Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

    Ползвам от 5 години Нокиа X6, от известно време съм само на 2G мрежа, не ползвам интернет, батерията ми държи по една седмица и обхвата винаги е пълен, докато при 3G често обхвата много варира и само ми хаби батерията за 2-дни, но като че ли при 3G мрежа по време на разговор звука е по-качествен или си внушавам, оказва ли това влияние или 3G -то е само за по-бърза интернет връзкa?

  • #2
    От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

    При добри условия (като няма загуба на пакети с данни) е едно и също. Ползва се еднакъв кодек, с еднакви параметри. Като са лоши условията (слаб и изкривен сигнал, остаряла батерия и други неблагоприятни фактори) кое ще е по-добре зависи от комбинацията на неблагоприятните фактори.

    Конкретно поостаряла батерия и кондензатори създават проблеми при 2G и относително слаб сигнал от мрежата. В същите условия често 3G работи по-гладко (ако и да свършва тока още по-бързо). И обратното, при нова и добре заредена батерийка 2G работи чисто много след като се е изгубил всякакъв 3G сигнал при отдалечаване от цивилизацията.

    Коментар


    • #3
      От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

      Пряко Ясен е прав, косвено където няма 3 Джи значи а само 2 Джи и мрежата там е едно към гьотере и като се накачулят много на клона особено привечер и слетобед става мазало, та от това може и да си внушаваш ама може и да си прав
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

        Nokia X6 поддържа HD voice, за това се чува по-добре при 3G, когато и телефона отсреща е в подобна комбинация - пуснато 3G и HD voice (и операторът трябва да го поддържа).

        Възможно е и операторът да разреши HD voice и при 2G мрежи, както мтел са направили преди време. Но пак остава условието за отсрещния абонат.

        Коментар


        • #5
          От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Пряко Ясен е прав, косвено където няма 3 Джи значи а само 2 Джи и мрежата там е едно към гьотере и като се накачулят много на клона особено привечер и слетобед става мазало, та от това може и да си внушаваш ама може и да си прав
          А, да. В събота вечер в София работи по-добре 2G, а примерно в Русе - 3G.

          Коментар


          • #6
            От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

            Интересен въпрос !
            Аз съм с САТерица, и за да си пазя батерията, си пускам 3G-то само когато ми трябва, но ще си поиграя по темата.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

              А колко дена изкарва батерията без икономии? Тези, които имат кат ми разправят, че като го заредят-забравят.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

                Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
                Nokia X6 поддържа HD voice, за това се чува по-добре при 3G, когато и телефона отсреща е в подобна комбинация - пуснато 3G и HD voice (и операторът трябва да го поддържа).

                Възможно е и операторът да разреши HD voice и при 2G мрежи, както мтел са направили преди време. Но пак остава условието за отсрещния абонат.
                Към Мтел съм, да си призная изобщо не съм знаел че Нокиата X6 ми поддържа HD глас, може в крайна сметка да не съм си внушавал че е по-хубав звука при 3G-то ... отделно и причините които е посочил Ясен, ще взема да експериментирам повечко и ще видим...

                п.с. И още един интересен фактор, забелязъл съм по Нова Година като дойде време да се поздравяваме, обикновено мрежата е претоварена и ме отхвърля, тогава прехвърлях на 2G и се свързвах без проблеми което се оказва голям плюс, да знаете ако и вие имате затруднения тогава, знаете вече какво да направите
                Последно редактирано от Еделвайс; 05-03-14, 15:47. Причина: п.с.

                Коментар


                • #9
                  От: 2G - 3G мрежа има ли разлика при разговор като качество

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  А колко дена изкарва батерията без икономии? Тези, които имат кат ми разправят, че като го заредят-забравят.
                  4-5 дни с две карти, а говоря много, но с GPS батерията си се харчи, и имай предвид, че от около 22-23ч. до 8-9ч. телефона е на еърплейн мод за да не му работи тунера.
                  Всичко това съм го описал в темата за САТовете.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X