Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за процесор на мобилен телефон.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за процесор на мобилен телефон.

    Колеги, интересува ме разликата в работата м/у апарат с 8-ядрен процесор и такъв с два 4-ядрени, които работят с различна честота.

    Кое е по-добре, и е за предпочитане, или просто работят по различен начин ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

    Така не може да се направи сравнение. Отиваш в gsmarena или на друго място където има бенчмарки за конкретните апарати и сравняваш.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

      Имам чудене м/у два модела Lenovo, но ме интересува има ли принципна разлика в работата, щото са почти еднакви но с двата типа процесори ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

        Проблема при закупуване на мега ултра бърз телефон е, че НЕ винаги Операционната Система и приложенията са оптимизирани за работа с толкова много ядра, памет, сторидж и т.н. това особено важи за разни евтини до средно ниво телефони, скъпите и мега скъпите рядко не си изпипват работата.

        Пример давам - Рар архиватор, до неотдавна работеше само с ядно ядро, дори да имаш една торба ядра, от известно време обаче товари всички ядра ако му позволиш, което означава повишена ефективност на порядък.

        Аз лично по-доволен от скъпи телефони с оптимизиран за тях си Андроид и приложения не съм бил, все още имам китайски куча марка телефон(с оптимизирани ОС и приложения) който до преди година/две убиваше повечето скъпарски телефони дори и Ай Фони, сега вече има по-мощни ползващи по-нови версии на Андроид и т.н.

        За какво ти е телефона, ако е за забава и губене на време вземи което ти легне на сърцето но ако е за работа и отговорни дейности тогава чети сравнения и тестове и аз лично бих взел нещо и ако не ме кефи бих върнал след 4-5 дни ползване, поне в Европа я има тази опция за всякакви техники.

        А и за да получиш конкретен отговор дай конкретни модели/версии и какво искаш да постигаш с тях.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

          Нямам време за губене, а предпочитам да се забавлявам със жив контакт във всякакви форми.
          Повече от година не съм си включвал компа,
          в началото щото се налагаше, а после щото свикнах, и се оказа, че тенденциите са в тази посока.
          След някой месец ще преподписвам договор, и ще си взема нов апарат.
          Два отговарят на това което ми трябва, като единият е по-нов модел 2016 с 8-ядрен процесор, по-добри камери, и прави HD видео, а другият е по-висок клас, модел 2015 с два 4-ядрени, по-голяма батерия и NFC.

          Разбира се, докато му дойде времето, може да излезе още някой модел, но е малко вероятно, а и пак ще съм пред подобен избор.

          Наистина ме интересува каква е принципната разлика в работата, защото като взема апарат го ползвам поне година, и ми се ще да знам кое ще ми върши по-добра работа в перспектива предвид динамично променящите се тенденци ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

            Значи единия e с един 8 ядрен процесор, другия с 2 4-ядрени? Ако да - еднозначно тоя с 8-те ядра в един чип. Излизане на сигнали извън чиповете значи бавене и харчене на ток. 8 ядра в общ чип в общия случай си говорят едно с друго по-бързо, често има и споделена специализирана инфраструктура вътре в чипа за да си говорят помежду си и с външния свят (памет, чипсет....).

            Все пак не са малко и случаите в които в чипа има просто 2 кристала с по 4 ядра, или направо 8 кристала, но при всички положения ядра в общ чип е по-добре от ядра в отделни чипове, при едни и същи други условия.

            ПП: Ползвал го поне година.... Моя е на 4-5 вече. Galaxy Ace 2. И упорито не иска да се предаде. Най-накрая ще го сменя, тряскайки го в пода ако ме ядоса някой път.
            Последно редактирано от sparkybg; 19-08-16, 23:26.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

              Относително е, но обикновено по новия модел е по оптимизиран и по отношение на енергоемкостта също. Samsung ползват за близки модели и Qualcomm-и с 4 ядра и собствени Exynos-си с по два процесора с по 4 ядра общо 8, като най-новите и мощни модели са им такива. Като производителност са близки но аз предпочитам Exynos. За Lenovo бих търсил телефона с Qualcomm а не с MTK (подозирам че 8ядрения е Mediatek), не ги харесвам.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                Някакъв смислен отговор може да се даде само ако се посочат конкретните процесори, както и приложенията които ще се използват. Зависи каква е архитектурата, шината към паметта и т.н. Аз имам четириядрен куалком 801 който е по-бърз във всички отношения от другия ми телефон, който е с осемядрен куалком 615. Графичният му чип също е по-бърз, макар че също е по-стара генерация. На базата на моите телефони - не бих си взел отново телефон със куалком 615 процесор - освен незадоволителната производителност,също и грее доста и често се наблюдава т.нар. тротълинг. Може обаче и да е от конкретното изпънение.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                  Ето двата модела:

                  https://www.vivacom.bg/bg/residentia...vni?1471614016

                  Във Виваком няма други подобни модели.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                    Не ми излизат моделите.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                      Vibe P1 и Vibe K5 Note.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                        Труден избор... МТК-то е малко по-бърз, не знам как е с топлината и енергоспестяването. Има и повече рам и май по-добър дисплей (LTPS). Другият телефон обаче е с доста по-голяма батерия и NFC, ако тези неща са важни и няма да се ползва за 3Д игри ( при които 615 е трагедия), предполагам че става, макар че аз както казах телефон с куалком 615 не бих си купил вече. Аз в момента в този клас бих си купил телефон с куалком 650/652 процесор (примерно xiaomi redmi note 3 pro). МТК преди имаха проблеми с гпс модулите, аз затова минах на куалком. Сега не знам как са, може и вече да са го оправили. А, и още нещо - куалком имат куик чаржд технология и при наличие на съответната поддръжка и зарядно наистина зарежда доста по-бързо.

                        А, и м/у другото официалния сервиз на телефоните Леново в България е трагедия, но за сметка на това е официален сервиз и на други марки

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                          Игри - въобще не !
                          GPS-а ми е важен, а и дисплей 5.5" ми е една идея след удобното, но пък е компромис заради мултифункционалността.
                          Имам време за мислене, та ще се радвам на всякакви мнения, а и може Вивакомците да изкарат още нещо.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                            По важно според мен е производителя. Колко си е оптимизирал ОС за съответния процесор. Останалото е описано много надлежно от Спарки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за процесор на мобилен телефон.

                              За производителноста просто отваряй тубата и гледай тестовете- все някой ще ги е антутвал.
                              Голямата батерия на единия е добър +.
                              Моя китаец е с 6000 и започнах да забравям за жиците около врата.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X