Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

    Здравейте колеги,
    Казуса е следния: ние сме бизнес клиент на Глобул. Имаме 12 карти. На 10 от тях договора изтича 05.2014, на другите две 02.2015 (преподписвали сме за тях).
    Искаме да минем към Виваком. Говорих с корпоративния ни отговорник и тя ми каза, че за 10-те карти няма проблем, за останалите две трябва да си доизкараме договора (логично, до тук няма проблем). Във виваком ще сме отново корпоративен клиент. Та тук идва проблема (поне според мен ме баламосват). Та дамата ми каза, че няма как номерата директно да бъдат прехвърлени от корпоративния абонамент на Глобул към корпоративен абонамент на Виваком. Трябвало след изтичането на договора за тези 10 карти първо да ги прехвърлим на физическо лице, и след това вече от виваком щели да си "дръпнат" номерата. Като прехвърлянето от юридическо лице към физическо лице в рамките на глобул щяло да струва по 12лв на номер.
    Та въпросите ми са следните:
    1. Вярно ли е , че Виваком не могат да си "дръпнат" директно номерата от Глобул, както са си на юридическо лице (прехвърляне на номера от фирма на фирма, между операторите)
    2. Тази такса от 12 лв (респективно 120 за 10-те номера) истинска ли е (или дамата си измисли в движение подобна "спънка").

    Моля давайте мнения и обърнете внимание, че става въпрос само за корпоративни клиенти !
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

  • #2
    От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

    Прехвърлял съм корпоративен клиент от друг оператор към Виваком....
    Процедурата при мен бе следната: акаунт мениджъра на Виваком ми попълни искане с номерата, които трябваше да се прехвърлят, което аз подписах...
    Другия оператор подскочи, че не е изтекъл договора (имаше още 1 месец)... Платих такса за 1 месец на другия оператор (т.е. - платих му до края на договора), и веднага ми прехвърлиха номерата...
    Практически не съм имал със стария си оператор никакви контакти освен плащането на сметките - Виваком по служебен път си изискаха информацията.
    Но стария оператор е в правото (сигурно го имаш в договора) например да поиска месечните такси до края на договора...
    Когато всички формалности бяха оформени, ВК ми дадоха няколко карти, които станаха активни в момента, в който 'изчезна' сигнала на старите карти - като ти изчезне сигнала просто слагаш в телефона новата карта...
    Не е имало никакви прехвърляния на физическо лице и т.н....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

      Каката ти говори врели некипели според мен.При мен само казах че съм корпоративен клиент и искам да съм същият при Вива и всичко мина като по-вода.(М-тел-Вива).
      Ако си физическо лице при друг телеком и искаш да минеш към корпоративен при Вива тогава първо минаваш през физически абоната и тогава те прехвърлят към корпоративния. Дано съм бил полезен. Поздрави.
      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

        Благодаря и на двамата колеги.
        Явно се опитват да ни "скубят" до последно.
        Поздрави от Варна
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • #5
          От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

          Според промените от преди години, по никакъв начин не се предполага контакт с настоящия оператор. Дори сам от *123# може да се получи код за прехвърляне...

          Коментар


          • #6
            От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

            Да при операторите са на принципа "Докато има балъци ще има и тарикати". Поздрави.
            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
              Здравейте колеги,
              Казуса е следния: ние сме бизнес клиент на Глобул. Имаме 12 карти. На 10 от тях договора изтича 05.2014, на другите две 02.2015 (преподписвали сме за тях).
              Искаме да минем към Виваком. Говорих с корпоративния ни отговорник и тя ми каза, че за 10-те карти няма проблем, за останалите две трябва да си доизкараме договора (логично, до тук няма проблем). Във виваком ще сме отново корпоративен клиент. Та тук идва проблема (поне според мен ме баламосват). Та дамата ми каза, че няма как номерата директно да бъдат прехвърлени от корпоративния абонамент на Глобул към корпоративен абонамент на Виваком. Трябвало след изтичането на договора за тези 10 карти първо да ги прехвърлим на физическо лице, и след това вече от виваком щели да си "дръпнат" номерата. Като прехвърлянето от юридическо лице към физическо лице в рамките на глобул щяло да струва по 12лв на номер.
              Та въпросите ми са следните:
              1. Вярно ли е , че Виваком не могат да си "дръпнат" директно номерата от Глобул, както са си на юридическо лице (прехвърляне на номера от фирма на фирма, между операторите)
              2. Тази такса от 12 лв (респективно 120 за 10-те номера) истинска ли е (или дамата си измисли в движение подобна "спънка").

              Моля давайте мнения и обърнете внимание, че става въпрос само за корпоративни клиенти !
              Не само, че може ами и такса няма никаква!
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #8
                От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

                Значи след празниците, казвам на агента от виваком кога да ми "дръпне" номерата (след изтичане на договора за въпросните номера) и проблема е решен !
                Мерси.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #9
                  От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

                  Много внимавай с прехвърлянето от Глобул. Аз втора година водя дело с тях,защото ми начислиха 4000 лв неустойка за прехвърлянето на групата от тях във Виваком. Проблемът е следният, беше си изтекъл договора,пуснах си едномесечно предизвестие и молба за прехвърляне на номерата,обаче те ги прехвърлиха на 5-я ден след предизвестието и ми нахакаха по 200 лева на карта неустойка,за 20-те дена. А ти нищо неможеш да направиш,защото самото прехвърляне е технически въпрос и те си решават кога да го направят. Така,че първо су пусни едномесечното предизвестие,като мине тогава им подпиши молбата за прехвърляне,да не си хапеш гъза,като мен. Верояно ще ги смачкам,защото съдийката и писна д аотлагат делото със всевъзможни екпертизи и насрочи края за 27 май. Но да знаеш,какви мръсници са и направи,както ти казах. В регионалният офис винаги казват няма проблем,обаче в София търсят всевъзможни измислени предтекси да те ужилят и то УМИШЛЕННО.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

                    Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                    Проблемът е следният, беше си изтекъл договора,пуснах си едномесечно предизвестие и молба за прехвърляне на номерата,обаче те ги прехвърлиха на 5-я ден след предизвестието и ми нахакаха по 200 лева на карта неустойка,за 20-те дена. А ти нищо неможеш да направиш,защото самото прехвърляне е технически въпрос и те си решават кога да го направят.
                    МОЖЕШ! Например в молбата можеш да напишеш към коя дата да бъде направено прехвърлянето.
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прехвърляне на номера от Глобул към друг оператор.

                      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                      МОЖЕШ! Например в молбата можеш да напишеш към коя дата да бъде направено прехвърлянето.
                      Всичко може,кой да се сети,че съществуват подобни нищожества.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X