Телефона през ми акаунта е 100% под контрол ,но там не е пипано.Паролите и достъпа е по сложен от на епъл.
    За 5 мин отрязах натрапника,и добих контрол върху акаунта,тепърва ще гледам загубите,но не разбирам как през гугълския акаунт ще ресетира телефона.
    Всички ксиоми телефони закачени към ми профила имат пълен 100% бекъп вкл и настройките хисторито на обаждания и може да се възстановят без да се разбере че е имало срив,но не е там работата .Натрапника е имал достъп 4 часа до живота ,снимките,телефоните,местата които е посещавал и т.н

    това е активноста,всъщност опита за проникване е почнал преди 15 дни,ама сина вместо да ми каже,е решил че е нещо безобидно.

    Тая сутрин около 4 сутринта има влизане в профила от Джакарта Индонезия от мобилно устройство

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed 1.jpg
Прегледи:1
Размер:39.4 КБ
ID:6128646

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed 2.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:6128647

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed 3.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:6128648

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed 4.jpg
Прегледи:1
Размер:49.7 КБ
ID:6128649

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed.jpg
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:6128650


    Нещото което ме притеснява е че освен от андромах устройство е влизал със мозила и най притеснителното е xiaomi redmi note 3,няма грешка,един от 5 те ми ксиоми беше redmi note 1 ,тоест натрапника също като мен познава механизма на ми акаунтите,ако има пробив там,то той неможе да придобие контрол върху ми акаунта по никакъв начин,понеже за да стане това трябва да получи потвърждаващ код на два телефонни номера освен на сина ми,и два мейла моя и на майка му,НО...ако разполага с паролата може да следи,ресетира и всичко каквото можеш да правиш с телефона все едно ти е в ръцете.Обмислям да сменя паролата и на Ми акаунта,но търся възстановявам хронологията за да съм по подготвен защитен.

    Незнам от гугъл акаунта да може да ресетираш кой да е телефон до фабрични настройки,прав ли съм?
    Ако съм прав ,то значи че натрапника има достъп и до ми акаунта,такова изтичане на информация може да излезе вероятно от уиндоус на десктоп или лаптопа с логнат акаунт ,сега ме подгони параноята и се почва......баси..




    IP:
    114.79.13.149
    1917783445
    114.79.13.149
    18004
    PT. Wireless Indonesia
    PT. Wireless Indonesia
    None detected
    Wireless Broadband
    Static IP

    още една проверка показва че това ип е блокирано за спам в някои сървъри,от друга страна пък това е някакъв безжичен доставчик на нет там и във всеки един момент зад него може да стои друго устройство
    Последно редактирано от Roninn; 26-02-17, 10:02.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Хакнат акаунт в гугъл

    На някого от индонезия снимките и картинките не са му интересни, а и няма време да се занимава с тях.

    Интересуват го плащания през гугъл-портфейла, номера на карти и други подобни неща.

    Коментар


    • #3
      От: Хакнат акаунт в гугъл

      Нищо странно, просто някое от приложенията е троянец и резултата е на лице, а и по презумпция всички евтини китайски техники са си троянци, факт с който или се съобразяваш или кихаш сериозни кинти за друг хардуер.

      Коментар


      • #4
        От: Хакнат акаунт в гугъл

        Първоначално публикуван от Family guy Преглед на мнение
        ...всички евтини китайски техники са си троянци, факт с който или се съобразяваш или кихаш сериозни кинти за друг хардуер.
        Всички китайски техники са троянци не много повече отколкото е троянец всичко което работи с "облачни" технологии и затворен код. Е да де, китайците са по-нагли ама само толкова.

        За доста от сяомитата има алтернативни софтуери без нищо китайско в тях.

        Първоначално публикуван от neroni
        Мисля, че може да се изтрие всичко от телефона.
        Може. Има настройка в самия телефон с която може да се предотврати това, но всички идват в състояние да са под пълен контрол от Гугъл (и не само Гугъл).

        Коментар


        • #5
          От: Хакнат акаунт в гугъл

          Първоначално публикуван от neroni
          Мисля, че може да се изтрие всичко от телефона.
          Това ще го проверя веднага

          Първоначално публикуван от Family guy Преглед на мнение
          Нищо странно, просто някое от приложенията е троянец и резултата е на лице, а и по презумпция всички евтини китайски техники са си троянци, факт с който или се съобразяваш или кихаш сериозни кинти за друг хардуер.
          Xiaomi са третия гигант в света,по не официална информация изпреварват епъл и самсунг,всъщност айфон,моторола и ксиоми се правят от един и същи завод ама не това ми е важно...
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Хакнат акаунт в гугъл

            Ресетва се без проблем.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:erase.png
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5744273
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              От: Хакнат акаунт в гугъл

              Според мен крадец на карти, уолети и т.н. не би ресетнал телефона. Опит за проникване, продължаващ 15 дни, също носи белезите на лични отношения.

              IP адрес в Индонезия може да се имитира изключително бързо.

              Коментар


              • #8
                От: Хакнат акаунт в гугъл

                Мда ,потвърждавам,телефона го ресетнах с фабрични настройки без проблем,през гугълския акаунт,това е леко успокоение ,понеже ми акаунта пази и физически записи на разговорите.Ресетна даже и пръстовия отпечатък,но преди това поиска отключване с паролите(новите)
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Хакнат акаунт в гугъл

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed дд.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5744275

                  Опита за влизане продължава,само немога да си го преведа това


                  Сега пък аз имам достъп до неговите устройства и мога да правя всичко което той е направил на моите....баси
                  Само незнам дали не е клопка че за да ги достъпя трябва да сложа новата парола,не ми пречи да ги ресетна и след това сменя ,но пък не ми е интересно по нататък.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хакнат акаунт в гугъл

                    Имаше опция на колко устройства респективно браузери са логнати,ако ги откачиш, просто при следващия опит ще ти поиска нова верификация, аз така си печатам фактурите през мобилния телефон на принтера в офиса през хрома или мозилата
                    Дори да огранича браузерите, едва ли мога да огранича андроид устройствата, дори да го направя, това ще бъде неизгодно за мен.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хакнат акаунт в гугъл

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Според мен крадец на карти, уолети и т.н. не би ресетнал телефона.
                      Ресетването на телефона (и на целия акаунт) рязко намалява възможностите да бъде хванат.

                      Плюс това вероятно цялото нещо е бот, а не реален човек.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хакнат акаунт в гугъл

                        Без съмнение, ама малко ми прилича да копираш на някого ключовете и после да запалиш бюрото му, наистина рязко намалява вероятността да са останали отпечатъци по ключовете, ама и рязко намалява вероятността да си цоцка кротко умерени суми със събраната информация.

                        Ако не е нещо на лична основа - вероятността да е бот е (много близо до) 100%.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хакнат акаунт в гугъл

                          Като цяло не е добре да контролираш всичките си устройства от един профил...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хакнат акаунт в гугъл

                            Добре де, аз като се опитам да вляза в гугъл акаунта от ново устройство винаги ми иска верификационен код...
                            Освен това при рязка промяна на местоположение (например далечна екзкурзия), също 'заключва' акаунта и ми праща хиляда напомняния от рода 'ама сигурен ли сте, че това сте вие - я да ви поразпитаме отново'...
                            Така, че погледнете настройките на гугъла...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хакнат акаунт в гугъл

                              Мда, пита като иска парола, индонизиеца вкарва паролата и на мейла на сина изпраща уведомление като пита тая активност позната ли е, той естествено са му по важни игрите и чата със съученичките, и толкова....
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X