Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от SONIM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Впечатления от SONIM

    Има ли някой ползващ SONIM апарат с някаква блутут слушалка за музика и телефония?
    Интересува ме как се отразява на батерията активната работа през BT.
    В края на др. месец сериозно съм решил купувам някой от моделите им с 1900mAh батерия.
    Единственото, което гоня е ТЪП и ЗДРАВ телефон с BT и MP3 плеър който да зареждам в седмицата 1 път максимум.

    Преди няколко дни изшибах от земята моят CAT B10 - нещо хемороида ме издразни яко в неподходящ моемнт и срещна експреса за ада.
    Мислех да си ползвам основно един Samung B2100 който имам от години, обаче се оказа, че блутута му яде батерията почти за 1 ден.
    Което го прави дори по-зле като автономност от кат-а, който строших.
    Преди това не съм го мъчил с такива дейности и го зареждах на 4-5 дни.
    Оказа се обаче, че плейването на музика през BT не е за него.

    Та така, чудя се как би се държал сонима и този път ми се иска предварително да зная какво да очаквам.
    Не искам да повтарям повече грешката с андроида...
    Пък това конкретно не го пише в данните му, което е нормално.
    Надявам се да намеря мнение от някой, който ползва тези апарати с безжична слушалка...
    Враг усраине

  • #2
    От: Впечатления от SONIM

    Малко оффтопик, че досега Соним не съм имал, но като цяло активно ползване на Блутуут и пестене на батерия не го виждам с кой да е телефон.
    Поне ако правилно съм те разбрал, че искаш да слушаш музика безжично, а не само да ползваш слушалката при разговори.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Впечатления от SONIM

      Зная това.
      Значи имам няколко месечни впечатления от този режим на работа с CAT B10.
      Около 2 часа работа с BT слушалка на ден и през останалото - нормално ползване, зареждах телефона на 2-3 дни.
      Не съм изключвал BT-та на телефона когато слушалката е изключена или поне не редовно през другото време.
      Странно е да кажа нещо хубаво за андроид телефон но имам усещането, че беше доста оптимален в разхода на енергия при работа с BT.

      Самсунга за който споменах в първият пост, ако BT-a на апарата не е деактивиран когато не се ползва и няколко часа музика през слушалка го стопяват за 24 часа.
      Днес установих тъкмо и никак не ме устройва.
      Вярно, батерията му е на 3 години вече, само 1000mAh е по табела (бог знае колко е реалният и капацитет в момента) но мен не ме устройва.
      Затова си търся решение...
      Дори съм склонен да дам на някого някой лев наем за такъв апарат за няколко дни за да видя как ще се държи.
      По-добре е да дам тези пари отколкото да дам 800 примерно и да се окаже, че пак ще си изпадам в енергийна зависимост през 3-4 дни...
      Тук във форума имаше търговски партньор на SONIM, надявам се да се включи с мнение по въпросите също.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Впечатления от SONIM

        От около седмица съм със чисто нов SONIM XP 5300.
        Мисля, че това ми трябваше.
        Първо зареждане - 4 дни и половина като 2 от дните плейваше по около 10-а часа музика през BT интерком.
        3G мрежата е изключена понеже нямам никакви данни през картата и не мисля да го ползвам в интернет по никакъв начин.
        Малко особено се свързва през Bluethooth към слушалка за да има стерео звук и дистанционно управление на тракововете (превъртане, плей, стоп) от интеркома, тоест така наречения A2DP протокол.
        Може би ако бях прочел инструкцията щеше да стане по-лесно.
        Батерията при зареждането показа 1910mAh и не съм сигурен, че капацитета и ще се "разгърне" след някой и друг цикъл.
        След време ще си покаже.
        Мисля си, че без безжична комуникация и умерено ползване апарата ще изкара с едно зареждане седмица без проблеми.

        Чува се разкошно и за разлика от CAT B10, който беше доста чувствителен към позицията на микрофона спрямо устата ме чуват без никакви забележки.
        Камерата е 2МP и прави що годе приемливи снимки за разлика от тази на CAT-a, която беше тотална ама тотална щета.
        Има някакъв GPS но не успях да го накарам да получи координати.
        Може би защото съм му забранил A-GPS функцията но и не ме интересува особено - нямам нужда от подобна функционалност.

        За здравина и надеждност още не мога да кажа нещо много конкретно.
        Изглежда масивен и здрав определено.
        Преди 2 дни по време на потопа из южното черноморие обаче добре подгизна.
        Точно по време на бурията си тръгнах с мотора в посока Бургас и ме валя с часове на мотора.
        Като спрях на Петолъчката преди Сливен и си отворих чантата на кръста установих и двете отделения се бяха завирили.
        Телефона беше в едното и беше до половината във вода. През това време си плейваше Рамщайн през интеркома и нищо не ми е казал
        Днес пък съвсем целенасочено го измятах в басейна на Минкови Бани и не изглежда да го впечатлих със сярните съставки на водата.

        Финално ми се струва, че това е аутдор телефона, от който винаги съм имал нужда. И на път и в планината.
        Здрав, непретенциозен, до момента не се съобразявам по никакъв начин с него и не ме прави зависим.
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          От: Впечатления от SONIM

          Вече държи 10+ дни, BT на апарата изобщо не го изкючвам само го закачам към каската по 2 пъти на ден на път до и от работа за музика.
          Определено обаче има какво да му се пипне точно по блутута.
          Закача се автоматично с вкл. на интеркома на каската, обаче не винаги си помни настройката за A2DP и се налага да я активирам почти всеки път като ми трябва за музика!
          Иначе тя се чува но с отвратително качество а и не работи дистанционното управление през каската.
          Опитах се да ъпдейтна фърмуера по тази причина но се оказа, че при този модел не може да се прави през софтуер. Само в сервиз а и нямало по-нов фърмуер за модела.
          Това за сега му е единствената забележка от моя страна.

          Снимките също са... четими
          Абе стават като се има предвид какво правеше CAT-а с 5МР.

          Зареждане (колкото и рядко да се налага) е добре да не се прави през компютър а с неговото зарядно или такова, каквото може да осигури около амер ток.
          С мижавите 500мА ток от стандартно USB просто се зарежда доста бавно.

          Гуменото пикритие на апарата може да допринася много за здравината обаче се наранява много лесно. Лесно губи търговски вид ако за някой това е от значение.
          За мен обаче няма никакво.

          Покритието също е супер, не по зле от кат-а.
          Говоря от зачукани места, където обикновени телефони се предават.

          Абе всичо с изключение на цената е супер.
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Впечатления от SONIM

            Aз съм със Sonim XP3.2 quest pro. Доволно стар модел. Имам го от повече от 2 години. И то - от втора ръка. Батерията я зареждам 2 пъти на месец. Като го ползвам с ВТ система в колата и в каската, но - 1-2 пъти в седмицата. Последната година го зареждам само през компютъра, щото зарядното - дадох. Батерията му е изключителна. Тя беше и причината да се откажа новия си Sony Xperia ZR 5502, който като видях, че трябва да зареждам на 36 часа и го разкарах. Лошото е, че моят Sonim освен с батерия и "toughness" с друго не ми върши работа и се оглеждам за др вариант. GPS му е точен, но докато "види" сателителитите минават 15-20мин. Връзката му с и-нет е отчайващо бавна и реално ако не си на едно място, а се движиш, картата няма време да се зареди и GPS-ът те дава точка в бял екран.... Снимки, съвсем отговорно заявявам, че НЕ може да прави. И най-веселото е, че дори като така или иначе си я снимал, няма опция да я зуумнеш. МР3 плеър няма.
            Та така. Много здрав и с много добра батерия; дебел и тежък; ползваш го само за тел слушалка.
            Сега гледам е излязла някаква нова звезда, но ще пусна нова тема за нея, че по данни изглежда супер..
            ------------------

            ... когда кто то тупой, это навсегда !

            Коментар


            • #7
              От: Впечатления от SONIM

              Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
              Aз съм със Sonim XP3.2 quest pro. Доволно стар модел. Имам го от повече от 2 години. И то - от втора ръка. Батерията я зареждам 2 пъти на месец. Като го ползвам с ВТ система в колата и в каската, но - 1-2 пъти в седмицата. Последната година го зареждам само през компютъра, щото зарядното - дадох. Батерията му е изключителна. Тя беше и причината да се откажа новия си Sony Xperia ZR 5502, който като видях, че трябва да зареждам на 36 часа и го разкарах. Лошото е, че моят Sonim освен с батерия и "toughness" с друго не ми върши работа и се оглеждам за др вариант. GPS му е точен, но докато "види" сателителитите минават 15-20мин. Връзката му с и-нет е отчайващо бавна и реално ако не си на едно място, а се движиш, картата няма време да се зареди и GPS-ът те дава точка в бял екран.... Снимки, съвсем отговорно заявявам, че НЕ може да прави. И най-веселото е, че дори като така или иначе си я снимал, няма опция да я зуумнеш. МР3 плеър няма.
              Та така. Много здрав и с много добра батерия; дебел и тежък; ползваш го само за тел слушалка.
              Сега гледам е излязла някаква нова звезда, но ще пусна нова тема за нея, че по данни изглежда супер..
              Можеш ли да ми кажеш , дали си го синхронизирал с Виндос 7 ?
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #8
                От: Впечатления от SONIM

                Ми то те ползват един софтуер за връзка с ПЦ, което с малко фантазия може да се нарече и синхронизация.
                Въпросният софтуер прилича на нещо много древно, с интерфейс от преди 20 години ноработи под вин 7, да.

                За го ползвам само за редакция на адресната книга но има фунция за синхронизация с аутлук.
                А щом тази дървения работи и се стартира, мисля че и синхронизацията ще е ОК.
                Не искам да го пробвам защото компа е служебен и синхронизация е последното нещо, което бих искал да се случи с личен апарат.
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Впечатления от SONIM

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Можеш ли да ми кажеш , дали си го синхронизирал с Виндос 7 ?
                  Не успях!
                  Компът го вижда само като mass storage
                  ------------------

                  ... когда кто то тупой, это навсегда !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Впечатления от SONIM

                    Благодаря , значи проблема не е при мен , а сетих се имам и друг проблем , функцията за фенерче не работи .
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      От: Впечатления от SONIM

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      функцията за фенерче не работи .
                      Независимо дали ти е заключена клавиатурата или не - натискаш продължително 5-цата и светва
                      ------------------

                      ... когда кто то тупой, это навсегда !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Впечатления от SONIM

                        В упътването пише друг клавиш Благодаря още веднъж
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Впечатления от SONIM

                          Да не пускам нова тема,препоръчайте блутоот слушалка за разговори,досега ползвах плантроникс, счупих го и за две седмици сменям 4 модела,чувам силно,не ме чуват,другия обратно,третия шуми повечето време,сега съм с нокия bh 219май е модела,чувам и ме чуват,ако е шумно обаче е тих,пише че автоматично си регулирал нивото,но е мъка навън.....
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Впечатления от SONIM

                            Ами преди години ползвах Jabra, модел нещо като този и бях много доволен от чуваемостта.
                            Загубих го някъде но от тогава съм с прекрасни впечатления от слушалката - без грешка се държеше при шум.
                            Нойс редъкшъна и беше на ниво дори тогава, вярвам, че новите модели не са по-лоши в това отношение.
                            Имаше проблем с чуваемостта обаче като падне нивото на акумулатора - почваха да се появяват паразитни шумове и при мен и отсреща.

                            Бих обърнал внимание и на Interphone Wild - уж е ориентирано към моторджийско ползване и би следвало да е наблегнато основно на нойс редъкшъна и на автоматичното усилване в зависимост от шума.

                            За съжаление SENA нямат сходен продукт - иначе тези корейци съм ги признал за перла в короната
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              Абе аз тъкмо се бях наточил на един XP 5300 Force 3G и ето това ме разубеди

                              http://www.gsmarena.com/sonim_xp5300...views-4255.php

                              Бах мааму, как па едно 'убаво мнение некой не каза .





                              М/у другото, някой има ли мнение за Outfone BD351G

                              http://www.beidoucom.com/product.asp?tid=271

                              Да се има предвид и ето тази история, оказва се, че и на китайското китайците имат фалшиви

                              http://www.helpix.ru/china/201206/op...nimatelny.html

                              На настоящем написано "Beidou", на копии "Outfone".
                              Последно редактирано от Preslav Peychev; 22-09-14, 14:25.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X