Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

    Искам да вземе такова телефонче, на което да сложа софтуер за GPS позициониране и да виждам къде се намира човека които го носи.
    Въпроса е кое да избера LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго в този ценови клас
    Основното което ме интересува е GPS софтуера да работи добре и възможно по-дълго.
    Като параметри телефоните са почти идентични като изключим че LG е с IPS дисплеи.
    Питането ми е насочено предимно към тези които са работили с някои от тези модели, защото по параметри трудно може да се прецени кои е по-добър...

  • #2
    Re: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

    Ходи ги виж на място и вземи този който по ти харесва. Едни и същи са като параметри. Възможно е на сонито да се чува по добре и дисплея да е малко по добър - но това може да го видиш само на място.

    Това колко карала батерията и аз не знам как го смятат, но моя за да изкара 550 часa, както пише по спецификация, трябва да го загася

    Коментар


    • #3
      От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

      С включен GPS няма да изкара повече от 90-120 мин. никой от тия двата. А освен това трябва да изпраща и съобщения за позиция през 15 мин. примерно или пък да му е включен обмена на данни през мрежата, та максимум до 60 мин. може да издаянят.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        С включен GPS няма да изкара повече от 90-120 мин. никой от тия двата. А освен това трябва да изпраща и съобщения за позиция през 15 мин. примерно или пък да му е включен обмена на данни през мрежата, та максимум до 60 мин. може да издаянят.
        Ако наистина е 90-120 мин е безмислена инвестиция...
        На познат с таблет му гледахме местоположението в продължителност на 2 дена. Незнам колко колко често му се е актуализирала позицията, но предполагам поне на 5 мин... Като трафик спомена нещо за 100мб на месец

        Коментар


        • #5
          Re: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

          Според мен ще си изкара от сутринта да вечерта.

          Коментар


          • #6
            Проблемът не е в трафика, трафикът почти при всички е неограничен срещу 5 лв./мес.
            Проблемът е в използването му от телефона ( слушалката , тутурутката) , първо потърси усилена батерия и за двата модела, за който намериш по-голяма - него и купувай.

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Според мен ще си изкара от сутринта да вечерта.
            Само ако не се ползва за нищо друго, една две игри и три - четири обаждания, и включен GPS, и данни - няма.
            Последно редактирано от Preslav Peychev; 24-09-13, 22:01. Причина: Сливане на две поредни публикации!
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

              ако целта е основно за GPS позициониране и човека знае че ще го гледаш /за жена ти ли е/ има едни такива джаджи, дето си слагат по тайници в колите и като я откраднат - казва къде е, само не знам въпроса със захранването как ще стои.

              едно бързо гуглене показва че си има такива тракери и за хора, няма нужда за кола да е.............
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                Аз използвам Сони Експирия Е с две сим карти. Купих си я преди 6-7 месеца основно за автомобилна навигация и съм абсолютно доволен. Само че в колата имам поставка и зарядно. Без зарядно не вярвам да изкарва повече от няколко часа. И една случка по въпроса - в рекламата на телефона пишеше, че живота на батерията ще ви изненада. Та свалям от мрежата разни навигации, включвам една за проба на път към работата сутринта и забравям да я изключа. Час-два преди края на дежурството батерията ме изненада и телефона умря. Дуал сим - ни личен телефон, нито служебен, нито зарядно в мен. Беше кофти ситуация в служебен план. Та не разчитай на живот повече от 7-8 часа максимално без игри.

                Коментар


                • #9
                  От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                  Не мисля че приложето ще държи GPS постоянно включен..

                  Коментар


                  • #10
                    От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                    Детето ще има ли достъп до телефона или ще бъде зашит в хастара на якето му ?
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Детето ще има ли достъп до телефона или ще бъде зашит в хастара на якето му ?
                      Ще има много ясно

                      Коментар


                      • #12
                        От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                        Ако въпросното приложение го има някъде безплатно, дай линк. Ще го кача и ще ти кажа колко живее батерията с него след 1-2 дни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                          Навигациите са друга бира, и аз ги тествах - ей много са гадни - хрупат батерия дори когато са неактивни, за това не ги ползвам на телефона.
                          Проложението ще ползва рядко гпс и дата няма да чертае трак и съответно няма да яде толкова батерия. Ползвах известно време латитуд на гугъл и не съм забелязал нещо фрапиращо като разход на батерия.

                          Коментар


                          • #14
                            От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                            Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                            Ако въпросното приложение го има някъде безплатно, дай линк. Ще го кача и ще ти кажа колко живее батерията с него след 1-2 дни.
                            Принципно не съм избрал софтуер окончателно, но мисля, че примерно това ще свърши работа - "Къде е детето" - https://play.google.com/store/apps/d....android&hl=bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: LG Optimus L4 II, Sony Xperia E или нещо друго?

                              За момента имам някои съмнения относно LG. Ще разчитам някои с такъв да си даде мнението.
                              В едно от ревютата пишe - ниска резолюция на камерата 3Mpx (3.2 на Sony-то) не, че за тези 200К ще дадат супер качество на снимката, но пък защо да е орязана
                              - Камерата няма автофокус ?!

                              Единствените предимства може би са IPS дисплея и по голямата и издръжлива батерия (на хартия)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X