Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

    От nVidia обявиха новият си чип за мобилни устройства в Tegra фамилията - Tegra K1.

    Според nVidia новият им чип ще доближи производителността на компютър или high end конзолите и ще позволи по-добри игри и визуални ефекти във мобилните платформи.

    Потвърдените технологии в новата Tegra са повечето Direct X 11 технологии, OpenGL 4.4, Kepler архитектура (за тези за които не са чували - Kepler чиповете поддържат хардуерен capture на видео [което можете да си качите в youtube] и стрийминг [например към twitch.tv]) и поддръжка на Unreal 4...

    Последно редактирано от господин никой; 06-01-14, 11:06. Причина: стил, правопис...

  • #2
    От: Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

    Не знам, по голямата част от HTC ONE X са с тегра процесори, и няма масово по дефектно HTC от тях.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #3
      От: Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

      В какъв смисъл по-дефектно? Имам двама познати с HTC One X и не съм ги чувал да казват нещо освен хубави неща за тях... И за игри, и за звук, и за подредба на интерфейса... Най-лошото, което съм чувал е за проблеми при разговор - глъхнеше единият, но това няма нищо общо с Tegra-та - за това отговаря baseband-а.

      Коментар


      • #4
        От: Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

        Ако са PJ46100 са Тегра иначе Qualcomm, изглежда че процесора грее повечко и с времето прекъсват връзки с платката под него от температурните колебания. Голяма част от тях в един момент гаснат или нещо друго. Това са мой наблдения.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #5
          От: Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

          Честно казано нямам идея дали са Tegra или Qualcomm, но и двата не греят особено... може би просто са уцелили верните телефони и двамата

          Коментар


          • #6
            От: Tegra K1 - поредната иновация в мобилните устройства или?

            Сега да не уплаша някого, просто аз съм виждал доста такива, ма това не значи че всички са такива и нека твойте хора си ги ползват спокойно. Възможно е самите процесори да нямат вина а проблема да е технологичен дефект в платката. На мен обаче точно тези Тегра HTC-та са ми не симпатични, и софтуерното им обслужване е тегаво, за разлика от добре "прогонените" Qualcomm-и или Самсунговите такива.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X