Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

    Всъщност въпроса е съвсем сериозен. Пускам отделна тема, тъй като изискванията ми са малко по-различни от тези, на които попаднах, ровейки из този подфорум.

    Иска се:
    1. НИКАКЪВ Андроид. Абсолютно. Ако ще да е на най-супер-хипер-турбо гъзарския хардуер, повече за Андроид не искам и да чуя. Възражения и убеждения НЕ се приемат.

    2. Задължително: добра чуваемост. твърде често се мотая в индустриална среда и ми е писнало да карам хората да ми повтарят по 3 пъти нещо, за да го чуя. Не съм глух, но с моя късмет, все попадам на едни такива ... тихи телефони... За сверка - айфона на жена ми го чувам отлично.

    3. Задължително: камера със светкавица. Не държа да е 100 гигапиксела, но все пак е желателно да си личи какво е снимано. Просто твърде често се налага да "погледна" някъде, където не мога да си завра главата и използувам телефона като помощно средство. Или да снимам нещо по някоя машина, преди да го разглобя. Спестява доста ядове в последствие

    4. Задължително: фенер. Повечето телефони със светкавица го имат като функция, но не всички.

    5. Задължително: да не е лесночуплив. Телефон, на който му се пръсва дисплея на 20 парчета от едно сядане върху него (75 кила съм, не тежа) - не, благодаря.
    Пример: иначе не лошите апарати на Самсунг, които са ми попадали. Телефон, дето ще се разпарчетоса от падане от един метър, също не го ща.

    6: Задължително: ако е без ОС, да има читав калкулатор, а не само умножение и деление. С тях и наум се справям.

    7. Много желателно: батерията да издържа поне 3 дена. Не ползувам нет през телефона, говоря под 1 час средно, снимам рядко, ГПС и да има не го включвам.

    В момента съм с една Моторола Дифай Мини, отговаря на някои от условията - много, ама наистина много здрав, влагоустойчив, прахоустойчив, има някаква камера с (изключително кьопава) светкавица. Дисплея все още е без сериозни драскотини, въпреки зверските условия на експлоатация. Тъч-скрийна е удивително устойчив на пот, вода, котки, масло, бензин и всичко останало, с което съм успявал да го изтормозя.
    Недостатъци: тъпия Андроид (а на въпросния телефон е доста по-тъп от средното и забива жестоко и често) ми скъса всички възможни нерви. Слушалката е тотална отврат и като ми звънне някой, основната част от разговора е "А? К'ВО? ".

    преди време бях останал почти доволен от една Нокия, не помня модела, нещо на 6 започваше. Убийствено здрава (метален корпус, остана с две леки драскотини от поне 200 падания отвисоко), всичко ОК, само дето освен крайно тихата слушалка имаше и още по-тихо позвъняване. Беше ми писнало да поглеждам през 2 минути дали не звъчни някой. Иначе се доближава максимално до това, което искам.

    Не държа да е тъч, а ако е тъч - да не го хваща шизофренията от какпка пот и да не се надира от две седмици по-сериозна експлоатация (пример: недоразумението Нокиа Аша с уж много устойчивото стъкло и с уж много коравия процесор. Скрап...). WiFi, браузъри, хотспоти, GPS - ако има добре, ако няма - още по-добре. Ако има неизклюваем плъгин за Фейсбук, Туитър или друга подобна простотия - вече го мразя и не го искам.

    Държа да има що-годе добър обхват, че някои от чисто "градските" телефони, а и някои от "всичкоустойчивите" изгубват покритие още щом загубя клетката от поглед.


    Цена: примерно до 400 кинта, без намеса на оператор или тарифен план. Знам, че за хубавото трябва да се плаща, но не съм фен да давам по 1500 лева на година за телефон. Факт, никой досега не ми е издържал повече, независимо от цената, класа и суперлативите в рекламните проспекти. Телефони от по 5 кинта също не искам - или нямат камера, или се трошат на първото падане.

    И една молба: пишете отзиви за телефони, с които имате личен опит. Рекламите мога да си ги чета и сам ... само дето вече силно не им вярвам.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Nokia 101 - имам личен опит с телефона, ползвам го като backup апарат. Отговаря на всичките ти изисквания и е само 65 лева.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

      Малко в другата крайност но соним покрива всичко и за малко, аха да се включи и в последното изискване.
      Не зная, май имаше модели около тази цена но нямам впеатления от друго, освен от 5300.

      А за хемороида - напълно те разбирам!
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

        Нокия 6500 слайд или Сони Ериксон к 800. Първия още го ползвам за "втори" телефон (ей че интересно ми се получи а втория е при дядовците и от замалко стана постоянно.
        И двата отговарят на 100 процента на изискванията ти. Сонито дори го намалях понякога, че е прекалено силен.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

          Взимай айфоня на жената, а тя .....
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

            Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
            Нокия 6500 слайд или Сони Ериксон к 800. Първия още го ползвам за "втори" телефон (ей че интересно ми се получи а втория е при дядовците и от замалко стана постоянно.
            И двата отговарят на 100 процента на изискванията ти. Сонито дори го намалях понякога, че е прекалено силен.
            Нокия 6500 слайд съм ползвал над 3 години и още е някъде вкъщи. Наистина невероятен телефон, предаде ме батерията накрая, но е здрав със съвсем леки огъвания по металния корпус и с изпилена от джобовете боя(моя е от боядисаните в черно). Недостатък - светкавицата не става за фенерче, светва за кратко при снимане. Също и малко развали снимките с времето, отначало бяха перфектни, после само добри. Още от както го купих си показваше един дефект който го имат всички - случваше се дисплея да изключи за секунда, но много много рядко. Мога да ти го подаря, ако е още вкъщи и ще трябва да му намериш батерия.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

              Слайдовете обикновено при мен изкарват по месец и половина максимум. Тия, с отварящ се капак - по два. Изключение: една Моторола преди години, която изкара 4-5 месеца и умря по време на последния ми ергенски запой. Виното не прощава на никаква електроника...
              Липсата на фенерче ми е сериозен недостатък. Налага ми се да го ползувам достаттчно често
              Сонито - снахата имаше такъв и беше доволна, но като че ли е малко дъртичък вече и не съм сигурен, че ще успея да намеря читав екземпляр. Признавам си, не бях го заглеждал.
              Айфона ... да, на жената 4-ката е все още в цветущо здраве, но май основната причина за това е, че го ползува именно жена ми, а не аз Колегата изръси една шапка пари за 5S и на първото изпускане дисплея цъфна. От 2 месеца се мрънкат по сервизите и все още си е сцепен, въпреки, че работи.

              Виж, за Соним-а просто не се сетих. Ако има шансове да изкара поне 2 години, нямам нищо против да изръся някой лев отгове. Ще го загледам по-внимателно.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                Samsung s5610 отговаря на доста твои изисквания.Няма фенерче безжична мрежа.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                  Samsung C3350! Стига да го намериш в продажба. http://www.samsung.com/bg/consumer/m...GT-C3350AAABGL

                  Последно редактирано от Sibirski; 30-08-14, 10:57.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                    Samsung b2710. Отговяря на всички изиквания, освен калкулатора.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Samsung C3350!
                      Ползвам такъв от години и съм МНОГО доволен. Трябва ми обикновена и здрава слушалка и за целта е идеален. Издържа на кафе, вино, вода, изпускане от почти 2 м. върху гранитогрес /нееднократно/. Дисплеят се надрасква, трябва да се защити. Фенерчето е добро, батерията /в моя случай/ държи 10 дни, в ненатоварено време - до 2 седмици. И звъненето, и звукът при разговора са силни.
                      Не отговаря на следните точки:
                      3. Камерата е 2MPix, със средно качество, без светкавица.
                      6. Калкулаторът мисля, че е стандартен телефонен тип.
                      Последно редактирано от dinko; 30-08-14, 11:33. Причина: Уточнения.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                        Xcover серията на самсунг също не е зле, да.
                        Аз имам от около 4 години модела B2100.
                        Здрав е, от класа на соним но този модел специално има няколко слаби страни спрямо соним:

                        Малка батария - 1000mA/h което в зависимост от говоренето може да е и достатъчно и недостатъчно,
                        При мен работеше около 4-5 дни според зависи. Сега вече около 2 - все пак е доста служба.

                        Не ме чуват много добре като глас - мембраната пред микрофона явно убива войса.

                        Покритието не е нищо особено - както всеки средно статистически телефон, тоест не блести с особени качества.

                        Никаква камера, VGA, качеството не е достатъчно за никакви цели. Ето тези снимки са правени с него.
                        Следващите модели може и да са по-добри в това отношение.
                        Освен това има фенер но той не може да се ползва като "светкавица" за камерата.

                        Има обаче и ОГРОМНО предимство сравнен със соним - ЦЕНАТА!

                        Не съм пипал следващите модели - може би са по-добри но като цяло "гуменетките" на самсунг са разумна алтернатива при твоите критерии.

                        А между другото какви точно изисквания имаш към калкулатора?
                        Всички имат базовите функции на обикновен калкулатор.
                        Събиране, изваждане, умножение и деление - т'ва е.
                        Какво значи "читав" калкулатор?
                        Ако ти трябва научен калкулатор ще ти трябва и умен телефон със ОС и става съвсем комплициран избора.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                          Аз съм с htc hd2 (вече е на над 800часа разговори), мисля че отговаря на всичките ти изисквания, само дето вече не може да се намери нов. С win 6.5 (energy rom), има настройки за каквото се сетиш (дори силата на светене на фенерчето се регулира), камерата е прилична, ползвам го без протектор на дисплея, а няма нито една драскотина, изтърваван е многократно от около метър и има следи от ударите но нищо фрапиращо. Преди около година се наложи да му сменя дисплея, понеже тъча дефектира. Стария дисплей опитах да го надраскам, но не успях.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                            Само за справка за камерата, едно фото от сегашния ми телефон с ултратъпата му светкавица:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140811_191128_0.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5607911

                            Качеството е на ръба, но все пак ми върши работа. От там надолу - вече става безсмислено. Без светкавица - също. А подобни снимки снимам достатъчно често.
                            Между другото, на дъртата ми Никия (6303...май) камерата беше уж същата, но правеше далеч по-качествени снимки. Предполагам, че зависи и от алгоритъма на компресия или де да знам от какво.

                            Калкулатора - да, тип "научен". На някои Нокии си имаше и вграден доста читав калкулатор, но далеч не на всички. Иначе - да, трябва ми, използувам го. И определено нямам намерение да мъкна отделна "елка". Всъщност, няма нужда от някаква извратена ОС, достатъчно е телефона да поддържа Java, има разкошен калкулатор, който съм ползувал на 2-3 от по-старите ми телефони и съм доволен от него. Calc4M или нещо подобно, не помня точно. Иначе на тъпанарския Андроид ползувам The Real Calc, че вградения е леко тъп.

                            Цената не ме бърка чак толкова, въпреки че 1500 кинта за мой телефон няма да дам по никакъв повод. На жената подарък - както и да е, но за мен... не, мерси

                            А, и за влагоустойчивостта: определено не си давя телефоните и не плувам с тях. Просто се случва да пръсне нещо понякога или да говоря с мокра или изпотена тиква и съм забелязал, че доста телефони с тъч се побъркват при такава ситуация. Текущата моторолка няма подобен проблем, но със Сони например... мда. Да не говоря, че твърде често се случва да са ми омазани ръцете с нещо и переспективата да се мия и суша всеки път, когато някой звънне ... е, няма как да стане. Не, че държа да е с тъчскрийн, даже никак
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                              А заглеждал ли си тъй наречените екстремни телефони?Армс.бг,има ги и в "търговски партньори", предлагат няколко модела.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X