Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    мтел по всичко личи че пращат услугата Прима в трета глуха. Пращат и повечето частни клиенти там де, независимо от услугата която ползват.
    Точно това правят и при това особено упорито. Ходих тея дни до Мадрид и в деня преди заминаването си пускам смс за активиране на eurotariff на 1773. Нали за да изпълнят европейските изисквания за цени на разговори в ЕС вкараха нови тарифи за роуминг - eurotariff и World Traveler. Пристигам в Мадрид и получавам смс: Успешно активирахте Mtel Europe Unlimited - само за 6.90лв/ден получавате н'ам кво си. Услугата се активира при първо ползване. Бах маа му. Отварям сайта на ментел - Mtel Europe Unlimited се активира чрез смс на 1753. Гледам си изходящите смс-и, ми пратил съм на 1773. Ади чат с някаква пача от сайта на ментел - аджеба защо ми я активирахте тази тъпотия. Отговор: Ами понеже била "приоритетна" услуга, затова се била активирала Ако не съм бил я ползвал нямало да има такса. Добре де, викам, там има безплатни минути и МВ - ако звънна ще се активира ли? Да! На баба ви... деактивирайте я веднага!!! Даде ми номер на който да пратя смс и получавам отговор: Успешно деактивирахте поредната ни измама, услугата ще бъде преустановена в 24.00 тази вечер Ай честито!
    За да е всичко добре подплатено и след толкова напъни да не остане съмнение в потребителите, че са мошеници, днес са звъняли на баща ми да му кажат, че му изтича договора и трябва да иде да го преподпише, защото нямало да се продължи автоматично. Той баща ми договор няма - аз имам и освен това според закона договорите автоматично стават безсрочни, освен ако не е уточнено друго. Друго не е уточнено и за капак договора е изтекъл преди 5 месеца. Звъня аз на *88 и ги питам отдалеко как аджеба баща ми ползва услугата при положение, че договора е изтекъл преди 5 месеца. Отсреща умно мълчание. Обяснявам ситуацията, на което получавам отговор, че той договорът ще стане безсрочен, но на стандартната тарифа. Питам каква е била нестандартната тарифа, на която е бил преди изтичане на договора и пак същото умно мълчание отсреща с добавен фон "ъммммм". Казвам и на каката, че ако още някой звънне на другите два номера, които имам, след като са достатъчно некадърни да не знаят кой е основният номер, наистина няма да се подновят договорите. "Господине, аз ви разбирам..." - тук затворих.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Тея ще ме уморят. Не са звънели повече, но днес баща ми звъни - обадил му се куриер, носи документна пратка от Мтел. Казах да не я приема. Това им беше. Само с теленор не съм се ядосвал още, та може да пробвам.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        По-добре отиди в някой офис на ментел ( мтел, а не хенди, менди и т.н. препродавачи ) и виж какъв договор са ти сключили.

        Бтв, обикновено тия телефонни измами ( баш са си измами ) се правят от партньорите им, а не баш от оператора. Затова никога ама никога не сключвайте договор на място по-различно от ментел/глобул/виваком официален офис. Даже и сметките си не ги плащайте на други места... веднъж видят ли ве, че сте блейка, пенсионер или друга податлива група и само чакат да наближи края на договора за да започнат с телефонната обработка.

        Коментар


        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Имайте едно на ум ако ще си прехвърляте номера към ВИВАКОМ ( а предполагам и при нови договори ).
          На мен не ми бяха активирали роуминга и го разбрах чак като стигнах у византийско. На място си мислех, че проблемът е в моят телевизор ( първо излизане откак съм на вива ), но след разговор на 123 се оказа, че просто нямам активиран роумънг... при все, че договорът ми беше сключен от препоръчан човек ( и стана дума за това, че лятото често излизам в чужбина ), а два дена преди да замина минах през техен обект да проверя на каква роуминг тарифа съм.
          Сега мисля да ги подкарам по устав заради тази изцепка от тяхна страна.

          Коментар


          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            _kalata_, обикнвено поне с Виваком винаги съм се разбирал. В смисъл - акаунт мениджъра работи добре и въпросите се решават оперативно...
            Моя (силно негативен) опит от последната година:
            1. МТЕЛ - дадоха ми супер цени. Услугата - горе/долу (в сравнение с Виваком мисля е леко по-лоша по моите обичайни маршрути, интернета също - по-зле). Обслужването - под всякаква разумна граница... Кол-центъра го ползват само за справки . (бях писал премеждията си тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=170355 . Обаче премеждията продължават. В средата на Декември преди новогодишните празници заявявам най-големия им пакет мобилен интернет, щото ще ходя из планините. Писмено. След десеттина дни нета ми умира (последните работни дни преди нова година)... Отговора: Ами станала е грешка в бек-офиса. Ще го оправим първите работни дни след Нова година.. Че аз тогава вече ще съм се върнал... Отказах им... Това обаче не е всичко. През Март опитвам да активирам скъпия безлимитен роуминг (5лв месечно+5лв на ден). Пробвам писмено до акаунт мениджъра. Безуспешно. През кол-центъра пак не можело. Да съм се свържел с акаунт мениджъра. Следват безуспешни опити да се свържа. Накрая отивам в техен магазин, и активирам услугата. Обаче се оказва, че МТЕЛ на своя глава не само не са изпълнили мое нареждане за смъкване на ниска (договорена) тарифа на единия ми номер, но са увеличили срока на договора с 2 (две) години, в началото на тази година. Следва луд скандал. Писмен отговор от акаунт мениджъра (който бил сменен вече, без да са ни уведомили кой ни е новия), че грешката е в човек от бек-офиса (това съм го чувал) и ще бъде отстранена. Измина месец. Излезе нова фактура - НИКАКВА ПРОМЯНА. Договора (в хартиен вид) изтича след два месеца, така, че имат още мааалко време да се поправят..
            2. Теленор - опита ми е скромен, но ето как протекоха разговорите миналата седмица. Трябваха ми няколко предплатени карти с малко по-сериозен интернет и разговори. Харесах си пакет 'Турист'.. Отивам в просторен магазин. Отговора на 'продавача' - ааа, този пакет отдавна не го предлагаме'. Е как не го предлагате, като се рекламира активно на сайта ви? Звъня на кол-центъра. Предлагаме го разбира се, но не го доставяме по магазините и явно в конкретния магазин е свършил, щото не е туристически сезон?!! Добре - в кой магазин го има? 'Аааа, кажете ми магазин, и аз ще проверя дали го има...'. Казвам и да провери магазините във Варна. Не можело така, трябвало да и кажа конкретен магазин, а тя щяла да ми даде номера му - да си звъня сам... Общо взето - смешници... Както се казва - отново отпаднаха дори от запитване за оферта при сключване на новия фирмен договор.. Или май не - ще ги питам и тях ако имам време - да говоря с техен представител очи в очи...

            П.С. Общо взето чакам да се изравнят цените из ЕС, та да мога да проверявам и другите оператори. Сина ми звъни от някакъв английски оператор - и като беден студент ми казва, че нета му на телефона е над 1ГБ, и има доста 'безплатни' минути, та може да ми се обажда без притеснения - да не съм му затварял и обаждал аз
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              _kalata_, обикнвено поне с Виваком винаги съм се разбирал. В смисъл - акаунт мениджъра работи добре и въпросите се решават оперативно...
              Моя (силно негативен) опит от последната година:
              1. МТЕЛ - дадоха ми супер цени. Услугата - горе/долу (в сравнение с Виваком мисля е леко по-лоша по моите обичайни маршрути, интернета също - по-зле). Обслужването - под всякаква разумна граница... Кол-центъра го ползват само за справки . (бях писал премеждията си тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=170355 . Обаче премеждията продължават. В средата на Декември преди новогодишните празници заявявам най-големия им пакет мобилен интернет, щото ще ходя из планините. Писмено. След десеттина дни нета ми умира (последните работни дни преди нова година)... Отговора: Ами станала е грешка в бек-офиса. Ще го оправим първите работни дни след Нова година.. Че аз тогава вече ще съм се върнал... Отказах им... Това обаче не е всичко. През Март опитвам да активирам скъпия безлимитен роуминг (5лв месечно+5лв на ден). Пробвам писмено до акаунт мениджъра. Безуспешно. През кол-центъра пак не можело. Да съм се свържел с акаунт мениджъра. Следват безуспешни опити да се свържа. Накрая отивам в техен магазин, и активирам услугата. Обаче се оказва, че МТЕЛ на своя глава не само не са изпълнили мое нареждане за смъкване на ниска (договорена) тарифа на единия ми номер, но са увеличили срока на договора с 2 (две) години, в началото на тази година. Следва луд скандал. Писмен отговор от акаунт мениджъра (който бил сменен вече, без да са ни уведомили кой ни е новия), че грешката е в човек от бек-офиса (това съм го чувал) и ще бъде отстранена. Измина месец. Излезе нова фактура - НИКАКВА ПРОМЯНА. Договора (в хартиен вид) изтича след два месеца, така, че имат още мааалко време да се поправят..
              2. Теленор - опита ми е скромен, но ето как протекоха разговорите миналата седмица. Трябваха ми няколко предплатени карти с малко по-сериозен интернет и разговори. Харесах си пакет 'Турист'.. Отивам в просторен магазин. Отговора на 'продавача' - ааа, този пакет отдавна не го предлагаме'. Е как не го предлагате, като се рекламира активно на сайта ви? Звъня на кол-центъра. Предлагаме го разбира се, но не го доставяме по магазините и явно в конкретния магазин е свършил, щото не е туристически сезон?!! Добре - в кой магазин го има? 'Аааа, кажете ми магазин, и аз ще проверя дали го има...'. Казвам и да провери магазините във Варна. Не можело така, трябвало да и кажа конкретен магазин, а тя щяла да ми даде номера му - да си звъня сам... Общо взето - смешници... Както се казва - отново отпаднаха дори от запитване за оферта при сключване на новия фирмен договор.. Или май не - ще ги питам и тях ако имам време - да говоря с техен представител очи в очи...

              П.С. Общо взето чакам да се изравнят цените из ЕС, та да мога да проверявам и другите оператори. Сина ми звъни от някакъв английски оператор - и като беден студент ми казва, че нета му на телефона е над 1ГБ, и има доста 'безплатни' минути, та може да ми се обажда без притеснения - да не съм му затварял и обаждал аз
              На Теленор предплатените услуги са много зле, искат презареждане през 3 месеца. Отделно всеки път като отидеш да заредиш ти предлагат договор и са чак досадни. Иначе съм на абонамент при тях от 2002 г. и съм доволен. През повечето време съм имал и втори служебен телефон на Мтел, от година на Виваком. За разговори няма съществена разлика - на едни места единият е по-добър, на други другият. Интернет не ползвам.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Не ме притесняваше презареждането през 3 месеца - картите ми трябват да се ползват най-много за месец.....
                Просто ме учуди, че търговците нямат продукта, който трябва да продават... Все едно да отидеш в хлебарницата и да ти кажат - 'нямаме хляб, щото сигурно няма да се продава'...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Навсякъде е така, много зависи от хората в магазина. От Близу сигурно 2 седмици се скъсаха да предлагат пакет ТВ с интернет(имах само ТВ), накрая викам давайте. На другия ден каката от кол центъра звъни - ами то трасето за интернет не е стигнало до вас още.... Та така, тея по магазините в повечето случаи изобщо не са в час, или гледат да мине ей така.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Когато си застраховам колата го правя не спрямо застрахователна компания, а се доверявам на брокер, който избира компанията и най-добрите условия за мен. Така е с мобилните телефони. Абонат съм на Теленор, само защото един служител винаги е разкривал цялата истина за даден план.

                    ПП М-тел пускат 4G следващата седмица....
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      Друг пример с Теленор - ще преподписваме за едната карта, не се ползва много, таксата е 5 лв. В магазина - ами най-евтината такса в момента е 9 лв., не може на същата тарифа. След ден два решаваме - спираме картата, в магазина почват - ама недейте, ама чакайте, я говорете с този човек, дава номер. Човека отсреща: Ще предложим оферта, казваме ние имаме оферта, не ни харесва и прекратяваме абонамента. Офертата е 3 лева, и повече минути от 5-левовия план. Е пак прекратихме, ама можело значи.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Навсякъде е така, много зависи от хората в магазина...... Та така, тея по магазините в повечето случаи изобщо не са в час, или гледат да мине ей така.
                        Ами в конкретния случай кол-центъра потвърдиха казаното в магазина (е да, в магазина малко го бяха доувъртяли)- т.е. проблема е 'централен'
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Ползвам няколко карти само и единствено за смс,по някакво стечение на обстоятелствата са теленорски предплатени,на Мтел за година ли е давноста

                          Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Тия от кол центровете са същите, само дето не са пред теб и да им теглиш една лично фейс ту фейс, дет се вика. Отделно кол центъра всеки път вдига друг оператор и почваш да се обясняваш отначало. Пробвай да се обадиш на Енерго-про да им кажеш, че нямаш ток, без абонатен номер
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Тия дни подписвах някакъв договор с теленор, който тия дни ще прекратя. Преглеждайки го, заглеждам номерацията на страниците. Върви си съвсем както му е реда - 1 от 3, 2 от 3, 3 от 3, 4 от 3. Като попитах какичката, "да няма грешка", примига на парцали си смотолеви нещо...
                              А като впечатления от тях - цигани на циганите. Такси и таксички, и само ако има как да ти "извият ръцете". Ама те хубавите неща се връщат...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Ползвам няколко карти само и единствено за смс,по някакво стечение на обстоятелствата са теленорски предплатени,на Мтел за година ли е давноста

                                Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
                                Вече само на Вива картите са с година срок.Говорим за нужда от презареждане.Мтел ми прибраха единия номер,пропуснах да го заредя и замина...

                                Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X