Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...
    Специално при х ковъра има значение,защото започваш да разполагаш с 16гб рам за приложения,вместо 1гб при нерутнатите.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #62
      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      В крайна сметка и двете са андроид. Това че едното е натурална версия, а другото е понапудрено, не променя същността.
      Модерен боклук, с уклон към вирус / троянски кон...
      Не е баш така. Ако го сравним с Уиндоус, това е все едно да сравняваш чист уиндоус, с уиндоус със 100 приложения. Определено ще има разлика. И определено този с многото приложения ще е по-предлазположени към проблеми.

      Или пък с линукс. Да сравниш базова инсталация с примерно сървърна, където са пуснати 100 сървиза. Коя е по предразположена към проблеми?

      Коментар


      • #63
        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        В крайна сметка и двете са андроид. Това че едното е натурална версия, а другото е понапудрено, не променя същността.
        Модерен боклук, с уклон към вирус / троянски кон...
        О това е доста крайно изказване. Мисля, че изобщо не си виждал съответният вид съответните Google play edition телефони. Повярвай ми - нямат нищо общо с "оригналите". Определено със тази серия показаха, че от "сериозните" фирми изобщо не знаят как да оптимизират Андроид и голяма, част от проблемите, които имат потребителите всъщност се дължат на това...

        Коментар


        • #64
          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          ... че от "сериозните" фирми изобщо не знаят как да оптимизират Андроид и голяма, част от проблемите, които ...
          OK, да речем, че ти вярвам. Обаче какво конкретно ме топли мен това? Нексуса (ако за това говориш, разбира се), колко ще ми издържи в ръчичките? До първото изпускане, до първото сядане върху него или до първия опит да се обадя, докато съм заврян в някоя машина?
          Честно казано, темата беше с много конкретно зададен въпрос, на който засега не получавам читав отговор. А причината, да не получавам читав отговор е, че май такъв засега няма. Все още остава варианта със Соним-а, но не ми е останало време да се обадя на адаша, да го тествам по-отблизо.
          Остава и варианта с някой стар дръгел, като остане малко време, ще поровя и в това направление.

          А дали Андроида става за чеп за зеле или не е съвсем отделен въпрос, на който лично моят отговор е: засега не става.
          Преди година, като ме предаде дъртия лаптоп, си взех нов. Дойде с Win8. Изтраях го около 15 минути, след което отделих един ден да чета и да хакерствам. На втория ден всякакви следи от Уин бяха затрити и от тогава си карам на Линъкс. Факт: за моите цели ми върши перфектна работа.
          Горе долу същата история е с Андроида, само дето там си загубих доста повече време, щото нали уж линъкс бейсед... грънци. Вече съм стигнал до точката на отебаване, което значи, че с тая ОС съм приключил и докато не излезе нещо принципно ново, дори няма да си губя времето да го тествам. Търся нещо, което отговаря пак на тия същите мои си изисквания. Да ми върши работа, а не да ми изпъва нервичките.

          Отделно, че нямам никакво намерение да си променям навиците за ползуване на телефон. Първо, няма как да стане, дори и да реша, че искам. Второ, след месец и половина ще се пръкне още едно дребно, което познай колко ще прости на каквато. Шанса телефона да остане на масата и да бъде налапан, хвърлен, настъпан и за финал оповръщан с ябълково пюре е всичките 100%. Така, че тати и да варди и да не варди ... все тая
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #65
            Сонима ако имаш възможност го тествай за седмица-две.
            Мисля че изискванията за камерата и елката няма да се впишат много в него.
            Аз съм толерантен към снимачката защото винаги имам една камера в раницата.
            Но и сонима снима колкото да не е без хич.
            Враг усраине

            Коментар


            • #66
              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Сонима ако имаш възможност го тествай за седмица-две.
              Мисля че изискванията за камерата и елката няма да се впишат много в него.
              Аз съм толерантен към снимачката защото винаги имам една камера в раницата.
              Но и сонима снима колкото да не е без хич.
              На последните модели дори камерата е горе-долу добра. А и се намират на половин цена за радост, защото малко хора удържат да носят половин килограм в джоба си. Скоро се зачудих дали да не сменя соним след толкова години вярна служба ( по-скоро от скука и донякъде от умора да ме питат "това радиостанция ли е? " ). Ама бързо се отказах след поредното 10 дневно пътуване из Европа без да ми се наложи да ползвам зарядно ( даже не го и нося де). Пък и фенер по-добър не съм виждал на телефон досега. За чупливост, как се чува, обхват няма да говорим. Единствения им минус е бавния софтуер ако може да се нарече даже софтуер,също размера и теглото са обременяващи . Често нас "сонимаджийте" може да ни видиш като първолаци от едно време, ама на врата вместо ключ си носим телефоните .
              висете отпуснато

              Коментар


              • #67
                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                Мен обикновено ме питат дали това е GPS...
                И нищо чудно във времето, когато копчетата стават демуде.
                Аз може да съм мъхъл но предпочитам да навалям истински неща а не виртуални.
                Или може би щото колкото и да се пъне технологията като свинкя на тиква, когато човек е често с ръкавици - е по-удобно е да ползваш истински хардуер отколкото да се лизгаш по мазни виртуални кнопки...
                Враг усраине

                Коментар


                • #68
                  От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  OK, да речем, че ти вярвам. Обаче какво конкретно ме топли мен това? Нексуса (ако за това говориш, разбира се), колко ще ми издържи в ръчичките? До първото изпускане, до първото сядане върху него или до първия опит да се обадя, докато съм заврян в някоя машина?
                  Честно казано, темата беше с много конкретно зададен въпрос, на който засега не получавам читав отговор. А причината, да не получавам читав отговор е, че май такъв засега няма. Все още остава варианта със Соним-а, но не ми е останало време да се обадя на адаша, да го тествам по-отблизо.
                  Остава и варианта с някой стар дръгел, като остане малко време, ще поровя и в това направление.

                  А дали Андроида става за чеп за зеле или не е съвсем отделен въпрос, на който лично моят отговор е: засега не става.
                  Преди година, като ме предаде дъртия лаптоп, си взех нов. Дойде с Win8. Изтраях го около 15 минути, след което отделих един ден да чета и да хакерствам. На втория ден всякакви следи от Уин бяха затрити и от тогава си карам на Линъкс. Факт: за моите цели ми върши перфектна работа.
                  Горе долу същата история е с Андроида, само дето там си загубих доста повече време, щото нали уж линъкс бейсед... грънци. Вече съм стигнал до точката на отебаване, което значи, че с тая ОС съм приключил и докато не излезе нещо принципно ново, дори няма да си губя времето да го тествам. Търся нещо, което отговаря пак на тия същите мои си изисквания. Да ми върши работа, а не да ми изпъва нервичките.

                  Отделно, че нямам никакво намерение да си променям навиците за ползуване на телефон. Първо, няма как да стане, дори и да реша, че искам. Второ, след месец и половина ще се пръкне още едно дребно, което познай колко ще прости на каквато. Шанса телефона да остане на масата и да бъде налапан, хвърлен, настъпан и за финал оповръщан с ябълково пюре е всичките 100%. Така, че тати и да варди и да не варди ... все тая
                  Не, нямам предвид Nexus, който е предвиден, като mid range смартфон. Имам предвид Googl play Galaxy s сериите или примерно HTC m8

                  Коментар


                  • #69
                    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    Не е баш така. Ако го сравним с Уиндоус, това е все едно да сравняваш чист уиндоус, с уиндоус със 100 приложения. Определено ще има разлика. И определено този с многото приложения ще е по-предлазположени към проблеми.

                    Или пък с линукс. Да сравниш базова инсталация с примерно сървърна, където са пуснати 100 сървиза. Коя е по предразположена към проблеми?
                    По-скоро сравнението би трябвало да е между уиндоус от книжарницата и понашарен такъв, попрепипан от съответният производител на хардуер - сони, тошиба дел и т.н.

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    О това е доста крайно изказване. Мисля, че изобщо не си виждал съответният вид съответните Google play edition телефони. Повярвай ми - нямат нищо общо с "оригналите". Определено със тази серия показаха, че от "сериозните" фирми изобщо не знаят как да оптимизират Андроид и голяма, част от проблемите, които имат потребителите всъщност се дължат на това...
                    Не схванах кое е крайно - сравнението или това че бил вид вирус и антивирусните трябва да го дезинфекцират...

                    Покрай драмата със скайп последните месеци, ми умря скайпа на телефона. Стара версия бил и да съм си охладял надлежно супичката.
                    Тръгнах да инсталирам новата. Загледах се в правата които иска. Ами то няма нещо в телефона до което да не му трябваше достъп. Само зарядното не включва и не изключва.
                    Та, на въпроса. Логично е че достъпът до ресурсите се осигурява от ОС. Защо ако има претенциите да не е вирус, няма механизъм за контрол върху достъпа на ресурси? Нотпада щял да ми рови във фонбука и да праща съобщения. Да бе, да. По-редично...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                      Приложенията тип "фенерче" ти искат права върху фонбука, идентифито ти и сума други крайно ненужни на приложението права, но очевидно съвсем нужни на производителя на троянеца, замаскиран като приложение. Така или иначе с използването на съвременен смартфон, независимо дали е ios, android или wp си сдаваш всички лични данни съответно на apple, google или microsoft. Като бонус при андроид си сдаваш данните и на производителя, но пък там имаш най-голям контрол върху приложенията, доколкото такъв практически липсва при ios и wp.

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      Не, нямам предвид Nexus, който е предвиден, като mid range смартфон. Имам предвид Googl play Galaxy s сериите или примерно HTC m8
                      Това не е съвсем така. Nexus, особено nexus 4, са среден клас само като цена. Във всяко друго отношение са висок клас.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                        Абе ios доскоро пращаше информация за това къде се намираш, ама никои не ревеше

                        Коментар


                        • #72
                          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                          А трябва...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                            Дълбоко се съмнявам, че епъл са спрели тази порочна практика, още повече, че wp и android доста агресивно се опитват да го правят.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Не схванах кое е крайно - сравнението или това че бил вид вирус и антивирусните трябва да го дезинфекцират...

                              Покрай драмата със скайп последните месеци, ми умря скайпа на телефона. Стара версия бил и да съм си охладял надлежно супичката.
                              Тръгнах да инсталирам новата. Загледах се в правата които иска. Ами то няма нещо в телефона до което да не му трябваше достъп. Само зарядното не включва и не изключва.
                              Та, на въпроса. Логично е че достъпът до ресурсите се осигурява от ОС. Защо ако има претенциите да не е вирус, няма механизъм за контрол върху достъпа на ресурси? Нотпада щял да ми рови във фонбука и да праща съобщения. Да бе, да. По-редично...
                              Това, което описваш не се прави от google и андроид. Това се прави от хората, които модифицират андроида за техният хардуер или разработчиците на софтуер. Трябва ясно да си даваш сметка за разликата.

                              //EDIT: Не знам хора... лично аз нямам абсолютно никакви проблеми със стоковият андроид. До сега не съм забелязал нищо, което да нарушава правата ми, като изключим datamining-а. Самият datamining е напълно безвреден в текущата ситуация. Каквото имаше да го откраднат го откраднаха. Та не беше НАП, та не беше НОИ, та бе беше каквото и да е. Сигурно вече и срамните болести ни знаят наизуст, както и какво сме пазарували вчера... и това не от андроида, а от нашите родни кухи лейки, които нехаят за личните ни данни... Пълни смешници.
                              Последно редактирано от господин никой; 12-09-14, 13:30. Причина: EDIT, смислова добавка

                              Коментар


                              • #75
                                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                                sony ericson k750i,мисля напълно отговаря на критериите ти ако и да е мноооого стар модел, само не знам дали може да му се лепне някой java калкулатор
                                Николай Папазов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X