Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

    Здравейте, понеже сме решили с жена ми да минаваме на Iphone (писна ми от андроид)
    Малко съм бос в темата с разните начини за отключване, заключване и т.н. Предполагам, е най добре да е фабрично отключен
    Може ли някой да обясни накратко - с едно-две изречения, какво означават съответните варианти за отключване или по-точно как се отразяват на работата с телефона.
    При всички положения ще искам поне моят телефон да му използвам възможностите на максимум, така че ще се стигне и до момента с jaillbreak
    Гледам, че се продават телефони, заключени към icloud.
    Александър

  • #2
    От: Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

    Заключени към iCloud значи ,че са крадени и стават единствено за части! Купи си отключени и не ъпдейтвай до 7.1 щото няма jail още.

    Коментар


    • #3
      От: Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

      А тези Р-сим и подобните - предполагам и те имат някакви ограничения - какви са те?
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

        Чуват се добри отзиви от тези ексим и турбосим, но също така съм чел, че нещо бъгясват.. Какво обаче не се сещам..
        Знам, че ги отключват без тези сим-ове, но ако телефона е краден, реалността да го намерят е много голяма.. Имаш ли такива съмнения - не се захващай..

        Коментар


        • #5
          От: Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

          Софтуерното отключване с redsnow работи абсолютно безпроблемно, НО: изисква да си вързан за комп и да хакнеш телефона наново всеки път, след като го изгасиш (или реши да заспи, като го извадиш да цъкваш пейзажа при минусови температури). Затова си нося винаги и старата "глупава" Нокия в раницата. А следващото лелефонче сигурно ще е пак ай-ай, но фабрично отключен.
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • #6
            От: Iphone - Xsim, TurboSim и т.н.

            Софтуерно отключване е възможно само чрез ultrasn0w,като е нужен джейлбрейк.Поддържа:iPhone 4 с baseband 01.59.00 ,3G/3GS с baseband 04.26.08 ; 05.11.07 ; 05.12.01 ; 05.13.04 и 06.15.00.За 4-ката този модем е от iOS 4.0 до 4.0.2,което е доста стар софт и със сигурност ако има все пак останали телефони с този бейзбанд ще са доста малко.
            Kawasaki KX250F

            Коментар


            • #7
              А как да разбера дали даден телефон продавача не го е отключил по някакъв начин колкото да мине първоначално теста и после да се заключи - има ли такъв вариант. Да речем, че ще го рестартирам

              Засега съм решил да взема 5 или 5C, има някакъв в продавалник който е с международна гаранция към епъл, ако такова нещо изобщо съществува.
              Последно редактирано от Preslav Peychev; 15-03-14, 00:50. Причина: Сливане на 2 поредни поста
              Александър

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X