Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намокрих Покета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Намокрих Покета

    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
    Благодаря на колегата "velex". Ти имаш ли нещо общо с тази фирма или изнамери адресите някъде?
    Не бързай да се радваш - Стемо в случая мисля, че не могат да ти помогнат за ТОЗИ МОДЕЛ покет - виж ако беше НР или Fujitsu-Siemens е друга работа

    П.П. Напълно подкрепям мнението, че устройството НЕ БИВА да се слага в чаша с вода или спирт - някой колега е обяснил по-горе защо - батерии на дънната платка, lcd екрани и т.н.
    Както също е споменато по-горе, според мене е най-добре възможно най-бързо да се разглоби колкото може и да се остави да изсъхне, след което най-добре да се занесе на специалист (за по-сигурно) той да го разглоби напълно и да го подсуши хубаво и да го почисти съответно - разбира се не е гаранция, че после ще тръгне, но от това нищо не може да се загуби, а само да се спечели
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #17
      До: Намокрих Покета

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Тези устройства се изграждат върху многослойни платки, т.е. много тънички платки, запепени една върху друга и с изведени контактни площадки от двете страни. При такова накисване в чаша, водата неминуемо ще проникне между слоевете и джаджата я пиши бегала-окончателно и БЕЗВЪЗВРАТНО.
      Хм... Ако при една многослойна платка има шансове да влезе вода между слоевете то тя е за боклука...

      Многослойната платка не е нещо което се лепи с лепило "Кале" а се изработва по много по сложен начин. Вода най много може да проникне в преходните отвори (които на многослойните платки имайки предвид технологията за изработка са защитени и да не говорим, че най често са с диаметър 0.1мм- 0.2мм), но както е влязла там така и излиза.
      ПО голям проблем е задържането на вода под BGA корпусите. Водата с която обикновенно се намокря едно електронно изделие не е дистилирана, тоест има разни примеси. Истинските проблеми на електронното изделие започват когато се включи. Примесите в водата и напрежението което има по платката създават условия за електролиза на много места... И тогава вече платката я пиши за боклука...

      При намокряне препоръчвам следното:

      1. Вади се батерията на електронното устройство (и/или ако е захранено от някъде другаде се исключва ).
      2. Почистването на платката става с четка и ацетон (да се внимава разлага някой пластмаси) или с почистващи препарати като тези:
      http://www.electrolube.com/docs/bclean.html
      Аз ползвам FLU400DB за почистване на флюсове след запояване.
      3. Исушава се добре. За предпочитане е да се ползва духалка с топъл въздух. Около 60 - 70 градуса.
      4. Сглобяване.
      Обикновенно този метод дава около 70% успеваемост.

      Коментар


      • #18
        До: Намокрих Покета

        Около 1 час след като намокрих телефона го разглобих напълно, имам предвид че махнах панелите, и го суших със сушоар, в момента е напълно сух, но от него няма ни звук ни картина. Веднъж го включих в зарядното и лампичката за зареждане светна, но след 2 секунди изгасна. Мисля, че проблема не е нещо малко, а нещо май тотално се е скапал. Все още се опитвам в нета да открия сервиз в София, но не откривам. Пак ви моля ако имате някой сервиз в предвид да давате координати.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #19
          До: Намокрих Покета

          Искам само да уточня че снимката по горе с телефона в чашата е на жена ми .
          Телефона бе изтърван в кофа с вода , и след престоя си в чашата, около ( 24 часа) ,
          беше обработен в сервиз и продължи да си работи норамално още дълго време .!

          Повечето проблеми идват не защото апарата е потопен във вода а защото е оставен да изсъхне сам или е престоял така намокрен ползвайки го. Проблема идва от бързото окисляване на медните вериги ( пътечки) .
          Затова е по добре да не се оставя такъв апарат на произвола , а възможно най бързо
          да се занесе на сервиз , за да се обработи апарата с препарати и да се спре окисляването.

          Поздрави.
          Чао.
          flash-gsm team

          Коментар


          • #20
            До: Намокрих Покета

            Колега, миналата година имах подобен проблем с XDA IIs удавих го на миналогодишното състезание в Албена и то не в сладка вода ами в морето. Проблема се реши с мигновено премахване на батерията и след това като се прибрах при по приемливи условия го разглобих и го подсуших добре после го почистих с един препарат на Вюрт за почистване на електронни компоненти. След това го оставих отворен за да изсъхне добре. Когато изсъхна го включих към зарядното и ефекта беше като при теб само премигване на лампичката която показва че се зарежда. Последва хард ресет (преинсталация на софтуера) и след това всичко си дойде на мястото телефона си тръгна и си работеше докато не го продадох. Ако не знаеш как се прави хард ресет на твоя телефон питай ще го издиря и ще ти пиша. Не давам гаранция че ще се получи при теб но при мен стана

            Коментар


            • #21
              До: Намокрих Покета

              Опитах с хард ресет, но не става нищо така на "сляпо", правил съм го и друг път, но при включен телефон така няма как да стане. Ще потърся някакъв препарат за почистване на платки и ще опитам.
              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

              Коментар


              • #22
                До: Намокрих Покета

                Единствения ти шанс е да отидеш на сервиз !

                Ти прекалено дълго си чакал .. и сега тепърва смяташ сам да отстраниш проблема ...
                Нямаш си на представа на каква грозна картинка можеш да попаднеш вътре .


                По добре е да го отворят компетентни хора , които знаят какво трябва да се направи.


                Това е моето скромно мнение ,нямам намерение да се натрапвам.
                Поздрави на всички.
                flash-gsm team

                Коментар


                • #23
                  До: Намокрих Покета

                  Не мислех да пиша, но като гледам, че е минало доста време, а не си разрешил проблема, предлагам - ако искаш, прати го при нас.Доста далечко сме ти, но за куриерски пратки е без значение.Нищо не обещавам, но колегите от сервиза ни са се справяли с доста подобни проблеми.Координатите ми ги има в "представяне".

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X