Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми графичен таблет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми графичен таблет

    Става дума за нещо такова. Ще се ползува предимно за рисуване. Тези устройства са ми пълна мъгла, а писмото за Дядо Коледа е категорично. Ще се ползува от потребител 9-ти клас, изучаващ "компютърна графика" или нещо такова.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Препоръчайте ми графичен таблет

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Става дума за нещо такова. Ще се ползува предимно за рисуване. Тези устройства са ми пълна мъгла, а писмото за Дядо Коледа е категорично. Ще се ползува от потребител 9-ти клас, изучаващ "компютърна графика" или нещо такова.

    какъв е бюджета?
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми графичен таблет

      200 лв. За особено аргументирани причини и/или съпътстващ софтуер, може да стане 300 лв. По- нагоре вече започвам да се пържа на бавен огън. Зер, Дядо Коледа е един, а децата- много.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми графичен таблет

        За 9-ти клас - WACOM One S - 70-80лв.
        За 200лв може да избираш Wacom Intuos за снимки, комикси, арт... Аз бих започнал с най-елементарното. С екстри не се учи.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми графичен таблет

          Фокс, предполага се въпросното нещо да върши работа и след две- три години, а щерката учи точно това. Като гледах учебната програма, чака я 3D-анимация, Приложен дизайн и незнамсиквооще (дано ги цитирам правилно предметите). Предпочитам да метна сега повечко пари, но догодина да не го мисля пак. Възпитателният фактор, за който намекваш, също е сериозно съображение... "ти се научи да караш ръчка, пък после ще мислим за автоматик"- както подходих към колата на жената. 70-80 кинта звучи страшно убедително, ще помисля. Благодаря!
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми графичен таблет

            Нивата на натиск и резолюцията са същите, така че за другите плащаш само за глезотиите.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми графичен таблет

              Тропчо, изчакай до понеделник преди да поръчваш каквото и да е, ако до понеделник привечер българско време не съм реагирал ме почеши на лично.

              Иначе съм коментирал в другите теми - за тия джаджи марката си остава Wacom, а при тях разделението при "глупавите" таблети, и всички останали екстри бидейки еднакви, е в две посоки:

              - Размер: Малка, средна, голяма. Това се определя от навици и нужди.

              - Серия: Там имената се менят за объркване на врага, но в общи линии се свежда до две серии: "аматьорска" и "про". Едно време аматьорската беше Bamboo, а профито беше Intuos. Сега обърквацията е пълна понеже Бамбу-то стана Интуос, а Интуос-а стана Intuos Pro.

              Голямата разлика не е вече толкова в таблетите - разделителна способност и нива на натиск са сравними, колкото в самите писалки. Там е заровено кучето, и то много вони.

              "Аматьорските" таблети идват с един вид писалка. И точка. Писалката е с формата на обикновена писалка (тънка). Може да има или да няма допълнителни копчалъци (според зависи). Продава се цяла като резервна част, тук в Щатите е около 45$.

              "Про" идват със сменяеми писалки за различни приложения и вкусове. Писалките са по-тежки, по-добре балансирани, в долната част се разширяват и като цяло са по-ергономични. Всичките им (или почти) части са сменяеми и се продават. Цяла писалка отделна е към 80$ (стандартната). Таблета идва с един вид писалка (стандартната), и после можеш да си купуваш допълнителни.

              И едните и другите писалки имат консуматив който е връхчето/писеца. С времето загубва заоблеността си. И за едните и за другите се продават (отделно че нов таблет идва с резервни връхчета). По принцип трябва бая да "изпишеш" за да го изядеш, при мен в службата дизайнери работещи по 8 часа на ден го изяждата за 6 месеца - година, или повече.

              Другите неща които се износват при постоянна експлоатация са копчета (падат), гумения шлаух около писалката (на профито е по-мек, по удобен, но се цепи с времето).

              Излишно е да споменавам че едните писалки не работят на другите таблети Профи писалка си иска профи таблет.

              При мен имам дизайнери които по никакъв начин не могат да работят с аматьорските писалки. Болят ги пръстите. Други пък нямат грам проблем. Трети си цъкат с мишката и не щат да чуят за писалка.

              В общи линии схемата е че с каквото подхраниш потребителя - на това ще свикне, и после няма измъкване. Ако щерка ти ще рисува на пълен работен ден - по някое време ще опре до профи таблет. Ако не - аматьорския си е шестица.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми графичен таблет

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                ...
                Ъм, Гоблине - 9 клас...
                Освен това кочпетата по писалката и таблета + софтуера са точно глезотиите, които ти помагат, ама в случая за какво ще помагат - за рисуване, за редкатиране, за...
                Последно редактирано от silverfox; 04-12-15, 21:20.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми графичен таблет

                  Хвърляте ме в дълбоки води, но явно няма как иначе, затова обяснявам.
                  Дъщерята си пада по рисуването открайвреме. С Математиката се справя добре, както и с езиците. За мой ужас, Физиката, Биологията и Химията са и отврат. Бях решил да пребоядисвам "детската" и преди две години ѝ казах да си рисува по стената (винаги ми е било мечта) и сега не ми дава сърце да замажа това, което е направила. Трябваше да кандидатства след 7-ми клас и си избра единствено тази паралелка. Всякакви убеждения; че трябва да посочи и други гимназии, с други "специалности"; че това е само един клас от 25 деца за целия град; че ако не ѝ стигне бал, да се класира става лошо; че вече няма да ѝ давам, да стреля с пушката... просто ги отвя и каза ТОВА ИСКАМ. Колко бързо ще се развива не знам. Докъде ще стигне не знам. Склонен съм да подкрепя ентусиазма ѝ с нещо хубаво, но и аргументите на Фокса не са за пренебрегване. Няма как да започнеш на Cloos и да се научиш да заваряваш. Разгледах сайта на WACOM и, естествено, съм още по- объркан, а копчетата и писците, за които ми говори Гоблина... ужас!
                  Явно, ще трябва четене!
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми графичен таблет

                    Тя може да е супер талант, но още не го е докарала да започне висше даже. Тя сама ще се насочи накъде да поеме явно, а ако и вземеш нещо специализирано, само ще е опит да и дадеш насока. Вземай нещо хубаво, евтино и универсално. Аз си държа на тезата, че това е най-добро за 9 клас... повтарям - 9 клас. Тук няма навици, няма и нужди. Просто да свикне да го ползва и да и поддържа страстта да се развива. Даже е далеко от това да се ориентира накъде да поеме.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми графичен таблет

                      Аз, доколкото разбрах ревюто на Гоблина, виждам светлинката в това, да взема подложка, която да е съвместима с различни видове писалки, а писалките да ги сменяме според нуждите. Има ли такъв вариант или пак нещо недоразбрах?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми графичен таблет

                        Правилно си разбрал, но щом професионланата серия вече не е Intuos, а Intuos Pro, то отиваш на над 400лв и като смениш и 1-2 писалки...
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми графичен таблет

                          Нещата отиват към Intuos Pen & Touch Art. Четенето започна да ме обърква и ако не получа сериозни аргументи "против", ще се мятам на това. Благодаря на всички, взели отношение по темата.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми графичен таблет

                            Днес, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, май се пада вчера, си получих подаръка от Goblin. Благодаря ти, човеко! Дори не ти знам името, но това е само доказателство, че форумът работи.
                            Само да поясня за хората, които възнамеряват да получават подаръци от страни извън ЕС. Поинтерсувайте се колко кинта е транспорта на стоката и колко са останалите "митнически сборове" за нея.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми графичен таблет

                              Такааааа, кучката сдъфка писалката. На някой намира ли му се излишна? Таблетът е Intuos Pen&Touch Art. С риск да наруша форумните правила, ще дам този линк:
                              https://eu-store.wacom.com/Catalog/A...Intuos-Pen-S02
                              Принципно, пущината струва към 50 кинта, ама Nicht auf Lager.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X