Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отличен таблет за 200$

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отличен таблет за 200$

    Той снимките ги ъплоудва и пак би трябвало да си ползва https...
    Последно редактирано от silverfox; 21-10-16, 18:45.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #47
      От: Отличен таблет за 200$

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Забравих - довечера.
      Нещо не мога да си намеря мейлите от DHL. Утре ще карам на спомени.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #48
        От: Отличен таблет за 200$

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Той пита за кредитната карта - CVV номера.
        Изпратих снимки и на картата и на шофьорската книжка, като оставих само това което искат. На книжката няма адрес, какъвто искат да се вижда, и мислех че ще е проблем, но получих потвърждение че "ще опаковат вече" . Иначе колкото неща съм поръчал от Китай, досега само са се забавяли, но никакви мита или допълнителни плащания не е имало.

        Коментар


        • #49
          От: Отличен таблет за 200$

          Дойде и честитката от митницата, та крайната цена е:
          - таблет с клавиатурата - 423,75 лв.
          - такса на DHL за митнически трансфер до Враца - 24,00 лв.
          - такса за изготвяне на митническите документи - 20,00 лв.
          - ДДС 84,75 лв.
          Всичко: 552,50 лв.

          Коментар


          • #50
            От: Отличен таблет за 200$

            Даа, кво да правиш.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #51
              От: Отличен таблет за 200$

              Т'ва от мерак да дойде за пет дни, е - доди.
              Ако беше с чайна мейл можеше да е само 423.75.
              Айде със здраве и да дадеш отзиви.

              ПП. За да е още по-гадно - през следващите пет дни се предлага вече и от европейски склад за същата цена.
              Последно редактирано от maystor; 26-10-16, 16:42.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #52
                От: Отличен таблет за 200$

                Ново двайсе . Сега от DHL измислиха, че пратките били две и им дължа 2х24 лв. за митнически транфер до Враца.

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Ако беше с чайна мейл можеше да е само 423.75.
                То, май, такава опция не видях. Но както и да е, това ми беше последната поръчка от братски Китай.

                Коментар


                • #53
                  От: Отличен таблет за 200$

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Ако беше с чайна мейл можеше да е само 423.75.
                  А можеше и да не дойде, или да дойде в "интересно" състояние, макар че при добра опаковка второто е сравнително малко вероятно. Ако някакви не-масови неща рядко изчезват, то с телефони и прочие истории е на порядък по-често. Много по-вероятно е и да идеш на митница, нищо че не е с куриер, където пак има едни 20-ина кинта такса, ако се освобождава по пълната процедура. Аз затова вече избягвам да пазаря от Китай, ако нещото го има в ЕС.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Отличен таблет за 200$

                    Аз отидох до Австрия, върнах се, намерих си мейлите от DHL и се сетих да пиша.

                    Та тази година се сблъсках за първи път с тях. Поръчах си клавиатура за таблета от щатите. Дошла тя, а аз получавам писмо от DHL:

                    Здравейте,

                    Имате пратка, подлежаща на митническа обработка. Моля за уточнение как ще процедираме относно митническото й освобождаване.

                    1.) Можем да насочим транзит към най-близката до Вас Митница, за да освобождавате стоките сами на местна Митница. Ще са ни необходими:
                    -подробно описание на стоките на български език по позиции;
                    -ако сте направили и други разходи, неупоменати във фактурата, свързани с придобиването на стоките, моля изпратете ни документ за тях, за да бъдат добавени към митническата облагаема стойност.

                    Таксата ни за банкова гаранция и изготвяне на транзитна декларация е 2 % от митните сборове, но не по-малко от 24 лв с включен ДДС. Заплаща се в брой при получаването на пратката след нейното освобождаване.

                    Ако изготвената митническа декларация е с над 4 стоки, за всеки допълнителни 3 стоки ще дължите на DHL Express България допълнителна такса от 6 лева с включен ДДС.
                    2.) Ако желаете можем ние да извършим освобождаването на стоките в София. Ще са ни необходими:
                    -нотариално заверено пълномощно в оригинал (прилагаме бланка);
                    -копие на лична карта;
                    -ЕОРИ номер.
                    -подробно описание на стоките на български език по позиции;
                    -ако сте направили и други разходи, неупоменати във фактурата, свързани с придобиването на стоките, моля изпратете ни документ за тях, за да бъдат добавени към митническата облагаема стойност.
                    Документите можете да изпратите безплатно по наш куриер ( телефон за справки и заявки 0700 17 700).
                    Митническото ни представителство е безплатно.

                    Ако изготвената митническа декларация е с над 4 стоки, за всеки допълнителни 3 стоки ще дължите на DHL Express България допълнителна такса от 12 лева с включен ДДС.

                    Към Митница ще дължите 20 % ДДС и в двата случая (заплаща се върху стойността на стоката + върху стойността на транспорта). Мито се дължи само за пратките със собствена стойност на стоките над 150 евро.Наличието на митото и ставката му зависят от вида на стоката.
                    Относно плащането на митни сборове има 2 варианта (ако изберете точка 2 и в случай че сумите са до 1000 лв):
                    -можем да Ви изпратим митническата декларация и попълнени платежни нареждания, за да платите митните сборове и да ни върнете сканирани платежните;
                    -можем да платим сумите от Ваше име, а Вие да ги възстановите в брой при получаването на пратката след нейното освобождаване на наш куриер. Ние ще извършим плащането веднага след изготвяне на ЕАД и ще пристъпим към митническото освобождаване.

                    Услугата на DHL Express България „Заплащане на митни сборове от името на клиента” е платена. Стойността й е 24 лв с включен ДДС.
                    Моля да имате предвид, че тази такса не се прилага за клиенти, които имат договор за митническо представителство с депозит в DHL Express България.


                    Моля имайте предвид, че безмагазинажният период е 3 календарни дни от пристигането на пратката.

                    Според действащото митническо законодателство, срокът за освобождаване на пратката от митница е 20 дни. След изтичане на този срок ще е необходима молба до митница, за да разреши освобождаване след изтичане на срока. Ако митница разреши, ще наложи глоба в размер от 10 до 50 лева. Таксата на DHL Express България за завеждане на молба към митница е 48 лева с включен ДДС.

                    Моля, когато подготвите всички описани по-горе документи, необходими за освобождаването на стоката, да ги изпратите по наш куриер или в един общ и-мейл. След разглеждането им ще получите обратен и-мейл или телефонно обаждане, ако се изисква допълнителна информация от Ваша страна.
                    Ще очакваме Вашия отговор.




                    Лек и успешен ден!


                    Докато се чудех колко се плаща за магазинаж след изтичане на трите дни, забелязах, че чак под подписа на изпращача има допълнение:

                    Уважаеми клиенти,
                    Уведомяваме Ви, че от 1 януари 2016 г. има промяна в цените на някои от митническите услуги на DHL Express България:
                    - Използване на банковата гаранция на DHL за транзит: 2% от сумата на митническите задължения, но не по-малко от 20 лв. без ДДС;
                    - Попълване на митническа декларация с над 4 стоки: 10 лв. без ДДС на страница;
                    - Магазинаж за пратка: 10 лв. без ДДС на ден след 3-тия календарен ден.
                    Моля също да имате предвид, че поради промяна в управителния състав на DHL Express България, е необходимо да ни подготвите ново пълномощно за митническо представителство.
                    Бланки за пълномощно за фирма и физическо лице може да изтеглите оттук: http://www.dhl.bg/bg/express/resourc....html#shipping .
                    В случай, че имате въпроси, моля не се колебайте да се свържете с Митнически отдел на телефон 0700 17 700, опция 2 или *3456.
                    Към писмото е прикачено едно пълномощно, с което при малко повечко желание, могат и в затвора да ви вкарат.
                    Беше сряда, а аз до събота съм в Мадрид. Значи трите дни без такса за магазинаж ще минат още тук. Аз ЕОРИ номер нямам, докато се прибера и го извадя, че и пълномощно... отидоха поне 5 дни магазинаж по 12лв/ден. То таксата за магазинаж е все едно съм докарал Линкълна на Ейбрахам Линкълн. При поръчката платих ДДС, като при пристигането не трябваше да плащам уж нищо. Пиша им аз да я освобождават към митница и се оказва, че при този вариант тази сума се губи и ще трябва да си го плащам наново... Пак беше по-добре от варианта с магазинажа и потвърдих. Иде следващата седмица куриера с документите - дай сега 24лв + 20лв = те ти документите да се оправяш. Като се оправиш те ти телефона на колегата от Враца да идете до митницата да освободите пратката. Отивам аз до митницата във враца, плащане за попълване на митническа декларация, плащане на ДДС, обаждане на куриера и освобождаване на пратката. Така въпросната клавиатура от 60лв ми излезе двойно, че и повече по-скъпа.
                    За следващия си сблъсък с DHL бях по-подготвен. Поръчах части за Гранда от щатите и опциите бяха DHL и някакви, с които не се ангажираха да пишат цена за доставка. Викам си значи пак DHL. Тоя път съм подготвен с пълномощно, от предния път вече имах ЕОРИ номер и напред. Питат ме тоя път как да процедираме с плащането на митните сборове. Представих си изпращане на документи по куриера, аз търча пак по митници, плащам и пак плащам, връщам по куриера, пак се сетих за трите дни без магазинаж и им казвам да ги платят те. Вече е по-културно - идва куриера, плащам му 20 ли, 24лв ли беше и си вземам пратката. Той ме пита защо не си плащам митните сборове сам - обяснявам му терзанията, а той ми казва, че те ми пращат документите сканирани, аз мога да ги платя онлайн и им връщам платежното пак по пощата и си спестявам и тези пари. Казвам му, че на петия път сигурно и пари ще имат да ми дават
                    Та така. От културни държави с DHL, но по техните правила, иначе стрижат ниско. А от Китай - с китайците. Там колкото кажете на митничаря, че струва, толкова ДДС плащате. 2-3 неща съм пазарувал от тях, включително Runbo X5 за ~500$, а на "фактурата" (ако изобщо можеше да се нарече така) пишеше нещо като 150$, съответно платих ДДС за 150$ + някакво мито, да не говоря че обикновено пише "подарък". Гледа митничаря телефон - колко струва, ми 50$; гледа таблет - 80$, китайски са все пак
                    Последно редактирано от silverfox; 27-10-16, 13:11.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Отличен таблет за 200$

                      Oт щатския ибей си поръчах радиатор за пикапа, който си е за митница отвсякъде. Ако продавача е член на Global Shipping Program, както беше в случая, директно ми фактурира митническите сборове и си получих радиатора на адреса в БГ. Няма пълномощни, няма ЕОРИ номера
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отличен таблет за 200$

                        ...Вече е по-културно - идва куриера, плащам му 20 ли, 24лв ли беше и си вземам пратката. Той ме пита защо не си плащам митните сборове сам - обяснявам му терзанията, а той ми казва, че те ми пращат документите сканирани, аз мога да ги платя онлайн и им връщам платежното пак по пощата и си спестявам и тези пари. Казвам му, че на петия път сигурно и пари ще имат да ми дават
                        24 са, ако помня добре. Аз процедирам и по двата начина. Разликата в доставката е евентуално 1 ден, плащането на нещата по банка ми е 5 клика на мишката. Последния път това беше единствената такса, която платих (въпросните 24лв). Преди това пък не взимата такса, защото не предлагаха да плащат вместо мен, но пък взимаха такса за митническо представителство.

                        Че е сбъркана работата - сбъркана е. За мен всички такси трябва да са си в цената на транспорта и всички мита, ДДС-та и прочие полюции да се плащат при доставка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отличен таблет за 200$

                          Сагата приключи! Освен двойната такса на DHL платих двойно и на фирмата, която изготви документите. Там пък, се яви друг проблем, т.е. два проблема. Когато поръчвах комплект таблет и клавиатура, към поръчката изчислиха и 8.04 долара за доставката и са сумирали: таблет-еди колко си долара, клавиатура-еди колко си и транспорт-8.04. Да, ама като са изпращали пакетите са ги разделили в две пратки без да ми искат допълнително пари и съответно са издали една фактура за транспорт. Проблем! Колко струва втората доставка? Айде отиде още половин час разправии. На всичкото отгоре във фактурата на таблета са написали стойност 50 долара, а той струва 200, толкова съм платил и за толкова са всичките ми документи. Платих ДДС върху истинската стойност, но от митницата рекоха: "Какъв е па тоя таблет за толкова много пари, мани па и клавиатурата скъпа? Да го докарат тук да го видиме!" Докараха го, видяха го и ми го дадоха. Ура! По пътя до вкъщи имах чуството, че от някой храст ще излезе кмета и той ще иска 24 лв. за това че карам китайски таблет по общинските пътища. Та така. Иначе таблета е страхотен, даже на андроид показва курсор на мишката(външна) и си работи с нея. Заслужава си всеки лев (без нервите).

                          Коментар


                          • #58
                            От: Отличен таблет за 200$

                            И аз получих по същата снема - две отделни пратки. Само дето при мен нямаша драма на митницата. Колега Янков не се коси за 100лв де!
                            Ние сме си избрали да ни тормози митницата. След като търпим да ни щавят с дребни пари и по-лошото - да ни губят времето! Няма ли кой да попита минстъра колко е събрал в бюджета от това да събира от хората пари от малки пратки. И дали тези пари оправдават загубата на обществено работно време.
                            Лисицата - мерси за информацията!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отличен таблет за 200$

                              Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                              На всичкото отгоре във фактурата на таблета са написали стойност 50 долара, а той струва 200, толкова съм платил и за толкова са всичките ми документи.
                              Т.е. на фактурата на таблета пише 50$, а на документите на DHL пише 200$?
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Отличен таблет за 200$

                                Не! Във всички документи - платежно от банката, фактура от сайта, история на плащането, обменени имейли,ордери и каквото друго може да докаже стойноста на таблета за пред митницата пише 194,99 долара, а във оригиналната фактура, придружаваща пратката пише 50 $.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X