Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пукнат дисплей, търся майстор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пукнат дисплей, търся майстор.

    Здравейте, търся майстор за ремонт на алкател айдъл 3 5,5 днес го изтървах и е пукнато стъклото и около спуканата област не работи тъча. Самия дисплей няма нарушения в картината и цветовете. Някой може ли да го отремонтира и на каква цена долу-горе, защото разни русенски майстори ми обявиха 300 лева и аз само казах довиждане... А телефончето е на няма и два месеца. Благодаря предварително.

  • #2
    Re: Пукнат дисплей, търся майстор.

    Дисплей и дигитайзер /тъча/ обикновенно минават 50% от цената на девайса. Обикновено ремонта е с китайски заместители и излиза по евтино да си купуш ново устройство. 300 лв е нормална цена за оригинални резервни части

    Коментар


    • #3
      От: Пукнат дисплей, търся майстор.

      Моя майстор каза 260 струва твоя проблем ...
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        Re: Пукнат дисплей, търся майстор.

        А само тъча не се ли сменя или вървят комплект, защото, ако наистина е такава цената, то по-добре с триста лева да мина през някоя заложна къща...

        Коментар


        • #5
          От: Re: Пукнат дисплей, търся майстор.

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Дисплей и дигитайзер /тъча/ обикновенно минават 50% от цената на девайса. Обикновено ремонта е с китайски заместители и излиза по евтино да си купуш ново устройство. 300 лв е нормална цена за оригинални резервни части

          Да, както е и в този случай.
          Освен това, при подмяна с "неоригинален" или продаден за оригинален, но евтин дисплей и тъч се появяват хиляди други проблеми.

          @Никола - не се занимавай, прежали парите и телефона, защото нервите са повече.
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #6
            От: Пукнат дисплей, търся майстор.

            Сменял съм си сам два пъти на различни телефони дисплеите . И двата работят без никакви проблеми . Не мисля че е философия да си го смениш сам . Трябват ти малка отвертка , поялник и пистолет за горещ въздух или сешоар . Цената на дисплей в е бей е много по ниска ( 23 евро ) , от това което са ти казали . Би могъл да опиташ да го смениш .

            https://www.youtube.com/watch?v=YWmuVFr8iGI
            Последно редактирано от Пламен Атанасов; 26-12-15, 20:21.

            Коментар


            • #7
              От: Пукнат дисплей, търся майстор.

              Имаш 3 възможности:
              - да направиш рекламация (ако е в САЩ, вероятно ще я признаят);
              - да го ремонтираш ( за около 300 кинта, без гаранция);
              - да си купиш нов, сега е 495 лв.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Пукнат дисплей, търся майстор.

                Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                Здравейте, търся майстор за ремонт на алкател айдъл 3 5,5 днес го изтървах и е пукнато стъклото и около спуканата област не работи тъча. Самия дисплей няма нарушения в картината и цветовете. Някой може ли да го отремонтира и на каква цена долу-горе, защото разни русенски майстори ми обявиха 300 лева и аз само казах довиждане... А телефончето е на няма и два месеца. Благодаря предварително.
                Сменял съм на мои телефони стъклота и то само от ибей и няма проблеми,ето и едно такова http://www.ebay.com/itm/for-Alcatel-...oAAOSwys5WT9RC

                Майсторите няма да ти сложат нещо по различно.

                Коментар


                • #9
                  От: Пукнат дисплей, търся майстор.

                  Или карай със счупен, или го изхвърли. Тия телефони веднъж разлепиш ли ги и край, вечно изкачат някакви дреболии, да не говорим ако сложиш менте части.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Пукнат дисплей, търся майстор.

                    Нали не вярвате, че за 23 евра е оригинален дигитайзвра? Както и да е. Дори и да го смениш няма да е същия телефон. Тук вече е до модел. Обикновенно дигитайзера е залепен за дисплея и гаранционно се подменят комплект. Да може да се разлепи /не на всички телефони/. Но обикновенно започват други проблеми в следствие интервенцията. Колкото е по супер дупер телефона, толкова са по големи проблемите. Дигитайзера за 23 евро не си мислете че е с драгон тайл или горила глас.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пукнат дисплей, търся майстор.

                      Да и сигурно някой може да гарантира , че ще ти сложи по различен дисплей. На 2 телефона съм сменял , и както казах работят без проблеми .Това с панели от е бей за под 10 евро . Никаква философия не е . Нагрява се леко дисплея с пистолета за горещ въздух , и се отлепя . При положение че е повреден , и не му се плащат 300 лв. за ремонт може да опита . Макар че и да ги плати тези пари , най-вероятно няма да получи нищо по различно .

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Пукнат дисплей, търся майстор.

                        Да в официалния сервиз на марката. Иначе е напълно възможно да получи същото все пак ако му се занимава нека да пробва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пукнат дисплей, търся майстор.

                          Никола, комплект стъклото и екрана ти в алито е 50 евра. Смяната е елементарна, когато е комплект. Повечето комплекти ти идват с инструментите за подмяна... Има и само стъкла(дигитайзери) за по 10-15 евра, но не си заслужава според мен, защото при евентуален фал, ще останеш без телефон до като дойде комплекта, ако нямаш естествено някакъв заместител. По-добре комплекта. Стотина лева за такъв ремонт е поносимо според мен.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Пукнат дисплей, търся майстор.

                            След търсене сред познати е поръчан някакъв за около 120лв. Ще го дам на един приятел който има повече опит да го смени. При резултат ще пиша каква съм я свършил...
                            А според си заслужава до към двеста да дам за ремонт при положение, че телефона е около седемстотин...
                            Иначе откъм бързина и удобство съм доволен от алкатела, сравнявайки го със S2 плюс и S3 на самсунг които съм имал, но цената при тях беше доста по-солена, а пък и те мрът...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пукнат дисплей, търся майстор.

                              Е има за 100-120 кинта за СГС3 Вече 3 съм сменил на тройки. Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X