Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Пейджър"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • „Пейджър"

    Има ли все още някакво приложение

    Доколкото разбрах в САЩ, да.

    Предимства
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: „Пейджър"

    Ау, тази тема ми е сред болните, когато ти се допие "кафе на тифирич" ела да е оклюкаме......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: „Пейджър"

      Предполагам, че покритието е несравнимо, т.е. КПД-то на последното.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: „Пейджър"

        В България вече няма гражданска пейджинг мрежа. И не само в България - няма пазар за тия работи при наличието на клетъчни мрежи.

        Иначе устройства с подобно действие, но клетъчни, се използват и сега. Най-често като част от системи за проследяване и сигурност. Преди години бях гледал и персонални, но производството в малки серии ги прави скъпи спрямо телефоните.

        Коментар


        • #5
          От: „Пейджър"

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          В България вече няма гражданска пейджинг мрежа. .
          То у нас за пейджъри се използваше сигнала на програма Хоризонт на УКВ.
          Та мрежата си я има.

          Коментар


          • #6
            От: „Пейджър"

            До '96-та ползувах един Нокиа към Мобифон. Какво по- точно те интересува?
            Досадна пищялка без обратна връзка, голям обхват (както се полага на радио) която само ти трупа задачи, без да можеш да откажеш.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: „Пейджър"

              Доколкото знам в Канада и Щатите се ползват все още доста масово най-вече от лекари.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #8
                От: „Пейджър"

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                То у нас за пейджъри се използваше сигнала на програма Хоризонт на УКВ.
                Имам известни възражения по темата. Но нека Дядо да каже.

                Коментар


                • #9
                  От: „Пейджър"

                  Много повече тук
                  Като стане дума за пейджъри, първата ми асоциация е POCSAG. Това съкращение
                  означава Post Office Code Standartization Advisory Group. И като става дума
                  за Post Office се разбира Британската Пощенска Служба, отговорна за този и
                  редица други телекомуникационни протоколи.
                  POCSAG е стандарт за предаване на цифрова и буквеноцифрова информация със
                  средствата на глобално радиоразпръскване. Като такъв той се състои от набор
                  спецификации как точно трябва да се излъчва информацията на физическо и на
                  логическо ниво.
                  От тях най-
                  известната, разбира се, е Мобипейдж, подразделение на Мобиком. Освен нея в
                  някои части на страната функционират и още два доставчика: Линк Пейджинг и
                  Варна Пейдж. Съществува и пейджърна система на БТК наречена "Инфоефир", но
                  тя не използва POCSAG за предаване на данните, а RDS (Radio Data System) и
                  се пренася на честотата на радио "Хоризонт", като по този начин има най-
                  голямо покритие в страната от всички пейджърни доставчици и тук няма да се
                  разглежда. Всички системи опрерират на различни носещи честоти, за да не
                  става обърквация. Мобипейдж използват честота 150.1750 MHz (пише го дори на
                  гърба на продаваните от тях пейджъри). Линк Пейджинг използват друг по-висок
                  очестотен обхват, а за Варна Пейджинг и представа си нямам.

                  Та по-подробно за Мобипейдж:
                  Използва се 1200 бита/сек FSK модулиран сигнал на 150.1750 MHz.
                  LZ1ZAH

                  Коментар


                  • #10
                    От: „Пейджър"

                    В тая статия пише, че Мобипейдж е на 150.1750 MHz

                    Имам един, неизползван от десетки години, ама ме е жал да го хвърля.

                    Коментар


                    • #11
                      От: „Пейджър"

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Имам известни възражения по темата. Но нека Дядо да каже.
                      РДСа на БТК е доста от преди дедо да е в Мобиком. Още по времето когато работеше системата "Алтай" за мобилна телефония с 400 абоната.

                      Коментар


                      • #12
                        От: „Пейджър"

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Има ли все още някакво приложение

                        Доколкото разбрах в САЩ, да.

                        Предимства
                        Дай малко повече контекст... Какво точно смяташ да си свършиш с пейджър? Може да се окаже, че има по-лесни и удобни начин да получиш желаният резултат...

                        Коментар


                        • #13
                          От: „Пейджър"

                          Теоретично, беше ми интересно, дали има някакво предимство...
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            От: „Пейджър"

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Теоретично, беше ми интересно, дали има някакво предимство...
                            Спрямо кое?

                            Впрочем подобни функции имат и разни устройства за сателитна комуникация. Примерно популярният тук СПОТ.
                            Предимства, предимства... покритие. Немислимо за клетъчните мрежи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: „Пейджър"

                              Да, високо КПД.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X