Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...
    Оптимизации - живота на батерията и самият андроид е малко по-лек. Разбира се от скиновете на производителите не се усеща никаква разлика, но...

    Коментар


    • #47
      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
      ...От тогава карам само на smartphon-и и съм решил, че по-разумното е да изградиш верните навици около тях. Има си предимства...
      Ама си има и недостатъци. Балансът е леко индивидуален.
      Аз ползвах смарт телефони от '90-те... до скоро.
      Вече предпочитам да разделям средствата за комуникация.
      По неограничаващо ми се струва.
      А и предпочитам да не си променям навиците заради изискванията на модерната технология.
      По-редно мисля да е обратното...
      Враг усраине

      Коментар


      • #48
        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

        //off-topic
        Първото handheld устройство, което си купих дори нямаше GSM стандарт в него. PDA на Asus, беше на Windows Mobile ... май 6? Не помня вече. Без да има GSM стандарт в него беше много, много добро за времето си. След това, доста по-късно взех един Sony W950 (щатска серия). Беше меко казано посредствен. Следващото беше iPhone G2 - много по-добър от всичко друго в този момент. За себе си установих опитно, че чантата през рамо с нокторезачката, multitool-а, фенерчето, химикала, ножа, преносимият харддиск, флашките, документите и ключовете са нещо доста добро. При положение, че имам всичко това ме ми е проблем да добавя и смартфона и зарядно към EDC-то. По едно време сериозно се бях замислил да си купя и lr22, но ми се струва прекалено много играчка, а и не ми се мъкне чак желязо в чантичката. Имам място за разни други неща - малки документи, дискове и др.

        Големият въпрос беше докато се накарам да пронося чанта през рамо...

        Коментар


        • #49
          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Всъщност, той и сегашния ми е здрав колкото си иска, но с това забиване по три пъти на ден и глухата слушалка ми лази много яко по нервите. особено когато ми звънне някой и аха да вдигна, обаче вместо слайда виждам някое гениално съобщение от сорта на "Google play service just die, will you go fuck your self for a minute?" и ми коства сериозни усилия да не го тресна в най-близката стена.
          Всъщност на теб проблема ти не е с андроида а с хардуера
          Проблема с андроида се оправя с factory reset(и става все едно си го взел от магазина) или най-много с смяна на рома.
          Както споменах по-нагоре. Ползвам 3 андроида, най-малкия от които 4.2.1 и то на телефон с доста скромни параметри - 512 MB RAM, но проблеми от такова естество (да не можеш да вдигнеш) не ми е правил за около година ползване...

          Коментар


          • #50
            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...
            Не мога да преценя според мен върви по мазно от 4.2 което беше cyanogenmod. Предложих го на човека ако ще го треска в стената няма какво да загуби. Може да не слага и гугъл апс ако му лазят по нервите.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #51
              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Всъщност на теб проблема ти не е с андроида а с хардуера
              Проблема с андроида се оправя с factory reset(и става все едно си го взел от магазина) или най-много с смяна на рома.
              Както споменах по-нагоре. Ползвам 3 андроида, най-малкия от които 4.2.1 и то на телефон с доста скромни параметри - 512 MB RAM, но проблеми от такова естество (да не можеш да вдигнеш) не ми е правил за около година ползване...
              Неведоми са пътищата андроидски...

              Звъни ми един познат. Вдигам. Малко след като разговорът започна, чувам в слушалката сигнал свободно. Поглеждам дисплея, аз го набирам на друг негов телефон. Прекъснах всички разговори.
              Кога палавото ми ухо е успяло да влезе във фонбука и да го набере, не е ясно. Не си признава...

              Неведоми са пътищата андроидски...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #52
                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                ... cyanogenmod. Предложих го на човека ако ще го треска в стената няма какво да загуби. Може да не слага и гугъл апс ако му лазят по нервите.
                // Съвсем offtopic
                Впрочем бих препоръчал на всеки с андроид устройство и компютърна грамотност над средната да хвърли един поглед на cyanogenmod.org, докато още са независима компания. Единственото, което би било неприемливо за голяма част от андроид юзърите е загубата на гаранция за хардуера, което съвсем не е написано с големи букви. Предимствата пред фабричните фърмуери са огромни, дори и при nexus устройствата.

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Всъщност на теб проблема ти не е с андроида а с хардуера
                Проблема с андроида се оправя с factory reset(и става все едно си го взел от магазина) или най-много с смяна на рома.
                Както споменах по-нагоре. Ползвам 3 андроида, най-малкия от които 4.2.1 и то на телефон с доста скромни параметри - 512 MB RAM, но проблеми от такова естество (да не можеш да вдигнеш) не ми е правил за около година ползване...
                Всъщност хардуера на повечето андроид устройства на пазара е съвсем ОК, но добавките на производителите + част от gapps съсипват всичко. Самсунг са вселенски шампиони в тази дисциплина, LG ги гонят, а китайците тепърва откриват този допълнителен източник на пари. Factory reset няма да махне простотиите набити от производителя, а само тези инсталирани от усерът. custom rom-овете не са да всеки.
                Последно редактирано от bokomo; 03-09-14, 00:13.

                Коментар


                • #53
                  От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                  Андроида го намразих покрай таблетите. Там си правих достатъчно ексерименти с всякакви модове, хакове, чувъркане къде трябва и къде не и така нататък. Преди време и аз се чудех, абе тия хора що мрънкат срещу Андроида? Хемороид бил, не знам си какво... че нали уж е леко моднат Линъкс? Е, изясни ми се
                  На телефона като му тресна фекчъри ресет, единственото, което ще получа, е лапачка на батерия - изяжда я за около 7 часа. Като му наспирам всичко ненужно, изкарва 3 дни ... ако е решил да се зареди както трябва.

                  Пак казвам, на мен лично ми трябва здрав телефон с камера и със светкавица. Не съм 13 годишна пикла, да се "чеквам" във всяка тоалетна, не чатя, от как се ожених и смс-и не пиша даже.
                  Останалите "екстри" са ми също толкова ненужни (освен калкулатора) - на тия въшкави дисплеи, пдф-и ли да гледам, книга ли да чета, нет ли да ровя? Или да помъкна нещо със 7-8 инча дисплей? не съм навит.
                  Андроида, според мен поне, е правен с една цел - да предпази средностатистическия потребител от самия него. И като цяло, задачата е изпълнена. което не значи, че ми харесва

                  Ще поогледам на живо по-интересните предложения и каквото сабя покаже...
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Андроида го намразих покрай таблетите. Там си правих достатъчно ексерименти с всякакви модове, хакове, чувъркане къде трябва и къде не и така нататък. Преди време и аз се чудех, абе тия хора що мрънкат срещу Андроида? Хемороид бил, не знам си какво... че нали уж е леко моднат Линъкс? Е, изясни ми се
                    На телефона като му тресна фекчъри ресет, единственото, което ще получа, е лапачка на батерия - изяжда я за около 7 часа. Като му наспирам всичко ненужно, изкарва 3 дни ... ако е решил да се зареди както трябва.

                    Пак казвам, на мен лично ми трябва здрав телефон с камера и със светкавица. Не съм 13 годишна пикла, да се "чеквам" във всяка тоалетна, не чатя, от как се ожених и смс-и не пиша даже.
                    Останалите "екстри" са ми също толкова ненужни (освен калкулатора) - на тия въшкави дисплеи, пдф-и ли да гледам, книга ли да чета, нет ли да ровя? Или да помъкна нещо със 7-8 инча дисплей? не съм навит.
                    Андроида, според мен поне, е правен с една цел - да предпази средностатистическия потребител от самия него. И като цяло, задачата е изпълнена. което не значи, че ми харесва

                    Ще поогледам на живо по-интересните предложения и каквото сабя покаже...
                    Щом това са ти изискванията това я твоя телефон - http://www.digitalversus.com/mobile-...1296/test.html
                    Имам такъв от 2007 и още го ползвам. Ето снимка правена с него - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05821.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5608435
                    Един от малкото модели с xenon светкавица. Въпроса е само от къде ще го намериш

                    Иначе за андроида, все едно говорим за различни неща. Моля таблет с андроид 4.2.2 (дето го ползвам за телефон) държи 4-5 дена без да го бърникам(на изчакване). Дребния телефон Xperia E с 4.2.1 държи 3 дена, без да се бърника. Xperiata си е със стоков firmware, без нищо спирано по него a Wifi не се изключва...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                      4.4 е доста по-лек от 4.2 и има нова рънтайм опция АРТ, която мисля, че в 4.4.4 вече е постоянно включена. Самата опция прави телефона по-бърз и това е най-простото обеснение. Като си намразил андроид си вземи нокиа лумиа хем просто, хем бързо и евтино. И да ви кажа не винаги къстъм рома е по-добър от оригиналния, дори и да е с по-нова андроид версия. Това съм го изпитал

                      Коментар


                      • #56
                        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Звъни ми един познат. Вдигам. Малко след като разговорът започна, чувам в слушалката сигнал свободно. Поглеждам дисплея, аз го набирам на друг негов телефон. Прекъснах всички разговори.
                        Кога палавото ми ухо е успяло да влезе във фонбука и да го набере, не е ясно. Не си признава...
                        .
                        Това не е проблем с андроида ти... Проблема е в това, как хората направили телефона са нагласили да се задейства сензорите за близост (разбирай в общия случай front facing камерата) и допир... Същият проблем го има и за по-ранните iPhone-и. Въпрос на настройка.

                        Забелязал съм, че доста често потребителите са склонни да винят операционната система за неща, които като цяло не зависят чак толкова от нея. За това и голяма част от Google Play Edition телефоните са толкова успешни. За съжаление заради проблема с китайците от Google трябваше да поспрат малко. Иначе самата идея на точно тази линия беше да "пляснат" през пръстите леко производителите точно заради тия изцепки...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          Това не е проблем с андроида ти... Проблема е в това, как хората направили телефона са нагласили да се задейства сензорите за близост (разбирай в общия случай front facing камерата) и допир... Същият проблем го има и за по-ранните iPhone-и. Въпрос на настройка.

                          Забелязал съм, че доста често потребителите са склонни да винят операционната система за неща, които като цяло не зависят чак толкова от нея. За това и голяма част от Google Play Edition телефоните са толкова успешни. За съжаление заради проблема с китайците от Google трябваше да поспрат малко. Иначе самата идея на точно тази линия беше да "пляснат" през пръстите леко производителите точно заради тия изцепки...
                          Добре де, Любимото ми съобщение за пукнал сервиз, съм го виждал не само на Моторолката. И на Самсунг, и на Нокия - от време на време си излиза точно когато пречи най-много. И за мен си е чисто Андроидска идиотщина и няма общо с хардуера. Да не говорим, че на средностатистическия усер като му изплющи едно съобщение 3 реда на инглиш, че той като го разбере ... айде нема нужда.
                          Всъщност, от какъв зор хардуера да е виновен? ОК, това, че слушалката ми е прекалено тиха - добре. Обаче от там нататък? припаднал основен сървиз за мен си е чиста проба недоглеждане в софтуера. Неадекватната реакция за вадене на съобщение ВЪРХУ слайда за отговор - не недоглеждане, ами оттатък. Мирише ми, че някой си е цъкал топ и модал пропърти, без изобщо да си впряга зелената главица, че не винаги е добре да е чак толкова отгоре глупендерското съобщение. Освен това, като ти е толкова нужен тоя сервиз и като виждаш, че е пукнал - ми пиши в лога и го рестартирай. Ако не тръгне от 5 пъти - плясни едно съобщение на "щората", усера ако иска да си го гледа, без да му пречиш. И така нататък и така нататък.

                          Пак казвам - за мен Андроида е сравнително добър опит да се докара някакво равновесие между възможности и безопасност. проблема е, че изобщо не са ми разтрябвали - нито възможностите, нито безопасността. Нито камарата недомислени шарении...
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                            Общо взето както се каза и по горе, андроид има една базова версия, която се слага на Нексусите, всичи други производители си го напудрят както на тях им харесва, пускат си каквито си искат сървиси, в това число и моторола.
                            За мен андроида върши работа и работи безпроблемно. Това ми е мнението на база на 3 устроиства които се ползват в къщи. 2 xperii, и 1 Леново. 1 xperia е с 512 рам и се ползва от хлапе. В общи линии постоянно се свалятю игри, трият се старите и така...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              ...
                              На Google play телефон виждал ли си го? Като стана дума... съобщението, което описваш лично аз никога не съм го виждал. Нито на Motorola-та, нито на Sony-то, нито на LG-то.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                                В крайна сметка и двете са андроид. Това че едното е натурална версия, а другото е понапудрено, не променя същността.
                                Модерен боклук, с уклон към вирус / троянски кон...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X