Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде са клетките на операторите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде са клетките на операторите?

    Често разпускаме на една къща в китно балканско селце.
    Виваком построиха клетка на 500 метра от нас и имат прекрасно покритие и приличен интернет, но от 2 години сме на Мтел, който имат 2Г и то не във всички стай, та ми стана интересно има ли карта на клетките на операторите?
    Намерих в интернет няколко сайта които предлагат да ми намерят къде е клетката (по NMC, NCC, LAC i Cell ID) обаче повечето или не работят или не намират клетката, само един ми показа местоположението и но ми изглежда Грешно, защото я показва на 12-15 км. от нас зад няколко баира което ми се струва невъзможно....
    П.С.
    Преди да подпиша с Мтел новият си договор им се обадих и ги питах за плановете им за "наше село" и получих отговор, че до края на годината ще имат 3Г - "Никой не може да направи това което мога да ти обещая"

  • #2
    От: Къде са клетките на операторите?

    Малко в страни от темата, но вива имат по изгодни условия за нет. Наи малкото, че като ти свържат минуъите те огричават на 128kb, а другитe на 64кб.
    Иначе една карта с мобишен нет на виваком за 10-15 лв на месец ще ви свърши работа. Ако имате повече устройства, един 3g модем ще ви свърши работа, ще язема сигнала от 3g и ще ви го праща по wifi.

    Иначе след като обхвата е слаб не виждаю с какво ще ти помогне ако разбереш къде е клетката. Варианта да услиш сигната е да качваш на пър 3g модем....

    Коментар


    • #3
      От: Къде са клетките на операторите?

      Има добре работещи, платени, приложения за Андроид.
      За съжаление, в момента, не мога да ти препоръчам нещо пробвано от мен.

      P.S. Виваком имат добри планове с много интернет.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Къде са клетките на операторите?

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        ...
        Иначе една карта с мобишен нет на виваком за 10-15 лв на месец ще ви свърши работа. Ако имате повече устройства, един 3g модем ще ви свърши работа, ще язема сигнала от 3g и ще ви го праща по wifi. ....
        До края на този месец имат прИмоция мобилен Интернет на половин цена (8, 14 или 19 лв/месец) за целия срок на договора (24 месеца) със, съответно, 3000, 6000 или 12000 МВ на макс. скорост. Като си вземе човек една "бисквитка" с WiFi става идеално за повече от 1 потребител.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Къде са клетките на операторите?

          Благодаря за съветите имам WiFi модемче на Виваком и го ползвам там (вярно сега си прекратих договора и чак догодина пак бих си взел услуга от тях, НО въпроса е да не взимам въобще от тях а да си ползвам Мтелският
          А въпроса за клетките е Чисто Любопитство, нищо повече. Аз ползвам на Андройд network sigal info която ми показва коя е клетката - би трябвало да ми показва и къде е но не се справя особено добре (често просто крашва ), а на ПЦ-то намерих следният сайт http://cellidfinder.com/cells/findcell който ги показва на картата, но пак казвам клетката която ми локализира ми се струва малко вероятно да е там наистина, ама знае ли човек

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X