Обява

Свий
Няма добавени обяви.

счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

    Вчера нашия бебчо събори телефона на леля си, и стъклото стана на сол,Samsung I8200 Galaxy S3 гледам в нета едни цени от 34 лв. до 200 и кусур, за тъч скриин, чудя се дали трябва да се смени всичко? И не е ли по добре да се купи нов ако ремонта минава 100лв. Новият може да се вземе и на изплащане. става въпрос за Варна-идеи?

    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

    Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
    Вчера нашия бебчо събори телефона на леля си, и стъклото стана на сол,Samsung I8200 Galaxy S3 гледам в нета едни цени от 34 лв. до 200 и кусур, за тъч скриин, чудя се дали трябва да се смени всичко? И не е ли по добре да се купи нов ако ремонта минава 100лв. Новият може да се вземе и на изплащане. става въпрос за Варна-идеи?
    Ако е счупено само стъклото е около 30-40 лв., но ако е счупен и дисплея вече е около 200 лв. Това от личен опит - на жената два пъти съм сменявал стъкло и един път дисплей!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

      Наскоро колегата така изгоря... Счупено стъклото. Дисплея работи ...
      НО.....
      Официалният сервиз на Самсунг сменя само дисплей комплект.. По памет искаха около 270лв. Опитите за намиране на решение с други сервизи показа, че смяната на дисплея е тази (поне към него момент - преди около 2-3 месеца), с леки вариации около цената (5-10лв)...
      Да, казаха, че някои сервизи са се хващали да отлепят стъклото от дисплея (и навярно сензорния слой), и успявали да побългарят самсунга...
      Колегата реши, че не иска да разчита на 'нерегламентиран и несигурен ремонт' и си взе за почти същата цена S3 mini...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        Re: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

        Дигитайзера - тъча е в стъклото, цената на оригинално, ще е около 300 лв. Съответно ако се смени с неоригинално много ме съмнява да е горила глас и дигитайзера да работи по същия начин. Демек, ако се смени с неоригинално е възможно да има проблеми с тъча. Малкия счупи едно таблетче без да иска и се отказах да сменям стъклото за сега. За оригиналното ми искаха 300 лева, а таблета поне е старичък модел и той струва горе долу толкова.

        Коментар


        • #5
          От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

          Даниеле, във фирмите се кълняха, че се отлепял дигитайзера от стъклото и се лепял на новото стъкло...
          Точно защото и мен ме съмнява дигитайзера да работи ОК, затова и препоръчах на колегата смяна...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

            Отлепя се и се слага друго стъкло - китайско. То обаче се драска и чупи по-лесно. В продавалника има обяви за тази услуга. Аз моята С3-ка я продадох със спукан екран за немалко пари. Човека си я взе и каза, че ще си смени стъклото.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

              Както написах, два пъти съм сменявал само стъклото - работеше си телефона без проблем.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                Телефона си работи перфектно, когато е в действие не се вижда че е счупен, вижда се когато е с тъмен екран.
                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                Коментар


                • #9
                  От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                  Ако работи дигитайзера не го пипай винаги има риск при отлепване да се пвреди и дисплея а и резервните тъчове са ментета.
                  Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                  Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                    След тази операция за 30-40лв. има шанс да се отлепи и става все едно не сте си залепили скрийн протектора добре.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    08седем9010З60
                    MAKE RALLY NOT WAR
                    Confidence in Motion

                    Коментар


                    • #11
                      От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                      Ако стъклото, макар и с много пукнатини, си стои и телефонът работи - може и така да си стои - грозно , ама работи, иначе се сменя , даже на айфон, само джама имам предвид , без тъча.
                      ПП. На айфоня смяната е 10 лв. труд плюс 20-60 лв. според модела преди 6. За самсуняка не би трябвало да е нагоре.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Ако стъклото, макар и с много пукнатини, си стои и телефонът работи - може и така да си стои - грозно , ама работи, иначе се сменя , даже на айфон, само джама имам предвид , без тъча.
                        ПП. На айфоня смяната е 10 лв. труд плюс 20-60 лв. според модела преди 6. За самсуняка не би трябвало да е нагоре.
                        Както писах преди няколко страници не е нагоре, сменявани са два пъти стъкло и един път дисплей и си работи чудесно!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Както писах преди няколко страници не е нагоре, сменявани са два пъти стъкло и един път дисплей и си работи чудесно!
                          Тъй де, нали и аз това. Ама то все пак си е до мерак.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: счупено стъкло на Samsung Galaxy S3

                            Дърпам старата тема, с малко информация от първа ръка...
                            Просто защото ми бе останало малко свободно време и реших да ремонтирам телефона на колегата...
                            Стъклото бе много натрошено (докато го отлепях, на места се влачеше като крем - смес от много ситен стъклен прах и лепило....
                            Точно поради големите поражения по стъклото (да, и липсата на достатъчно опит също си е казала думата - за първи път сменям стъкло) се скъсаха двата сензорни бутона долу с подсветката (представляват станиоли, залепени на стъклото)... Това е може би най-тънкия момент при демонтаж - ако успееш да отлепиш целия стъклен панел, само го открехваш малко, и имаш достъп до бутоните, които трябва да ги отлепиш от стъклото и да останат към корпуса на телефона. При мен обаче поради многото парчета на стъклото, се вадеше стъкълце по стъкълце... Та затова при интервенцията се скъса лентовия кабел...
                            Стъклото струваше ~ 6.60 паунда с доставката (дойде за 2-3 дни)... В комплекта имаше и разни китайски инструментчета, най-удобните от които бяха перце за китара и няколко пластмасови 'щанги'... Отвертките не ставаха за нищо (едната превъртя на второто винтче)
                            Бутоните бяха по-скъпи ~ 8.40 паунда с доставката (и дойдоха по-бавно ).
                            Свалянето на стария джам става с нагряване (при мен със сушоар) - лепилото се размеква... За съжаление както споделих, стъклото при мен бе много натрошено, и съвсем не се вадеше както на видеоклипчетата - стъргах парче по парче.... Но захапеш ли го веднъж - се сваля относително лесно... Поизстине ли, нагряваш пак, защото става тегаво отлепянето...
                            Следва почистване на дисплея до блясък и без прашинки.. Стъклото идва с предпазни найлони. И с двойно залепяща лента...
                            Добре е да уточните какъв тип е лентата. Гледал съм клипчета, където стъклото го лепят с течно лепило, което се капва на дисплея и се разнася като гел при притискане на стъклото (с нагряване).
                            При мен направих грешка. Двойно залепящото тиксо (с формата на цялото стъкло, с щамповани отвори за слушалка, камера и т.н.) го залепих, без да отлепя от фолиото частта върху дисплея. Мислих, че като се нагрее ще се поразлее и ще стане прозрачно. Обаче стана като недобре залепен протектор
                            Последва ново сваляне на стъклото (като има опит е лесно, дори новите бутони не ги скъсах )... Премахнах тиксото от зоната на стъклото, през която се вижда екрана. Остана тънка зона тиксо по периферията на стъклото. И повечко тиксо - в зоната на бутоните и слушалката. Да, последва отново миене на дисплея и стъклото от остатъците на тиксото (тежка операция, особено като пазиш тиксото и бутоните, така, че не грешете като мен)
                            Бутоните ги смених по лесния начин - тъй-като няма как да се прекара лентовия кабел без да се сваля дисплея (а там риска за чупене е голям), се разглобява телефона откъм батерията. Сваля се главната платка (всичко е на куплунзи, като се внимава с камерата - тя остава на платката). И с дрелка се пробива в зоната на бутоните (има клипчета - някои дупчат с поялник)... Съжалявам, че не направих снимки, ама бях доста 'в екшъна'... Навярно би било интересно да се види как се дупчи с голяма китайска дрелка (цялата в строителни отпадъци) дребно телефонче Така се прави достатъчен отвор, през който да мине куплунга с чипа (конструкторите са взели идиотско решение - бутоните представляват куплунг->дебеличък чип->тънък и по-дълъг лентов кабел->големи станиолчета със светодиоди на тях в другия край (самите бутони)...
                            Станиолчетата се лепят (самите те са самозалепващи) на стъклото в съответните зони)...
                            Та общо взето ремонта се оказа учудващо евтин (дори имайки предвид скъсаните от мен бутони)...
                            И не толкова сложен за изпълнение дори с подръчни средства...
                            Но се иска достатъчно търпение - пипкава работа си е


                            П.С. Добре е да нямате домашни любимци около себе си докато работите - свалях и трети път стъклото, защото се оказа, че под стъклото се е промъкнал котешки косъм и ме дразнеше
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X