Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

    Здравейте колеги, купих Кобо TouchEdition втора ръка за подарък и неприятно ме сюрпризира с проблеми. При опита да се прехвърли страница не се получава от първия опит или замръзва или ми прехвърля назад и така до рестартиране до основното меню. При упоритост от моя страна за рестартиране започва да работи и така до време. Батерията я заредих вчера сутринта на 100% и е използван през деня за не повече от час. Изненадата ми бе като видях заряда вечерта на 40% , сложих няколко книги и се заиграх с менюто и той изключи. Започнах да го зареждам през зарядно на телефон и той реагираше уникално добре, т.е. всичко си бачкаше и с такава бързина, че направо не повярвах. Всичко това ме навежда на проблем с батерията. Работата с електрония четец е с изключен WIFI. Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели, че се изложих , като кифладжия с тоя подарък/за жената/.
    Последно редактирано от a_andreew; 08-01-14, 19:47.

  • #2
    От: Забиваща електронен четец Кобо Touch Edition

    Пробвай ресет през дупката.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Забиваща електронен четец Кобо Touch Edition

      Хи, опитах няколко пъти ефект няма. Извинявайте за заглавието ако може модератора да го оправи.

      Коментар


      • #4
        От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

        Това е модела с e-ink екрана, нали? При тях често човек се подвежда заради това, че екрана не "изгасва" когато свърши батерията а пикселите остават подредени както са били. Това за страницата може да е проблем с бутона - тактилните понякога го правят тоя номер - с едно натискане да ти върне няколко менюта назад. Проблем с батерията имаш със сигурност - това за зарядното го доказва доста успешно - въпроса е дали няма да се наложи и бутончето да ти почистят и презапоят - това от разстояние няма как да ти кажа.

        Коментар


        • #5
          От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

          Благодаря за мненията колеги, този четец няма бутони за прехвърляне на страниците с тъч скрин е И така аз също набедих батерията и сега съм в процес на търсене, но нещо цената ме притеснява и се чудя да не я побългаря. Продават литиево йонни батерии с подобни параметри и мисля да я сменя и като дойде време ще си купя оригиналдъ. Само ме притеснява, че наличните баетрий са литиево йонно полимерни, а тази е само литиево полимерна, но не вярвам да има проблем със зареждането на четеца.

          Коментар


          • #6
            От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

            Сменяй смело, едните карат повече УЖ като цикли на зареждане и други несъществени неща.

            Коментар


            • #7
              От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

              Не съм уверен, че това е наистина добра идея... Повечето реално имат вграден часовник, който определя, кога е момента за зареждане на батерията. Най-вероятно ще отчита погрешно и ще правиш повече цикли от необходимото, но това ти е най-малкия проблем.

              Коментар


              • #8
                От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                Поне ще рискува малка сума пари и ще разбере това става ли или е за кофата.

                Коментар


                • #9
                  От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                  Здравейте колеги, не е батерията за съжаление и с новата прави същото. Ще се опитам да купя същия и да го подменя без да ме видят, че излагацията е пълна. И така, ще имам резервни части. Благодаря на всички за мненията

                  Коментар


                  • #10
                    От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                    Това не може л ида се флашва някак си?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                      Честно казано продължавам да мисля, че проблема е нещо в батерията... Знам, че си я сменил, но ако някой около теб продава такива или има под ръка подобен защо не опиташ с неговата батерия. Това с touchscreen-а още повече ме съмнява като проблем със захранването. Ако прекъсва (да кажем 3-4 пъти за десет секунди) ще се държи точно така. Може би смяна на firmware-а ще помогне до някъде.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                        Хи, смяната на версията firmware е лесен и го направих ,но при последното качване на книги влязох в официалната страница и той си изтегни най новата версия. Иначе сега ще го направя дано да има ефект. До колкото разбрах ток му трябва само за да смени листа иначе така си остава на екрана писаното. Ще сменя версията и ще пиша.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                          Давай, дано да е на късмет.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                            Здравейте, не се получи нещо по различно при промяна на версията за съжаление. Сега чакам да дойде същия и да се опитам да го сменя без да ме видят )

                            Коментар


                            • #15
                              От: Забиващ електронен четец Kobo Touch Edition

                              Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                              Здравейте, не се получи нещо по различно при промяна на версията за съжаление. Сега чакам да дойде същия и да се опитам да го сменя без да ме видят )
                              Хвала. Бай ти Ганя ръкоплещи.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X