Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

    Харесал съм си един смартфон, който обаче е с малко старата версия на Андроид 4.2.2. Jelly Bean.
    телефонът е излязъл на пазара началото на 2014.
    Прекалено стара ли е версията на ОС, че да го взимам ?
    Знам, че вече някой приложения искат 5.0 и нагоре, но поне в близките 1-2 години дали поне основните приложения ще вървят на 4.2.2? Ако го взема да не стане така, че до лятото освен за разговори и снимане за смартфонът за друго да не става?

  • #2
    От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

    До 4.4.2 неможе ли да го флашнеш,аз до 5 мога на ксиоми
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Re: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

      Колега, зависи точно какво разбираш под за друго. Имай в предвид, че повечето писарушки на софтуер, пишат и компилират за няколко версии на андроид. Иначе отговора е да, старичка е вече, но според мен ще върши доста работа. Ако телефона е марков може да има и ъпдейт до по нагоре. Андроид стана малко като фаерфокс, започнаха да препускат по цифрите. Девелоперите трудно насмогват.

      Коментар


      • #4
        От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

        Става въпрос за един доста неизвестен модел у нас, но имаше един период в, който доста го бяха раздухали.
        Дори официално го водят като конкурент на Iphone.
        Става въпрос за руският Yotaphone - първата му серия, която уж е "премиум" телефоните.
        Аз не бих се спрял на подобно нещо, за подарък ще е, но все пак не искам да отбивам само номер, а да знам, че този който ще го получи, ще може да го ползва нормално известно време.

        Коментар


        • #5
          Re: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

          Колега, началото на 14 та излиза 2 ра серия на нея има ъпдейт до 5.0, единицата е анонсирана 2012та и тя си е во веки веков на 4.2.

          Коментар


          • #6
            От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

            Да. Проучил съм варианта и за 2-ра серия, но ако ще давам толкова пари, то по добре да взема Айфон.
            А на този етап такава сума за телефон не съм склонен да отделя.
            Значи доколкото разбирам, най-добре е да се направя, че не съм чул, че иска Йотафон и да търся някоя друга алтернатива, от 4.4 нагоре ?

            Коментар


            • #7
              От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

              Първоначално публикуван от wsxqaz Преглед на мнение
              Да. Проучил съм варианта и за 2-ра серия, но ако ще давам толкова пари, то по добре да взема Айфон.
              А на този етап такава сума за телефон не съм склонен да отделя.
              Значи доколкото разбирам, най-добре е да се направя, че не съм чул, че иска Йотафон и да търся някоя друга алтернатива, от 4.4 нагоре ?
              Като хардуер е приличен. Има вариант за Андроид 5, това с уговорката, че ти се занимава.

              http://www.lollipopupdate.xyz/tag/yotaphone-custom-rom
              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

              Коментар


              • #8
                От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

                Дават го за 270 кинта, в крайна сметка да го взимам ли?
                По принцип няма да се ползва за игри и разни приложения. Основно за интернет, снимки и разговори.

                Коментар


                • #9
                  От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

                  За доста по-малко пари ще вземеш CUBOT X11 5.5" . 145$ е в момента.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

                    270 лв абсурд.

                    Този телефон е някакво идиотско творение.
                    Това с двата екрана е уникално изобретение. Само някой много комплексиран може да го измисли. 2 екран не го правят 2х по добър телефон.
                    На практика оказва се много скъп, харчи ток, не можеш да ползваш калъф , а без калъф не можеш и да го оставиш (освен ако не си факир и го държиш изправен.) Да не говоря че и да го държиш нормално не става.
                    Да не пиша - хвани го с ръка по дръж го пробвай го половин час и ще се убедиш.
                    Дали на Самсунг и Аппле не им е минало през ума да направят телефон с екран на гърба

                    По въпроса 4.1 не е стар, зависи какво искаш да правиш и как го ползваш. И какво искаш телефона ти да прави.
                    При мен последния е 4.4... и телефона едва работи, забива и гори батерията за ден.
                    В момента ползвам някакъв ром 4.2.... нещо си от xda, много орязан ром , няма нищо в него, само ядро. Махнали са всички гугълски програми и сървиси, страхотно работи
                    Гугул или друг , не ме следят къде съм, не гледат какво правя, какво чета, с кого говоря, не ми изкачат разни съобщения от фацебоока и други досади.
                    Google Now никак не ми липсва, Програмите си ги качвам чрез кабел, а не от play, имам си всичко необходимо- навигации, вибер (ако ми домъчнее за фацето - го отварям през браузера, маила също през него) torque, игрички някакви
                    Телефона е страхотно пъргав, а батерията с ръчкане спокойно държи по два дена. Телефона е абсолютно използваем, не ми липсва нищо.

                    Дадох си сметка какво значи да имаш контрол над телефона си. И колко много ресурс и трафик отива за синхронизаци и докладване на гоогъл.
                    Бях се засилил да го сменявам, че е бавен. Оказа се че много приложения който не ги искам работят постоянно. А най лаком е фацебоока.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

                      Първоначално публикуван от wsxqaz Преглед на мнение
                      то по добре да взема Айфон.
                      ?
                      Правилният избор.
                      Сега сериозно, ако искаш андроид, единственото адекватно е нексус. Всичко друго почва да бави и присецва след 3-4 месеца, без значение дали е за 300 или за 1500 лева. Просто допълнителните боклуци на марките скапват телефона.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

                        Благодаря за съветите.
                        Както казах, щеше да е за подарък, но изглежда този вариант ще отпадне.Сигурен съм, че подобен нестандартен телефон се желае само заради "уникалността", но какво да прави, женска му работа
                        А относно китайският вариант, който предлага колегата, гледах ги доста, имат много добри характеристики за парите си и ми харесват, но досега 2/3 от телефоните, които съм имал са посещавали гаранционен сервиз и не знам дали това не оказва влияние върху преценката ми, но не бих взел нещо което няма гаранция.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Остарял ли е вече Андроид 4.2.2

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Правилният избор.
                          Сега сериозно, ако искаш андроид, единственото адекватно е нексус. Всичко друго почва да бави и присецва след 3-4 месеца, без значение дали е за 300 или за 1500 лева. Просто допълнителните боклуци на марките скапват телефона.
                          Бави и присецва ако го накичиш с всички приложения от маркета. В момента ползвам Xiaomi Redmi Note 2, имам го от Септември, сложил съм ром 5.9.11. Нищо не цикли и не засича, спрял съм няколко вградени приложения. Струваше към 200 долара, сега е около 150. Има хубав процесор и 2 рам. Цената му е като на някой изтръпнал Самсунг от Вивацом, но е в пъти по-приятен и бърз. Имал съм Нексус, имам и iPad на детето, не разбирам защо да дам х3 пари за нещо, което след година или малко повече ще иде в продавалника.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X