Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

    Имам въпросния таблет от около 6 месеца, до скоро - без забележки. От около една седмица насам обаче, започна да ми върти номера - батерията пада изключително бързо. Какво разбирам под изключително бързо - ами да речем в рамките на 10-12 часа, и то от 100% заредена. Оставям го вечерта зареден, и на сутринта - дръжки

    До днес, си мислех, че проблема е в самата батерия. Но вчера го сложих да се зарежда (изключен), след поредната неприятна изненада, и му дръпнах щепсела на около (на око) 50 % заредена батерия. Днес го включих - 53% Демек, аз както ги чета нещата - проблема явно не е в батерията...

    Поразцъках лог-а на изтощаване на батерията - 50% от консумацията в последните няколко дни се пада на преинсталираното приложение на NY Times. Странното е, че въпросното приложение не ми е правило въртели преди.

    Както и да е - въпреки страшните предупредителни съобщения - изключих въпросното приложение. Сега пак го зареждам, и да видим какъв ще е резултата.

    Междувременно - някакви други предположения, откъде може да идва проблема ?

    П.С. Ако има някакво значение - таблета е версия 2014 Edition, наскоро се ъпдейтна до Андроид 4.4.2
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    Re: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

    И спотед мен е от приложение, в маркета има много програмки за следене на консумацията, гледаш кое е и го спираш, можеш да пробваш да му зачистш датата и кеша.

    Коментар


    • #3
      От: Re: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      И спотед мен е от приложение, в маркета има много програмки за следене на консумацията, гледаш кое е и го спираш, можеш да пробваш да му зачистш датата и кеша.
      Ако може пак - ама този път като за бавноразвиващи се Прави 1, Прави 2....
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        Re: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

        Отиваш все едно ще го деинсталираш и даваш на приложението клиър дата и клиър кеш. После си го пусни и виж дали пак ще яде батерията.

        Коментар


        • #5
          От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

          Гъзоръкото приложение си е гъзоръко. И пак ще ти изпие батерията. Или го обновяваш (ако авторът изрично е посочил че е оправил това) или го триеш.

          Коментар


          • #6
            От: Re: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Отиваш все едно ще го деинсталираш и даваш на приложението клиър дата и клиър кеш. После си го пусни и виж дали пак ще яде батерията.
            При TouchWiz-а деинсталирането е по-лесно. От списъка с приложенията започваш да го влачиш нагоре и там показва различни зони - uninstall, app info и т.н. Може и да не стигне до екрана, за който говориш, освен ако изрично не го "завлачи" до App info.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

              Отново се извинявам, но последните 3 поста ми звучат като инструкция за изстрелване на балистична ракета. Сигурен съм, че са много информативни, но честно казано аз нищо не вдянах

              Знам че ставам нахален, ама може ли нещо като за леймъри - иди там, и цъкни еди-кое-си, ако не ти се получи - иди на друго място и цъкни нещо-си-друго. Свали си там-това-въпросното, и следвай следните прости стъпки - 1, 2, 3...

              Нямам против да си платя надлежно за консултацията.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #8
                От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

                video
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  Благодаря, това беше полезно.

                  Откакто спрях тъпото приложение на NY Times (ок. 2 часа) батерията не мърда от 100%. Дано това да е била причината.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

                    99,9% e било от него. Преди това не си имал проблем, защото междувременно се е ъпдейтнало с версия, натъпкана с шитни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      99,9% e било от него. Преди това не си имал проблем, защото междувременно се е ъпдейтнало с версия, натъпкана с шитни.
                      Явно това ще да е случая - след като го спрях (въпросното приложение), на таблета му отне близо 14 часа за да падне от 100% на 99%. Което ме навежда на мисълта, че въпросното приложение и преди ми е създавало проблеми (от пълни 100% батерията падаше до 0% за около 4 дена само на стендбай) - просто е пийвало батерия по-умерено.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

                        Некадърно написано приложение, за съжаление ги има много. Да не кажа че са повечето. Дори в 4.4.2 гугъл сървиса ядеше батерия - нищо че е на гугъл.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Galaxy Note 10.1 - проблем с батерията или по скоро с приложенията ?

                          Със спряно приложение на NY Times, умерено ръчкане (главно четене на служебната поща през TouchDown, няколко скайп разговора по 1/2 час всеки, малко браузване) - 5 дена и 14 часа. Това от 100% заредена батерия до пълно изключване, поради паднала батерия. Да му изсъхнат ръчичките, на този дето е писал ъпдейта за Таймс.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X