Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Андроида го намразих покрай таблетите. Там си правих достатъчно ексерименти с всякакви модове, хакове, чувъркане къде трябва и къде не и така нататък. Преди време и аз се чудех, абе тия хора що мрънкат срещу Андроида? Хемороид бил, не знам си какво... че нали уж е леко моднат Линъкс? Е, изясни ми се
    На телефона като му тресна фекчъри ресет, единственото, което ще получа, е лапачка на батерия - изяжда я за около 7 часа. Като му наспирам всичко ненужно, изкарва 3 дни ... ако е решил да се зареди както трябва.

    Пак казвам, на мен лично ми трябва здрав телефон с камера и със светкавица. Не съм 13 годишна пикла, да се "чеквам" във всяка тоалетна, не чатя, от как се ожених и смс-и не пиша даже.
    Останалите "екстри" са ми също толкова ненужни (освен калкулатора) - на тия въшкави дисплеи, пдф-и ли да гледам, книга ли да чета, нет ли да ровя? Или да помъкна нещо със 7-8 инча дисплей? не съм навит.
    Андроида, според мен поне, е правен с една цел - да предпази средностатистическия потребител от самия него. И като цяло, задачата е изпълнена. което не значи, че ми харесва

    Ще поогледам на живо по-интересните предложения и каквото сабя покаже...

    Остави коментар:


  • bokomo
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
    ... cyanogenmod. Предложих го на човека ако ще го треска в стената няма какво да загуби. Може да не слага и гугъл апс ако му лазят по нервите.
    // Съвсем offtopic
    Впрочем бих препоръчал на всеки с андроид устройство и компютърна грамотност над средната да хвърли един поглед на cyanogenmod.org, докато още са независима компания. Единственото, което би било неприемливо за голяма част от андроид юзърите е загубата на гаранция за хардуера, което съвсем не е написано с големи букви. Предимствата пред фабричните фърмуери са огромни, дори и при nexus устройствата.

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Всъщност на теб проблема ти не е с андроида а с хардуера
    Проблема с андроида се оправя с factory reset(и става все едно си го взел от магазина) или най-много с смяна на рома.
    Както споменах по-нагоре. Ползвам 3 андроида, най-малкия от които 4.2.1 и то на телефон с доста скромни параметри - 512 MB RAM, но проблеми от такова естество (да не можеш да вдигнеш) не ми е правил за около година ползване...
    Всъщност хардуера на повечето андроид устройства на пазара е съвсем ОК, но добавките на производителите + част от gapps съсипват всичко. Самсунг са вселенски шампиони в тази дисциплина, LG ги гонят, а китайците тепърва откриват този допълнителен източник на пари. Factory reset няма да махне простотиите набити от производителя, а само тези инсталирани от усерът. custom rom-овете не са да всеки.
    Последно редактирано от bokomo; 03-09-14, 00:13.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Всъщност на теб проблема ти не е с андроида а с хардуера
    Проблема с андроида се оправя с factory reset(и става все едно си го взел от магазина) или най-много с смяна на рома.
    Както споменах по-нагоре. Ползвам 3 андроида, най-малкия от които 4.2.1 и то на телефон с доста скромни параметри - 512 MB RAM, но проблеми от такова естество (да не можеш да вдигнеш) не ми е правил за около година ползване...
    Неведоми са пътищата андроидски...

    Звъни ми един познат. Вдигам. Малко след като разговорът започна, чувам в слушалката сигнал свободно. Поглеждам дисплея, аз го набирам на друг негов телефон. Прекъснах всички разговори.
    Кога палавото ми ухо е успяло да влезе във фонбука и да го набере, не е ясно. Не си признава...

    Неведоми са пътищата андроидски...

    Остави коментар:


  • persuader
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...
    Не мога да преценя според мен върви по мазно от 4.2 което беше cyanogenmod. Предложих го на човека ако ще го треска в стената няма какво да загуби. Може да не слага и гугъл апс ако му лазят по нервите.

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Всъщност, той и сегашния ми е здрав колкото си иска, но с това забиване по три пъти на ден и глухата слушалка ми лази много яко по нервите. особено когато ми звънне някой и аха да вдигна, обаче вместо слайда виждам някое гениално съобщение от сорта на "Google play service just die, will you go fuck your self for a minute?" и ми коства сериозни усилия да не го тресна в най-близката стена.
    Всъщност на теб проблема ти не е с андроида а с хардуера
    Проблема с андроида се оправя с factory reset(и става все едно си го взел от магазина) или най-много с смяна на рома.
    Както споменах по-нагоре. Ползвам 3 андроида, най-малкия от които 4.2.1 и то на телефон с доста скромни параметри - 512 MB RAM, но проблеми от такова естество (да не можеш да вдигнеш) не ми е правил за около година ползване...

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    //off-topic
    Първото handheld устройство, което си купих дори нямаше GSM стандарт в него. PDA на Asus, беше на Windows Mobile ... май 6? Не помня вече. Без да има GSM стандарт в него беше много, много добро за времето си. След това, доста по-късно взех един Sony W950 (щатска серия). Беше меко казано посредствен. Следващото беше iPhone G2 - много по-добър от всичко друго в този момент. За себе си установих опитно, че чантата през рамо с нокторезачката, multitool-а, фенерчето, химикала, ножа, преносимият харддиск, флашките, документите и ключовете са нещо доста добро. При положение, че имам всичко това ме ми е проблем да добавя и смартфона и зарядно към EDC-то. По едно време сериозно се бях замислил да си купя и lr22, но ми се струва прекалено много играчка, а и не ми се мъкне чак желязо в чантичката. Имам място за разни други неща - малки документи, дискове и др.

    Големият въпрос беше докато се накарам да пронося чанта през рамо...

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    ...От тогава карам само на smartphon-и и съм решил, че по-разумното е да изградиш верните навици около тях. Има си предимства...
    Ама си има и недостатъци. Балансът е леко индивидуален.
    Аз ползвах смарт телефони от '90-те... до скоро.
    Вече предпочитам да разделям средствата за комуникация.
    По неограничаващо ми се струва.
    А и предпочитам да не си променям навиците заради изискванията на модерната технология.
    По-редно мисля да е обратното...

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...
    Оптимизации - живота на батерията и самият андроид е малко по-лек. Разбира се от скиновете на производителите не се усеща никаква разлика, но...

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...

    Остави коментар:


  • persuader
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Напротив, видях го мнението. Даже го го имах въпросното 101. Камерата едно на ръка. Още на втория ден седнах в колата, както ми беше телефона в задния джоб и познай - панела се сцепи, дисплея се разтече. Обявиха ми цена за ремонт 50 кинта, щото не била гаранционна повредата. И замина в най-близкия кош. Така че здрав, здрав - колко да е здрав?

    Причината сега да съм с тая измислена Моторола е, че три от предишните ми апарати са били на тая марка и трите са били изключително здрави механично. Такива неща като сядане върху тях, настъпване, ритане, изпускане - в най-лошия случай едва забелижима драскотина по корпуса и нищо повече. Единия все още го пазя даже и все още работи. И ако имаше каква да е камера, нямаше и да си помисля за друг, ама пусто няма Всъщност, той и сегашния ми е здрав колкото си иска, но с това забиване по три пъти на ден и глухата слушалка ми лази много яко по нервите. особено когато ми звънне някой и аха да вдигна, обаче вместо слайда виждам някое гениално съобщение от сорта на "Google play service just die, will you go fuck your self for a minute?" и ми коства сериозни усилия да не го тресна в най-близката стена.
    Аз в момента търкалям един xcover 2 тия дни се заиграх и го флашнах с андроид 4.4.4 vanir. Много съм доволен вобще не съм му слагал google apps. Та ако ще го трескаш в стената може преди това да пробваш някакво такова упражнение мисля че ще има ефект.

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Трябва "малко" да смениш навиците пич. И най-здравият ще се счупи, ако поне малко не го пазиш. Иначе да - старите Motorol-и наистина са най-здравите телефони, които можеш да се сетиш. Особено ако са сглобявани в Германия (или май Дания беше... не помня много добре) или Щатите. Въпроса е, че тези телефони са вече част от миналото. Можеш да се дразниш колкото си искаш - лично аз препсувах няколко пъти и си купих първият (втора генерация) iPhone. От тогава карам само на smartphon-и и съм решил, че по-разумното е да изградиш верните навици около тях. Има си предимства...

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Мисля, че първият път, когато го написах не ме взе на сериозно... вземи си Nokia 101...
    Напротив, видях го мнението. Даже го го имах въпросното 101. Камерата едно на ръка. Още на втория ден седнах в колата, както ми беше телефона в задния джоб и познай - панела се сцепи, дисплея се разтече. Обявиха ми цена за ремонт 50 кинта, щото не била гаранционна повредата. И замина в най-близкия кош. Така че здрав, здрав - колко да е здрав?

    Причината сега да съм с тая измислена Моторола е, че три от предишните ми апарати са били на тая марка и трите са били изключително здрави механично. Такива неща като сядане върху тях, настъпване, ритане, изпускане - в най-лошия случай едва забелижима драскотина по корпуса и нищо повече. Единия все още го пазя даже и все още работи. И ако имаше каква да е камера, нямаше и да си помисля за друг, ама пусто няма Всъщност, той и сегашния ми е здрав колкото си иска, но с това забиване по три пъти на ден и глухата слушалка ми лази много яко по нервите. особено когато ми звънне някой и аха да вдигна, обаче вместо слайда виждам някое гениално съобщение от сорта на "Google play service just die, will you go fuck your self for a minute?" и ми коства сериозни усилия да не го тресна в най-близката стена.

    Остави коментар:


  • Marin Stoyanov
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    А така ... и сега на кого да вярвам? Марински, ще се чуем другата седмица (ако си тук де), да го погледна, че верно нататък се бях засилил. В смисъл XP5300.
    Малко ме плаши това за забиването ... даже хич не е малко.
    За вярването......явно е до късмет За забиване......за сега да чукна на дърво съм нямал нито един път!

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Мисля, че първият път, когато го написах не ме взе на сериозно... вземи си Nokia 101. Две сим карти (standby, но две), фенерче, радио, няма операционна система, изпускан многократно (бившата тъща, не аз) и все още работи, много ама наистина много прост за работа, няма нежен дисплей, който да се надраска или повреди и лесно се държи в джобовете (чантата, портмонето) с ключовете или монети, компактен размер - можеш да го прибереш навсякъде. Струва 65 лева. Тази година можеш да си купи шест например без много-много да го усетиш...

    Няма камера...
    Последно редактирано от господин никой; 01-09-14, 23:42. Причина: typo, смислова добавка и корекция...

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Хм, моят 5300 за сега 2 месеца не е забивал никога.
    Кара по петнайсетина дена наистина което ме устройва напълно.
    Тъпият хемород го хранех в седмицата поняколко пъти.
    Камерата по моите критерии е супер.
    Аз не очаквам от него да прави снимки за албуми или за факинг бича а да снимам детайл или момент, който после да не се налага да хвърлям боб че да разпозная.
    За вс. остало полвам фотоапарат.
    С жипка не съм го газил та не зная.
    Обаче определено говоря с него от асансьора и подземният паркинг от където виждам хора да се отказват доброволно.
    Ама пъкго ползвам за плейване на музика през БТ слушалка.
    Ммм,да кажем,че... става със забележки.
    Абе всичко по отнишение на избора е малко индивидуално.
    Зависи какви очаквания има.
    Аз например предпочитах да платя наем за седмица-две преди да го купя но не намерих такава 0слуга.
    Стрелях малко на сляпо но не съжалявам. Риска спечели в този случай.
    За разлика от хемороидизираният катерпилър...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X