Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с гугъл акаунт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с гугъл акаунт

    Привет!

    Нямам идея защо, но за да инсталирам мобилни приложения, ми иска акаунт в гугъл.
    Има ли начин да се избегне?
    Не че не мога да си направя, но срещам трудности.
    Създавам акаунт, попълвам всички полета и накрая бутонът "напред" не работи.
    Греда, един вид.
    Много мразя да създавам акаунти за какво ли не, а още повече, като се запецне така.
    То не стига мъката с писането от телефона...

    ПП: За Андроид става въпрос.
    Последно редактирано от TigerHunter; 02-05-15, 16:28.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Проблем с гугъл акаунт

    Дали си се съгласил с условията (например долу да има чекбокс, че си съгласен с Terms and conditions)?
    Навярно просто нещо не е попълнено както трябва...
    Съвета ми е да си направиш гугъл акаунт. Андроида е тясно свързан с гугъл акаунта, като можеш да си архивираш доста неща.
    Като освен това ти помни ако си купувал или инсталирал даден продукт от Google Play (там, където те праща Андроида да си смъкваш мобилните приложения). И при смяна на устройството с друго андроидско, автоматично имаш достъп до тези продукти без да има нужда да плащаш отново...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с гугъл акаунт

      Всичко е попълнено надлежно и чек бокса е маркиран и кода, че не съм Бот съм въвел.
      Ще пробвам пак по-късно, но...
      Благодаря ти!
      Яд ме хвана, защото попълвах всичко отново и отново четири пъти.
      Оставях да изчака, ако има нужда.
      Нищо...
      Вързан съм към домашния уай фай, та връзка има.
      Просто последния бутон не действа
      Няма червени полета за непопълнено нещо...
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с гугъл акаунт

        Е направи си акаунт през компира
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с гугъл акаунт

          Всъщност Андроид може да се използва и без акаунт, ама е умишлено направено сложно и гадно.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с гугъл акаунт

            Да.
            Ще пробвам и през компютъра да си направя акаунт.
            Ясене, не знам за теб, но на мен ми е писнало от акаунти, дето искат едва ли не и ЕГН, адрес и номер на банкова сметка...
            Мислех си че само фейса е база данни.
            Явно има много.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с гугъл акаунт

              Може.
              Почти всички интересни програми се намират и без маркет-а ( торенти, 4пда и т.н. ). Само трябва да си разрешиш от настройките инсталирането на свалени апликации.
              Друг въпрос е, че много от тези програми няма да искат да работят без гугъл акаунт...


              едит: най-голямата база данни е именно гугъл... на неговия фон ФБ е като пеленаче.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с гугъл акаунт

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Да.
                Ще пробвам и през компютъра да си направя акаунт.
                Ясене, не знам за теб, но на мен ми е писнало от акаунти, дето искат едва ли не и ЕГН, адрес и номер на банкова сметка...
                Мислех си че само фейса е база данни.
                Явно има много.
                Аз лично си правя всичкия труд да ползвам телефон без гугъл услугите. Затова ти казах че е гадно и сложно.
                Можеш да почнеш от f-droid.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с гугъл акаунт

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  Може.
                  Почти всички интересни програми се намират и без маркет-а ( торенти, 4пда и т.н. ). Само трябва да си разрешиш от настройките инсталирането на свалени апликации.
                  Друг въпрос е, че много от тези програми няма да искат да работят без гугъл акаунт...


                  едит: най-голямата база данни е именно гугъл... на неговия фон ФБ е като пеленаче.

                  Именно.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз лично си правя всичкия труд да ползвам телефон без гугъл услугите. Затова ти казах че е гадно и сложно.
                  Можеш да почнеш от f-droid.
                  Ма, както изглежда, няма да почвам с нищо.
                  Прав си.


                  Благодаря и на двама ви!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с гугъл акаунт

                    Въпрос на лично решение е докъде си заслужава да споделяш лична информация и къде искаш да спреш...
                    В някои случаи споделянето на личната информация (както с гугъл) носи финансови ползи за системата, но и улеснява 'безплатно' живота на други хора... Например бързата локализация (със слушането на Wi-Fi и връщането на координатите му към гугъл) или пък споделяне на информация за скоростта ти, откъдето могат да се правят схеми с трафика в градовете...
                    Поне за мен това е улеснение. А като искам да съм анонимен - винаги има възможности и варианти...
                    Пък и тези системи не винаги са достатъчно коректни при обработката на информация... Преди време си гледах историята на местоположенията (умишлено я бях включил)... И се смях доста - разказваше ми, че на няколко пъти съм ходил в чужбина на около 2х.км., и то защото си бях изключил GPS, а дадената мрежа за последно е локализирана с GPS на друго местоположение .. И съответно гугъл се лъже, че аз съм отишъл при Wi-Fi точката, а не че тя е дошла при мен
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X