Обява

Свий
Няма добавени обяви.

sony ericsson p910 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sony ericsson p910 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

    Днес Дъщеря ми се оплака, че нокията с фенерче която ползва, няма камера и аз отворих шкафа с останалите древни телефони натрупани през годините. Едно НР беше гръмнало (батерията се беше надула и избила задният капак), другите още поработваха (след надлежно зареждане!).
    Но най-голямо впечатление ми направи sony ericsson p910 - един от първите истински смартфони! Той проработи от раз (батерията не я бях зареждал поне 2-5 години, часовника му беше изостанал с 5 минути за 8-те (7 и 1/2 ) години от последното ползване (07.2007 г.), контактите си бяха вътре, кол лог-а показваше на кого последно съм звънял, тъча работи .... Всичко Работи!!! Телефона съм го купувал 2003/2004-а година и сега е на преклонните 10 години (почти 11) но е в перфектно състояние!!!
    Няма да питам защо сега не ги правят така телефоните (и всичко останало!), но и като се замисля този беше Последният от този вид - спомням си, че го смених с неговият наследник к нещо си, който изхвърлих на 3-ия ден след като ми загасна на средата на разговора, поради изтощена батерия на един ден (р910 изкарваше 5-6 дни, а сега го зареждам и ще пробвам колко ще изкара в ръцете на детето).
    Изумен съм и много приятно изненадан
    Последно редактирано от alex_markov; 20-02-15, 08:32.

  • #2
    Re: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

    Спомени, още ги правеха телефоните както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

      Как се захранват 8 ядрени гигахерцови процесори с тая батерийка? Имай милост и снизхождение към новите, 8 ядрено сметало за компютър дърпа над 100 вата!

      Коментар


      • #4
        Re: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

        Е то и процесорите вече са други, харчат много по малко ток и греят по малко. Старото ХТЦ го докарах до 6 дни на батерия, оригинално караше по един, вече има много технологии за оптимизация на работата на просесора.

        Коментар


        • #5
          От: Re: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

          Явно днес е деня за възкресение на старчета . Докато разчиствахме днес намерих ето този HTC, удавен в един гьол преди 2 години...За моя изненада взе ,че тръгна...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2180.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5612384
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Re: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Спомени......
            Върнахте ме в 93г. по това време създавахме "Мобифон" на зелена поляна...
            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            Явно днес е деня за възкресение на старчета .
            Дааа старчета със спомени
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

              Вчера (вече ) ми "върнаха" Първият ми Андройд телефон HTC HERO, далечната 2009-а година го ползвах, дадох го после на приятел и сега като разбрах, че отдавна не го ползва от сантиментални подбуди го помолих да ми го даде - Още Работи (макар и не перфектно ), от няколко часа се боря (Не успешно ) да го ъпдейтна.
              Страхотна машинка, върна ме години назад

              Коментар


              • #8
                От: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

                Аз... не, че се фукам... То пък верно, че и темата е за "умни"-фони, ама...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20150216073625.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5642114

                Като нов е! А не си знае годините
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #9
                  От: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

                  Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                  Аз... не, че се фукам... То пък верно, че и темата е за "умни"-фони, ама...

                  [ATTACH=CONFIG]778526[/ATTACH]

                  Като нов е! А не си знае годините
                  А1018s е телефонЪТ!
                  Аз доста време изкарах с ericsson t18s - невероятно телефонче. Първият който си купих с мои пари...еееееех
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

                    Хора, аз си купих първият ГСМ през 1996-а (Цитрон сегашният Мтел отвори през септември 1995-а с 24 клетки за цялата страна ) и беше Сименс S3 - батерията се зареждаше Извън телефона и имах 3 батерии за да изкарам деня - не винаги успявах обаче ....
                    След него смених Много над двадесет различни телефона.... и сега не се спирам и аз не знам защо
                    В тази тема просто ме налегна носталгия по Качествените и Дълготрайни модели който не си знаят годините НО работят (защото имам едно чекмедже с такива дето не работят )
                    Някой ми бяха Любими като едно Сони с дигащ се говорител така приемаше обаждания! По-късно
                    Nokia 8850....
                    Спомениииииииии

                    Коментар


                    • #11
                      От: sony ericsson p810 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

                      Само за протокола - P810 няма. Има P800, P900, P910, P990. Моя P800 го подарих на детето. Всичко му е на 6 все още.
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: sony ericsson p910 или как Трябва да се правят телефоните (и всичко останало)

                        Преди две години (1 март 2013) си купих Sony Xperia Z - лятото на 2013-а без причина телефона спря да работи Нацяло - смениха го с нов в сервиза, есента го смених с Z1, март 2014 взех Z1 compact, който беше сменен отново лятото поради жълти петна по екрана, "новият" издържа "чак" до януари 2015 когато се напълни с вода при затворени капаци от просто напръскване, последва поредната сервизна смяна (директорият в която си архивирах снимките от него я кръстих "третият Z1C" ...
                        Явно времената са се сменили драматично (в сервиза ми казаха, че Всички нови модели са така...). Сега съм с LG ще видя колко ще изкара (но по-вероятно е да го сменя с нещо по-ново преди да му е дошло времето - явно на това разчитат и производителите ).
                        П.С.
                        Извода е Купувайте си телефоните от места с ДОКАЗАН и НАДЕЖДЕН сервиз, че може да ви се наложи да го ползвате, а, и си дръжте запасен телефон за всеки случай

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X